Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś miał ochotę powalczyć z łączeniem kafelków to wrzucam surówkę, dwa panele przez L-ex po 15h na panel i dwa panele przez L-pro, po 2h na panel.

https://drive.google.com/drive/folders/1WylsOCIl3OdAwVroqBx72XK78jtnEcE9?usp=sharing

 

Efekt mojej wstępnej walki wygląda tak, liczę na porady oraz Wasze wersje ;) 

 

IC1396_Final.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Spirit_ dzięki za obrobienie i poświęcenie czasu . Bardzo ładnie wyszło , uspokoiłeś mnie że teleskop nie jest jeszcze taki zły .

Kupiony ostatnio na tym forum . 

Wszystko teraz zależy od moich umiejętności obróbki . Dziękuje i Pozdrawiam Janusz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są takie materiały że czuje się od razu że to jest dobre, łapie się kontakt i zatapia w odmętach mgławic, gwiazd i pyłów, myśli płyną i do tego muzyka. Dzięki @Wiesiek1952 za 2 godziny podróży. Fantastyczne wrażenia.

10LLLRGB.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, _Spirit_ napisał:

Są takie materiały że czuje się od razu że to jest dobre, łapie się kontakt i zatapia w odmętach mgławic, gwiazd i pyłów, myśli płyną i do tego muzyka. Dzięki @Wiesiek1952 za 2 godziny podróży. Fantastyczne wrażenia.

 

Dzięki wielkie szczególnie za full Frame - na pełnej rozdzielczości wyglada super. ?

Edytowane przez Wiesiek1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co z tego zrobicie, dla mnie materiał nie nadaje się by coś z tego ciekawego wyciągnąć.

700 minut OSC ale niestety w kierunku dużego LP i trochę przy Księżycu

 

NGC4438.thumb.jpg.5dcf497321a9ab8b3ae32704e8a37840.jpg

 

 

https://drive.google.com/file/d/1MqJYyfCxh9JBmvGCuEjNSbN-WUp5g-Ws/view?usp=sharing

 

 

 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miesilmannimea napisał:

Mi usunięcia LP wyszło tak :) Nawet mi się podoba :)

 

To prawda, APP mi tak maluje abstrakcję, jak używam Remove Light Pollution. Spróbuję w pix DBE, zobaczymy.

 

Btw. @kubaman rozumiem, że nie było tu kalibracji flatami wykonanej? Wyraźnie widać miejsca, gdzie placki są (chyba po pyłkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kubaman napisał:

Kalibracja była oczywiście ale coś tam latało sobie.

 

Pomijając fakt, że cały dół kadru wygląda, jakby wjechał w drzewa, flaty też chyba nie weszły na bokach, ale moim zdaniem zdecydowanie materiał nie jest zły. Da się i kolory i szczegół wydobyć.

Nie ruszałem tu jeszcze dekonwolucji, co przy tej skali jest dobrym pomysłem i wyszło mi mniej więcej tak:

integration.thumb.jpg.5b71148261263cd31dbf4d2f5baae636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tuvoc napisał:

@kubaman co Cię natchnęło, żeby robić w takich warunkach galaktykę? :D

 

 

mieszkam tu :D

 

 

dwa ostatnie posty fajne kolorki i detal na galaktyce.

Tło bez niepotrzebnych skromności wyciągnąłem najlepiej jak do tej pory.

Edytowane przez kubaman
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaman Daruj sobie wymianę montażu, masz o wiele ważniejszą część setupu do poprawy- miejsce zamieszkania :-)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.