Skocz do zawartości

Alpha Sco


Gość Bellatrix

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bellatrix

Dzisiaj widziałam Antaresa. Może banalny temat, ale powiem Wam, było warto przyjrzeć się po raz kolejny tej przedziwnej gwieździe. Ma taki śliczny czerwony kolor. Krwisty, głęboki, piękny. Uwielbiam wcześniej spojrzeć np. na Wegę lub inną białą/błękitną gwiazdę, by lepiej poczuć różnicę w zabarwieniu gorących gwiazd i alfy Scorpii. Mocno migocze i chwilami prześwieca na zielonkawo (u Betelgezy jest podobnie!) Taka "iskierka", jak ze stygnącego pieca...

Jak na gwiazdę, Antares jest chłodny. U powierzchni osiąga temperaturę ok. 3600 K. Trudno narysować to, co widać w okularze teleskopu, poniżej mój nieudolny szkic. 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walka o bity rejestracji 8-12-14-16bit im więcej tym lepiej bo da się rozróżnić więcej tonacji od siebie

 

optymalny gain (wzmocnienie) przy fotografii to ważna rzecz :) nie za duży, nie za mały

 

softy czyli programy do rejestracji o obróbki, który wybrać, który najlepiej się sprawdzi

 

itd itd :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Ojej... brzmi poważnie. U mnie to wiesz, raczej prostsze metody, by nie rzecz "prostackie" :D Podręcznik, a potem teleskop- żeby sprawdzić, czy jest tak, jak w książce pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Thymo said:

Ojej... brzmi poważnie. U mnie to wiesz, raczej prostsze metody, by nie rzecz "prostackie" :D Podręcznik, a potem teleskop- żeby sprawdzić, czy jest tak, jak w książce pisali.

Tak z ciekawosci, o jakim podręczniku mowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, rybek0s said:

Tak z ciekawosci, o jakim podręczniku mowisz?

Niech zgadnę... Nie wiem kto to Thymo (i dlaczego?) ale była tu kiedyś niejaka Bellatrix, która podobnie jak ja była urzeczona tym dziełem: 

Zgadłem? ;)

 

P.S. Obiecałem wówczas Belli, że dopiszę małe bio R.B. Jr. i w końcu nie dopisałem, mimo że to już 3 lata (ojej!) a materiały mam od dawna zebrane (to fascynująca, choć smutna historia)

Adela, obiecałem, więc napiszę... tyle, że z roku na rok czas jakoś tak coraz bardziej mi zasuwa... ;)

 

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Mówię oczywiście o "Burnham's Celestial Handbook" :) Ale też ściągam na bieżąco mnóstwo monografii, prac badawczych, krótkich opracowań. Zależy czego potrzebuję. Nie da się pracować na jednym źródle. No ale wiadomo, wspomniany podręcznik jest dobry dla nie-zawodowców. Bo jednocześnie wspaniałe naukowe podejście, mnóstwo tabel i danych, ale też tyle samo emocji, przeżyć i "wzdychania" nad nauką. Swoją drogą, gdzieś wyczytałam, że autor prawdopodobnie też był z zespołem Aspergera, więc dobrze nam się "współpracuje" .

Agent Smith,  Bellatrix "była"?? Raczej "jest". Przecież to ja :D Tylko "Thymo"brzmi wg mnie lepiej niźli "Bellatrix". Stary nick, sprzed wielu lat. Z chemicznych forów, a ja jestem chemicą i tak jakoś bliżej mi do "Thymo". (A tak trochę z nudów-śmiechostek: szlag mnie trafiał, jak już któraś z kolei osoba na priv woła na mnie "Tymek". Na wszelki wypadek dodam, że nick zdecydowanie nie od słowa "Tymek" pochodzi ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jak "Sirupus Thymi Compositum"?

A może "Thymoglobulin (manufactured by Sanofi) is an anti-human thymocyte immunoglobulin preparation made of purified polyclonal antibodies derived from rabbits." WTF ?!  :online2long: 

 

Bella Wróć !!! ;)

 

 

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Może i "wrócę". Ale to dopiero jak mnie kilku na raz wkurzy i jak zaczną mnie przezywać "Tymek". Wtedy rozpatrzę "powrót" :D póki co, jest spoko, nikt mi nie dokucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem @Thymo  ... :)
Widocznie Belli znudził się nick najpiękniejszej nazwy gwiazdy w Orionie - BELLATRIX ( ... też kiedyś uwielbiałem nazwę Bellatrix, ale działalność gospodarczą prowadziłem na firmę Rigel - wszyscy to mylili z ryglem, a teraz gustuję w polarach magnetycznych- co widać na fotce awatarowej :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, trouvere said:

 

@Agent Smith bana to raczej nie chce ale biedak drgawek już dostał :emotion-5:

Miałem Cię, kolego @trouvere już jakiś czas temu w ramach higieny psychicznej dodać do ignorowanych ale nie wiem jak to się robi więc ten jeden, ostatni raz Ci odpowiem: :die:

BTW: Jak sądzę bana to mógłbym dostać najwyżej za oryginalną wersję tej odpowiedzi, którą (jako człowiek dobrze wychowany) jednak zachowam dla siebie.

Over and out.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, trouvere napisał:

Swoją drogą, ponoć zdolność do żartowania z samego siebie cechuje ludzi inteligentnych, nieprawdaż ?

Dokładnie :)

 

ja na żywo dla fanu z siebie ciągle robie debila :D ludzie mi serdeczni się śmieją serdecznie, fałszywi szydzą :) grunt to dystans

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.