Skocz do zawartości

Ocena/sprawdzenie teleskopu Warszawa


Nethron

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiec płakał jak sprzedawał. Teleskop mało śmigany, z garażu wyjeżdżał tylko raz do roku, na pasterkę. Lustro tak dobre, że aż żona kazała w piwnicy schować. Nie bity, tankowany tylko prawdziwym paliwem z Orlena. Dowód rejestracyjny jest, tylko się gdzieś zgubił. Preferuję zaliczkie 100%. Odbiór osobisty niestety niemożliwy bo mam choro ciocię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w dużej mierze na olx są odbiory osobiste i założę się że w tym przypadku musi być tak samo zorganizowane. Nic tam nie ma o wysyłce i założę się że nawet sprzedający / sprzedająca by wysyłki nie chciała. Bez zaliczki umawia się na oglądanie, widzi się teleskop, jak wszystko jest zgodne z opisem i sprzęt jest ok to się płaci i zabiera towar. Cała historia. 
 

Problem jest że pytający jest z drugiego krańca Polski i nawet jak ogłoszenie jest prawdziwe ja bym nie zaryzykował zrobienia 300km w 1 stronę bo wiecie jak to jest z olx i rezerwacjami...

Tu masz 2' mniej ale z kolimatorem. Widać że sprzęt był w dobrych rękach. I dużo bliżej ciebie. Biorąc pod uwagę wahę i różnice w cenie to masz ponad 1000zł w kieszeni i możesz dokupić sobie dodatków typu jakiś adapter do komórki / okulary itp. I chyba aukcja wydaje się pewniejsza.


https://www.olx.pl/oferta/teleskop-sky-watcher-n-254-1200-synta-10-dobson-pyrex-akcesoria-CID767-IDE8FyI.html#c3e8cd9620

 



 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,

Atrakcyjne ogłoszenia , czyli apertura/stan/uznana jakość w relacji z bardzo dobrą ceną spadają z takich portali z 1 godzinę (max do 2-3). Ile razy nie zdążyliście kupić tzw "okazji" bo zanim się ogarnęliście, już była kolejka albo nieaktualne?.

O czy my tutaj rozmawiamy. Taki Meade 12" za 2500pln to jest okazja - już dawno powinien mieć nowego właściciela.

Czemu nie ma? - bo ktoś wali w .....a, To ogłoszenie jest bez realnego kontaktu, normalnej rozmowy gdzie dochodzi do transakcji albo i nie (bo się nie dogadaliśmy). To są proste sprawy. Jak ktoś chce sprzedać a inny kupić to szybko ludzie się dogadują.

Tutaj mamy totalną porażkę - i szkoda sobie strzepić palce na klawiaturze dla takiego .....no nie powiem czego bo mnie zbanują, a ja lubie sobie pobluzgać.

 

Po prostu nie dajcie się nabrać - bo bedzie prośba o zaliczkę, albo przedpłatę, albo po prostu wyciągnięcie Twoich danych osobowych (co też jest teraz w cenie).

Pozdrawiam i życzę cudownych nocy.....nie tylko z obserwacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Jak na razie to co powyżej to nieprawda. Rozmawiałem telefonicznie, mogłem choćby zaraz podjechać ( a przyznałem się że jestem z Wawy) i obejrzeć więc chyba nie do końca jest tak jak koledzy piszą. Dziewczyna przyznała się , że właśnie go odkurza i czyści lusterko, bo zaśniedziało :)Oczywiście - odbiór wyłącznie osobisty

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kiepskim kontaktem to nie dziwota. 18to letnią dziewoja ma pewnie ważniejsze rzeczy na głowie (moda, urada i Instagram) niż dyskutowanie o stanie luster i wyciągu teleskopu :D

Ja jednak nadal nie mogę sobie wyobrazić genialnego wujka czy cioci uroczyście wręczającego ubranej w białą sukienkę komunijną dziewczynce 12calowej armaty:neat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, count.neverest napisał:

Kupujący wysyła fikcyjne potwierdzenie wykonania przelewu i pisze, że mu się bardzo śpieszy i liczy na naiwność sprzedającego. 

 

Takie wałki to 5 lat temu. Teraz piszą że płacą z góry, wysyłają ci link do fejkowego banku z rzekomą stroną transakcji albo przychodzi mail z banku o dokonaniu płatności na ich konto. Warunkiem wypłacenia pieniędzy jest jednak nadanie przesyłki i podanie w formularzu na stronie banku numeru przesyłki. Wtedy ten fejkowy bank rzekomo odblokuje przelew i prześle je na konto, które w formularzu wskazałeś wcześniej. Piszą że to uczciwe bo zabezpiecza dwie strony i że takie teraz wysokie standardy obsługi mają w UK. Strona z transakcją w fejkowym banku działa do czasu dostarczenia przesyłki.

Jak coś drogiego sprzedawałem na OLX to średnio 2 próby takich przekrętów dostawałem plus jeszcze jakąś z polskim adresem do wysyłki w stylu "Zapłacę jak sprawdzę paczkę, nie musi się Pan obawiać, bo jestem uczciwym, odpowiedzialnym, poważnym, starszym człowiekiem".

Jak wystawiłem prawie nowy Sony Vaio ostatnio to już nie miałem siły czytać takich wiadomości, zdjąłem ogłoszenie i sprzedałem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mariusz Psut napisał:

Ja jednak nadal nie mogę sobie wyobrazić genialnego wujka czy cioci uroczyście wręczającego ubranej w białą sukienkę komunijną dziewczynce 12calowej armaty:neat:

Uwierzcie, to częsta praktyka i dziewczynki są obdarowywane takimi rewelacjami. Rowery 27", hulajnoga elektryczna 15kg a mieszka na 3p bez windy, dron dji4pro... Pewnie ktoś pytał na forum, jaki teleskop kupić córce na komunię i dostał radę, że lepiej lornetkę albo coś porządnego, no to kupił dziecku coś porządnego :):):) Ja nie widzę w tym wypadku niczego podejrzanego. 

A w kwestii lustereczka, to wżerki, ciekawe jak LG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% wżerki. Na LG nie widać, bo zdjęcia są słabe. Na zbliżeniu gdzie jest wyciąg, widać sporego kota z kurzu. Jeśli telep stał kilka lat w małym pokoju (sypialni) bez pokrowca czy kartonu, to kwaśny oddech mógł przyspieszyć korozję lusterka. Podobnie garaż (spaliny), schowek z chemią gospodarczą... Jeśli tylko LW ma wżerki i tylko tyle co na zdjęciach, to mały problem, ewentualnie wymienisz (ok 200zł nowe) ale LG 300mm odnowić to 700zł albo więcej pęknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.