Skocz do zawartości

Obejmy do APO ze szczerego złota


seg

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się to, co z panelem RADMORa, też po pewnym czasie anodyzowane czarne części - "mysiały".

Polskie Radio Katowice Wiadomości | UNITRA

Wydrukuj i przyklej na tubie. To rozwiąże wszelkie lęki o kradzież. Uważaj tylko żeby do śmieci ktoś nie wyrzucił :D Dla całkowitej identyfikacji z tą firmą, dobrze żeby z samej tuby słychać było krzyki odłażącej płatami farby. Jak z elewacji bibliotek miejskich.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, isset napisał:

Piłeś? Nie pisz! :hysterical:

Ostatnio piłem we wrześniu 2018 r., więc musiałaby to być niezła impreza, żeby do dzisiaj mnie trzymało.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lkosz napisał:

Stało się to, co z panelem RADMORa, też po pewnym czasie anodyzowane czarne części - "mysiały".

No właśnie widzę, że ludzie chyba nie rozumieją żartu.. Może myślą, że złotolem to pociągnąłem.

 

Więc wyjaśniam: tak działa promieniowanie słoneczne na "anodowane" i wyczernione obejmy TS'a. I to przez okno z podwójną szybą.

Kiepskie te barwniki mają. Chyba do tkanin.

Podobnie zachowywały się czernione złączki Janusza Płeszki. Jak znajdę, to wstawię zdjęcie.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Agatek napisał:

Mam tylko jedno zastrzeżenie... Pół roku szukałam tego teleskopu a u Ciebie od dwóch lat leży na parapecie :ermm:

Jestem astronomicznym psem ogrodnika. Koneserem sztuki optyczej. Zamykam się w pokoju i patrzę na to :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agatek napisał:

Też tak mam, ale czasami trzeba sprzedać, kupić coś innego, żeby sobie zmienić trochę widoki :) 

Nie namówisz mnie :) A już na pewno obejm nie sprzedam!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Misza napisał:

276gr to prawie dokładnie 10 uncji. 1 uncja to 7500zl, pytanie jednak czy jest to czyste złoto....

Obejmy to prawie czyste złoto, pokrętło makro wyciągu okularowego jest +- próby 500, śruba dociskowa wyciągu zamieniła sie w tytan i najlepsze - śruba mikro focusera jest już chyba z platyny! Jak to los potrafi się do człowieka uśmiechnąć! Dziś już rozumiem co tzw. politycy mają na myśli trąbiąc, że juz nic nie będzie takie jak dawniej.

3.jpg

4.jpg

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lemarc napisał:

Może to krakowskie powietrze tak działa.

Na obejmy, czy na mnie? :) Prędzej to drugie, bo inne obejmy (także przy oknie, również TS'a) sa nietknięte "zębem" słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tayson napisał:

Czy Ty pracujesz jako handowiec z ludźmi face2face? 

Handlowiec - nie. Czy mógłbyś rozwinąć myśl?

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są wykonane tą samą techniką, to też w końcu pojaśnieją i będzie prześwitywać miedź. Stanie się to wolniej w miejscu z małą ilością światła słonecznego i zapewne ozonu, który może być w znacznym stopniu odpowiedzialny za masakrowanie tego barwnika, a UV powoduje tylko jego powstanie.

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic im się nie stanie. To jakaś felerna partia. Np aluminiowy dekiel 65Q jest czarny. W drugim teleskopie TS jak pisałem nie ma problemu. To nie jest miedź. To pozostałości czarnego na Al. To nie ozon, to UV.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jan Kowalski napisał:

Seg, byś nie czuł się jakoś specjalnie wyróżniony:) chińska kątówka dwucalowa:

Niska próba. Musi jeszcze dojrzeć ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.