Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wrzucam stacka bo jestem bardzo ciekawy opini fachowów. Długo się z nim zmagałem, a i tak nie wygląda to rewelacujnie. Mam wrażenie że mój aparat nie daje rady z takimi zdjęciami. Bawiąc się waszym matriałem nie mam takich problemów. Sprzęt : Canon D70, ED72, Neq6, Asi120 mini, Asiair plus. Obróbka w PS, starnet V2, stackowane w Siril. 

Iso 1000, 75x360s 

Niebo 20,90 mag czyli 4B

Stack :

https://drive.google.com/file/d/1Vu2aKlesUzNMhGSE_UHHcSnsyNJqViST/view?usp=sharing

Za uwagi będę bardzo wdzięczny :) 

fb.jpg

Edytowane przez Pioter Es
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pioter Es napisał:

Witam. Wrzucam stacka bo jestem bardzo ciekawy opini fachowów. Długo się z nim zmagałem, a i tak nie wygląda to rewelacujnie. Mam wrażenie że mój aparat nie daje rady z takimi zdjęciami. Bawiąc się waszym matriałem nie mam takich problemów. Sprzęt : Canon D70, ED72, Neq6, Asi120 mini, Asiair plus. Obróbka w PS, starnet V2, stackowane w Siril. 

Iso 1000, 75x360s 

Niebo 20,90 mag czyli 4B

Stack :

https://drive.google.com/file/d/1Vu2aKlesUzNMhGSE_UHHcSnsyNJqViST/view?usp=sharing

Za uwagi będę bardzo wdzięczny :) 

Udostępnij link, brak uprawnień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wsparcia doświadczonych forumowiczów. Popełniłem M81 i okolice z miasta (Bortle 6-7) i spróbowałem swoich sił w obróbce. Jest to jedna z moich pierwszych prób złożenia HaLRGB. Na gwiazdach leżę totalnie, dodanie Ha też słabo wygląda. Chciałbym zobaczyć co z tego wcyiągniecie i chętnie usłyszę porady, w którym kierunku iść. Materiału jest całkiem sporo, ale w średnich warunkach - 14h L, 9h Ha i po około 3h na każdy z kolorów. Moja próba i link do stacków, już po alignment i wstępnym cropie https://drive.google.com/drive/folders/1bURaWcHBaKRSEj5kIAamnMYQ68g0b7IJ?usp=sharing

M81 et consortes_v1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, _Spirit_ napisał:

A możesz powiedzieć jakie to problemy?

W moim materiale jest rój gwiazd, olbrzymich gwiazd które mocno zmniejszone zostawiają bałagan w tle. Nie wiem czy to szum ale rozeta niewiele się odcina od tła. W tym wątku jest materiał już nie pamiętam kogo, ale z kamerki i tło jest bardzo ładne. Nie wiem czy 360s na Canona to nie za wiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pioter Es napisał:

olbrzymich

Te zawsze wprowadzają niepokój :). Na zoomie 1600 małe wyglądają bardzo ładnie: 2022-04-03_14h00_01.jpg.4a44fb2dcd0a786739f351d7295ab250.jpg

 

Może popracował bym nad odległością matrycy od korektora i ugięciem bo rogi uciekają niesymetrycznie.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioter Es na pewno trzeba popracować nad odległością. Na brzegach kadru przy takim polu gwiazd robi się duży syfek + rozjeżdżają się kolory na gwiazdach itd...

Materiał chyba za bardzo rozmydliłeś - siadł detal.

 

4rgtbL.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 12:31, Jarek J. napisał:

Potrzebuję wsparcia doświadczonych forumowiczów. Popełniłem M81 i okolice z miasta (Bortle 6-7) i spróbowałem swoich sił w obróbce. Jest to jedna z moich pierwszych prób złożenia HaLRGB. Na gwiazdach leżę totalnie, dodanie Ha też słabo wygląda. Chciałbym zobaczyć co z tego wcyiągniecie i chętnie usłyszę porady, w którym kierunku iść. Materiału jest całkiem sporo, ale w średnich warunkach - 14h L, 9h Ha i po około 3h na każdy z kolorów. Moja próba i link do stacków, już po alignment i wstępnym cropie https://drive.google.com/drive/folders/1bURaWcHBaKRSEj5kIAamnMYQ68g0b7IJ?usp=sharing

M81 et consortes_v1.jpg

A mi tak:

 

Action - RGB color1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.