Skocz do zawartości

LUDZIEEE !! Mam NEOSTRADE !!


Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie!! Po kilku miesięcach kombinowania jak pociągnąć stałe łacze do nowego mieszkania i zawaleniu sprawy przez 2 h... firmy padło na neostradę. Wreszcie doczekałem się stałego łącza w domu. I wiecie co pierwsze zrobiłem po zainstalowaniu modemu ??? TAK Wszedłem na Astroforum !!! :banan:

POZDRO ALL!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja :Boink: kiedy wprowadziłem się pięć miesięcy temu do "nowego" lokum zainstalowałem .... modem i wszedłem na astroforum :Beer:

Pięć miesięcy czekania na Neostradę przechodzi już ludzkie granice :angry:

Ciekawe czy ktoś dłużej czekał.

Jak upadnie TPSa upiję się ze szczęścia do nieprzytomności. :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam, to cieszę się, że nie kombinowałem z neostradą. Już prawie się zdecydowałem, gdy kumpel polecił mi łącze przez kablówkę. Poszedłem do firmy, powiedziałem czego chcę, tego samego wieczora była u mnie miła pani od spisywania umów, a po tygodniu miałem już internet plus 50 programów w tv. Wszystko hula jak marzenie, zero problemów i niedrogo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEOSTRADA jak wiadomo jest do bani <_< . Przede wszystkim pisze przy niej "stałe zlacze" a tak na prawde to po wyczerpaniu limitu 5GB sciągnietych danych (przy opcji 128 kbps za ok 60 zeta) transfer spada do 20 kbps. Jak ja bym wziął NEO to bym się chyba pociął. Na szczęsice mam radiówkę. To tak poza astronomią. :Salut:

 

M.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma możliwość wyboru <_< ja na przykład mieszkając w wolno stojącym domu w miejscowości opanowej tylko przez tepse ( choć na horyzoncie widać już np. Netie) byłem "skazany" na Neostrade bo na modemie to już przechodziło ludzkie pojecie :szczerbaty:

ale jak sie nie ma co sie lubi ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mieszkam w małej miejscowości, gdzie jeszcze kilka lat temu nie sniło sie nikou o internecie(oprucz modemu oczywiście). jakies 3 lata temu tp sa udostępniła na naszą wioske dosłownie dwa SDI i na wiecej nie wyrażali zgody. iedno łącze miał naibogatszy mieszkaniec, a z drugiego zrobiono sieć na kilka komputerów.

Na dzień dzisiejszy właściwie cała miejscowość jest podpięta do sieci. Internet podpiety jest po przez DSL.

Wydaje mi sie że jeżeli kilku ludzi sie zorganizuje to tp sa można jakoś pokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEOSTRADA jak wiadomo jest do bani  <_< . Przede wszystkim pisze przy niej "stałe zlacze" a tak na prawde to po wyczerpaniu limitu 5GB sciągnietych danych (przy opcji 128 kbps za ok 60 zeta) transfer spada do 20 kbps. Jak ja bym wziął NEO to bym się chyba pociął. Na szczęsice mam radiówkę. To tak poza astronomią.  :Salut:

M.K.

Ciekawy jestem po co Ci 5 GB? Aaaaa.... pirackie filmy!!!!

Mojej firmie 5 GB wystarcza z nawiązką!!!! I to dla KILKU komputerów.

Łącze jest stałe tylko IP dynamiczny. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszłem do pani w BOK podpisałem umowę , poużalaliśmy się razem na trudne warunki życia w kraju, - za 4dni miałem sygnał. Poszedłem i podziękowałem tej pani za szybkie dziełanie. Teraz gdy są jakieś nowe informacje lub promocje pani dzwoni do mnie na komurkę i mnie informuje co i jak.

 

W firmie zainstalowałem 660 bez limitu , w domu mam 128 z limitem. Jeśli mi brakuje to za 9 zł mogę dokupić dodatkowe 4GB. Transfer bez wahań.

 

Przez 2 lata miałem 2 awarie po ok godzinie, padł serwer logowań i tyle.

 

Koledzy mają radiówkę , to jest dopiero porażka. (blokowanie portów, pijany administrator, awarie co chwila, 2 tygodnie czekania aż gość przyjedzie z firmy do zgłoszenia, transfer wysoki ale tylko na umowie.)

 

P.S> Nie pracuję w telekomunikacji, nikt w rodzinie tam nie pracuje. Akcji tpsa nie posiadam. :D

Edytowane przez Viaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak upadnie TPSa  upiję się ze szczęścia do nieprzytomności. :ha:

 

Wypluj to słowo !!! :D

 

Jedyna porażka to to że musiałem założyć telefon aby mieć neostradę bo i tak używam tylko kmóry. Po 8 dniach czekania po zainstalowaniu tel. na wpisanie mnie do bazy neo puściły mi nerwy i zadzwoniłem do kumpla z Pionu Sieci TP, okazało się że może mnie dopisać do bazy bez problemu co trwało ok. 5 sekund !! I po 2 dniach miałem już modem w domu. Neo śmiga że hey ! wziąłem 512kb/s. Filmów raczej nie ściągam tak więc limit mi wisi. Wreszcie mogłem założyć konto w STEAM aby pograć w gierkę Half-Life-2 która lezała u mnie przez 3 miesiące. Takie cóś wymyślili sobie jako zabezpieczenie przed piraceniem. Mój Skype - hamster_pl ! Nie ma to jak w sieci ! YO!

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu że Neostrada jest bardzo niezawodna chyba nikt nie zaprzeczy.

Temu że pomoc techniczna przez telefon jest poniżej krytyki - też.

Temu że nikt nie zgadnie jaka będzie oferta TPSA za miesiąc - też nikt nie zaprzeczy. Dotyczy to zresztą wszystkich operatorów sieci telefonicznych.

 

A że mam pecha to:

1. Gdy zdecydowałem się przejść z tel. analogowego na ISDN (dopłacając kupę kasy i kupując drogi aparat telefoniczny) - po miesiącu czy dwu zaoferowali stały dostęp (już zapomniałem, jak się toto nazywało) ale nie dla mnie!

2. Gdy obmyślili NEOSTRADĘ to dają ją na linii analogowej, czyli powinienem zrobić downgrade z ISDN na analog.

3. Jak się na to zdecyduję - pewnie pojawi się ADSL na liniach cyfrowych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEOSTRADA jak wiadomo jest do bani  <_< . Przede wszystkim pisze przy niej "stałe zlacze" a tak na prawde to po wyczerpaniu limitu 5GB sciągnietych danych (przy opcji 128 kbps za ok 60 zeta) transfer spada do 20 kbps. Jak ja bym wziął NEO to bym się chyba pociął. Na szczęsice mam radiówkę. To tak poza astronomią.  :Salut:

 

M.K.

 

Małe sprostowanie (LINK) :

"Po pobraniu przez użytkownika 7 GB danych z Internetu, prędkość transmisji w kierunku do komputera spadnie do 32 kb/s, natomiast prędkość transmisji od komputera do Internetu pozostanie bez zmian."

 

Też jestem użytkownikiem Neostrady opcja128, zdecydowałem się na nią z 2 powodów:

- podłączyli mnie do netu w jeden tydzień

- abonament 59zł, instalacja 1,22zł

 

Na osiedlu, na którym mieszkam jest operator, który podłącza użytkowników do sieci lokalnej i udostępnia Internet. Nie zdecydowałem się na nich z 3 powodów:

- na podłączenie kazali czekać ponad miesiąc, bo podobno byli zawaleni robotą (czyt. graniem w Quake)

- za podłączenie liczyli sobie 150zł + 69zł abonamentu

- ciężko się z nimi dogadać ( bo wychodzą z założenia, że klient nigdy nie ma racji)

 

Jeśli chodzi o jakość TPSA to w ostatnich czasach znacznie się ona poprawiła, to że na pomocy technicznej siedzą imbecyle to fakt, ale myślę, że z czasem i z tym dadzą sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem uzytkownikiem Neostrady TP w wersji 128. Jakos specjalnie nie narzekam. Limit 7 GB mi sytarcza w zupelnosci. A nawet jesli nie to sie ograniczam troche pod koniec miesiaca i tyle :D

 

TP nie jest w sumie takie zle. Ja ciagle slysze, ze ludzie narzekaja na Neo ale jak slysze z jakich powodow to mi sie smiac chce czasem. Tak jak moja znajoma narzekala na modem, ze caly czas jej sie cos tam przestawia. Ale po analizie doszedlem do wniosku, iz wina nie lezy po stronie modemu tylko mojej kolezanki ;) Dziwne bo teraz juz nie narzeka.

 

W TP pracuje troche imbecyli. Ja jednak zalatwiajac Neo na takich nie trafiem... No moze jedna panie pracujaca w infolini Neostrady byla troche.... "niemila" ;) Ale tak pozatym to wmiare szybka i mila obsluga.

 

Ja akurat mam do wyboru kilka ISP (okolo 5) ale i tak wybralem TP. I jestem zadowolony z wyboru. Bo inni nie mieli zbyt kozystnych warunkow umowy, np. wieksze pliki mozna sciagac tylko w nocy, albo trzeba dodatkowo podpiac pakiet kablowki za 60 zeta... i tak mozna wymieniac.

 

Wiec ludzie nie narzekajcie na TP... no moze przynajmniej na Neostrade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Neo z 3 lata za ok 150zł miesięcznie , bez limitu. Z początkiem grudnia 2004 do 25 stycznia 2005 sporadycznie udało się łączyć na dłużej niż 3 min. Teraz tylko nie łaczy po kilka minut w ciągu godziny . Ponoć to norma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ja w firmie nigdy nie miałem problemów z neo, no może poza tym że czekałem na fachowców trzy miesiące, ale teraz gdy chcę zainstalować u siebie w domu to co oni robią przechodzi ludzkie wyobrażenie.

Obsługa braci UU jest w porównaniu z TPSa wręcz wzorowa a sprawy reklamacji ciągną się po kilkanaście miesięcy.

Robią ludzi w balona ,odsyłają od Annasza do Kajfasza ,przy czym nowej osobie należy problem tłumaczyć od początku.

Szkoda moich i żony nerwów bo tyle przekleństw do pi...nego monopolisty nigdy nie wypowiedzieliśmy.

Inna sprawa : źle naliczony rachunek ,oczywiście na korzyść tepsy

Rachunek wystawia oddział w Krakowie ,reklamacje są w np. Rzeszowie faktura korygująca z Tarnowa (albo na odwrót- nie pamiętam) a my gadamy z panienką z Gdańska która nie ma zielonego pojęcia jak wygląda faktura i o co nam właściwie chodzi.

Ta firma to czysta paranoja ,na szkoleniach pracowników główny nacik kładziony jest na olewanie i mącenie upierdliwemu klientowi aby myślał że jest dobrze obsłużony, zresztą koszty ewentualnych procesów tepsa ma wliczone w ryzyko biznesowe .I tak im się opłaci. :angry:

Siostra pracuje w tym "gnoju" więc informacje mam jak najbardziej wiarygodne

Dobrze powiedzieć gdy na lokalnym rynku istnieje konkurencja - wtedy firma się stara o klientów lecz gdy jest jedynym dostawcą ma wszystkich w dupie.

Na koniec dodam że gdy tepsa upadnie to nie upiję się do nieprzytomości (Hamster :Beer: ) wypiję kieliszek dobrego koniaku :ha: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpowiednik neostrady pod netią - net24 i też uważam że adsl to bardzo dobry sposób na stałe łącze. Kiedyś myślałem nad łączem radiowym ale podobno jak zawieje nie w tą stronę co trzeba to pada internet :D . Nie żebym reklamował netię ale ogolnie jest tańsza więc osobom mającym wybór polecam (mam 128kbit/s za 55zł i bez limitu - przez pół roku w ramach promocji miałem 640 - abonament telefoniczny wynosi 40 zł, a do tego za 10 zł mogę rozmawiać lokalnie 20h w miesiącu, całość to 105 zł + vat i to jest 2/3rachunku tpsa z której na szczęście zrezygnowałem). Pozdrawiam

Edytowane przez TomekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpowiednik neostrady pod netią - net24 i też uważam że adsl to bardzo dobry sposób na stałe łącze. Kiedyś myślałem nad łączem radiowym ale podobno jak zawieje nie w tą stronę co trzeba to  pada internet  :D . Nie żebym reklamował netię ale ogolnie jest tańsza więc osobom mającym wybór polecam (mam 128kbit/s za 55zł i bez limitu - przez pół roku w ramach promocji miałem 640 - abonament telefoniczny wynosi 40 zł, a do tego za 10 zł mogę rozmawiać lokalnie 20h w miesiącu, całość to 105 zł + vat i to jest 2/3rachunku tpsa z której na szczęście zrezygnowałem). Pozdrawiam

 

Wszystko ładnie i pięknie, jest tylko jeden warunek – linia telefonicza musi być na drucie a nie radiowo <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam radiolinie 128kbit za darmo :D (noo prawie bo czasami pomagam podłączać nowych klientów ) a niedawno provider podpisał umowe na łącze ATM 155Mbit (na razie jest 4 Mbit) jak założą to pewnie mi podwyższą limit na 512kbit albo nawet więcej :D a odkąd podłączyłem neta 1,5 roku temu to były może ze 4 awarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam radiolinie 128kbit za darmo :D (noo prawie bo czasami pomagam podłączać nowych klientów ) a niedawno provider podpisał umowe na łącze ATM 155Mbit (na razie jest 4 Mbit) jak założą to pewnie mi podwyższą limit na 512kbit albo nawet więcej :D a odkąd podłączyłem neta 1,5 roku temu to były może ze 4 awarie.

 

512 kb/s przez radio ??? hmmmm... no nie wiem, nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że temat zwiazany z moją szkoła i moim kierunkiem ( Zespół Szkół Łącznośc- kierunek technik telekomunikacji :D ) powiem wam najwieksze znaczenie dla działania ma tylko jedna banalna do zrozumiena rzecz mianowicie: Wszystko zależe od tego jak daleko jesteśmy oddaleni od centrali i ile osób jest podłączonych do jednej skrzynki TPSA ( takie co wisi na słupie) :D Ja sam miałem neostrade i to prawie dwa razy - jeden raz za 1 zł na okres próbny ale wtedy dawali bodajrze 256 i było całkiem całkiem - pózniej chciałem tą za 59 zł ( 128) ale jak chyba kazdy wie - przepraszamy nie ma portu albo brak mozliwosci technicznych ( znajduje sie pan w strefie gdzie juz jest zainstalowanych za dużo neostrad i ma pan za słaby "sygnał" ). Teraz mam radiówke i nie nazekam chodzi jak należy :rolleyes:

 

Jesli chodzi o zakładanie neostrad to sprawa długich terminów wygląda tak :

Od pewnego czasu Tepsa rozdzieliła sie i ma w kazdym rejonie poszczególne firmy które sie tym zajmują ( np. TOR w Krakowie) i zleca im zadanie i mają to wykonac potem sie z tego rozliczają - i jak widac firmu te mają dużo pracy i olewają niektórych klientów Neo B)

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.