Skocz do zawartości

IC 1805 LHaRGB


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne kolory - jak dla mnie ideał pod tym względem :) poziom szumu a dokładniej jego brak - świetnie :) troszkę tylko kształtu gwiazdom brakuje - jakieś takie w trójkąty lecą ale na to można przymknąć oko :) nie masz za bardzo ściśniętego czegoś w tym APO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie krytyka a ocena. według mnie za bardzo odszumione to raz, a drugie zatraciłeś bardzo dużo szczegółów w mgławicy. Popracuj jeszcze na  nim. Dla przykładu moje z przed siedmiu laty wykonane TSAPO 65Q https://astroantoni.com/wp-content/uploads/2018/04/IC_1805.jpg

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Antoni napisał:

Może nie krytyka a ocena. według mnie za bardzo odszumione to raz, a drugie zatraciłeś bardzo dużo szczegółów w mgławicy. Popracuj jeszcze na  nim. Dla przykładu moje z przed siedmiu laty wykonane ISAPO 65Q https://astroantoni.com/wp-content/uploads/2018/04/IC_1805.jpg

Spajki z jakiegoś hand-made pająka nałożonego na tubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, _Spirit_ napisał:

Zdjęcie pod ocenę - krytyka - bez litości poproszę.

Cosik z gwiazdami jest nie tak, różne obwódki, zniekształcenia - stawiam, że aberracja chromatyczna czy inna koma nie pozwoliła na ładne zgranie z kilku kanałów. Na monitorze w pracy widzę magentę wokół gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lesnikdan napisał:

troszkę tylko kształtu gwiazdom brakuje - jakieś takie w trójkąty lecą ale na to można przymknąć oko

 

3 minuty temu, sidiouss napisał:

Cosik z gwiazdami jest nie tak, różne obwódki, zniekształcenia

20 minut temu, Antoni napisał:

drugie zatraciłeś bardzo dużo szczegółów w mgławicy

Odnośnie gwiazd macie rację i niestety nie da się tego już poprawić. To była moja pierwsza sesja z LHaRGB i oczywiście z braku doświadczenia pokpiłem sprawę z ostrzeniem. Wydawało mi się że jak ustawię poprawnie ostrość w Ha to już reszta będzie ok. @Antoni stąd brak perfekt ostrości, kształt gwiazd rozjechany. Całość trzeba będzie powtórzyć od początku z innym podejściem do akwizycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - teraz to wiem po doświadczeniach z kolimacją newtona - że wszystko co ma korektor/soczewkę w torze optycznym nie znosi byle jakości ostrzenia. Mści się to właśnie w taki sposób.  Jak to ktoś kiedyś powiedział - eksploduje to później w twarz ze zdwojoną siłą.

 

Różnica w ostrzeniu R i B

 

2020-09-29_12h07_38.png

2020-09-29_12h07_51.png

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.