Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Bentoq napisał:

A ja załączę moje pierwsze zdjęcie drogi mlecznej. Niemodyfikowanym Nikonem d5300. Nikkorem 35mm robione na f/2.8. Widzę, że jest lekka koma, następnym razem do f/4 trzeba będzie przymknąć. Łącznie wyszło jakoś chyba ok godziny pod bortle 4 na ISO100.

 

https://we.tl/t-TxKO9GUn9G

 

Widzę, że stack nie usunął części satelit, pewnie trzeba by klatki z nimi usunąć ze stacka.

 

Mnie wyszło tak, pierwsze podejście do drogi mlecznej, nie wiem za bardzo z czym to się je, pewnie jeszcze będę ćwiczył, komentarze mile widziane :)

 

image.thumb.jpeg.55338ad2d9777f0c8e6702976989280b.jpeg

Tak na szybko :)

Jakiś kolor można a wyciągnąć :)

ww_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, RomekAstrobaza said:

Tak na szybko :)

Jakiś kolor można a wyciągnąć :)

 

 

O ładnie, jak to wyciągnąłeś? Co to kolorów to starałem się tylko wyrównać histogram i potem delikatnie z saturacją, ale nie uzyskałem takiego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bentoq napisał:

części satelit

To wydaje mi się najmniejszy problem :) Jakaś masakra gradientowa. Rozbij na oddzielne rgb + L i spróbuj ponownie to złożyć. W DSS pewnie z pół dnia zejdzie. W Siril w 30 minut. Jak coś to pisz.

2022-07-29_13h20_05.jpg

 

 

1_1080gb.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2022 o 10:01, Rosso napisał:

Cześć, przychodzę do Was z kolejnym materiałem. Jest to moja pierwsza w życiu mozaika - Pętla Łabędzia. Około 11h materiału z centrum miasta.

 

https://astromat.pl/stacki/cygnus_loop.tif

 

Moja wersja:

 

mix_ap.thumb.jpg.71f88e21a453e42706ae9cd5131e32bf.jpg

 

wel.jpg

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bentoq napisał:

 

O ładnie, jak to wyciągnąłeś? Co to kolorów to starałem się tylko wyrównać histogram i potem delikatnie z saturacją, ale nie uzyskałem takiego wyniku.

pobawiłem się poziomami a potem podciągnąłem kolor w dopasuj kolor w ps. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podrzucam materiał do zabawy podczas tej okropnej pogody. 

Region gwiazdy sadr 

5h w klatkach po 5min, bez filtrów, bortle 5 pod Warszawą.

Nikon D610 mod +  SW 80ED

Surowe pliki po wyrównaniu tła w APP: https://drive.google.com/drive/folders/1kgVlDc4rfFXMnA7_XQ9Ov_QmaN8lgML4?usp=sharing, miłej zabawy.

ap1.thumb.jpg.604728a1687212c0c64880d82b4bb011.jpg

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 22:11, Tuvoc napisał:

Ostatnio trochę nie było czasu pobawić się materiałem. Próbuję ogarnąć planety i planetarki zebrane od kwietnia... Samych Marsów mam ponad 250 Gb :D Jednakowoż w międzyczasie puściłem stackowanie mojej M 31 z TS APO 65q. Materiał jest taki sobie. Niby prawie połowa złapana w Bieszczadach, ale było sporo wilgoci. Potem pod gorszym niebem, ale znowu z cirrusem. Łącznie jest tego 56x300 sek. czyli nieco ponad 4 godziny.

 

Jeśli macie ochotę to popatrzcie co to jest warte. Będę wdzięczny za krytykę materiału, być może trzeba go jeszcze dozbierać.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1r5AcHwbP4v8ka98Xu6h5w6LyyChJcPP8?usp=sharing

Powrót do starego materiału. Co sądzicie?

 

Tak było dwa lata temu:

M-31_new_sb.png.aaf6e207ef7c30e8a5d4c0a579c8a961.png

 

A tak teraz:

Final_02.png.0dedde4dfba71200eb0b4f5467aa8d90.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku wrzucam także tutaj surowe stacki WR134 oraz całą resztę workflow z pośrednimi plikami, maskami, itp: KLIK - link działa do końca wakacji.

 

Zestaw dotyczy tego zdjęcia:

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyste Ha z warszawskiego balkonu. 26 godzin w bin1 asi294 + 3 godziny asi2600 obie z TS H6 F2,8 420mm - eksperyment jak sobie z tym poradzi Astro Pixel. Plik jest po wyrównaniu tła w APP.

Screen z surowego:

2022-08-11_19h57_16.thumb.jpg.185693fe240819d1c051b4585cdabca8.jpg

 

link będzie aktywny przez tydzień

https://we.tl/t-Uu1QMw6pVc

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Spirit_ Ta komórkowa struktura na obłoczku pyłu wygląda jak nadmiarowy efekt dekonwolucji. Jeżeli to jednak naturalna struktura to czapki z głów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też są te charakterystyczne "komórki".

IMG_20220812_111117.jpg.7d40a8fe4d6e76215704df770a2fe8e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w punkt (chociaż zawsze szkoda każdego detalu, nawet tego podejrzanie sztucznego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw naprawdę dawał radę. Celestron CG5 GT + Newton SW 150/750 + QHY8L 30x10 min

4rgb_cr.thumb.jpg.eaf3fba65a3c59d014f07635146ff9df.jpg

 

Materiał został przygotowany następująco:

1 Kalibracja w Images Plus: dark, bias, brak flatów

2 Debayer w Siril wersja 0.9.12 z jednoczesnym rozbiciem na kanały RGB + Debayer wszystkiego do jednego kanału mono -> L

3 Rejestracja kanałów RGBL jako mono w SirilIC

4 Crop i wyrównanie tła w APP na każdym kanale osobno - pseudo flat.

Pliki po 4 kroku do zabawy tu: https://we.tl/t-pzybZsiP9x - aktywne przez tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 19:58, _Spirit_ napisał:

Czyste Ha z warszawskiego balkonu. 26 godzin w bin1 asi294 + 3 godziny asi2600 obie z TS H6 F2,8 420mm - eksperyment jak sobie z tym poradzi Astro Pixel. Plik jest po wyrównaniu tła w APP.

Cudny materiał?

Image12 jpg.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.