Skocz do zawartości

Wiliam Optics - "BigCat" - podobno już jest.


delaa

Rekomendowane odpowiedzi

William korzystając z popularności Redcata, będzie wyciągał z szafy i farbował wszystkie te Megrezy, Zenithstary... cebula po chińsku :P

Żeby powielić jego sukces musieliby iść w kierunku Pentaxa SDUFa z lepszą korekcją. Mała, lekka tuba pod foto, na wyjazdy.

 https://astrofotografia.eu/pentax-100-sduf-ii/

https://astromart.com/classifieds/astronot-garage-sale/show/pentax-100-sduf-ii-apo-refractorextras-pending

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JaLe napisał:

Chyba na CN pisali, że ewoluował. Nie wiem może to był żart, który wziąłem na poważnie.

 

Cena, tak jak pisałem poniżej 8000,- PLN

 

https://www.cyclopsoptics.com/telescope/william-optics-flt-91-f-5-9-apo/

 

 

Plus VAT, wyjdzie jak nic 10 koła, jak tu ktoś pisał.

Kamera ZWO ASI 2600 kosztuje 1999usd czyli w Europie prawie 11 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, delaa napisał:

@Paul W. - co masz do sprzedania?

Nie mam, kiedyś miałem okazję obserwować przez szkła tej marki. Sam na zakup Williama bym się nie zdecydował właśnie przez wysoką cenę. Co nie znaczy że gdybym miał kasę to ze bym nie kupił. Może kiedyś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, apolkowski napisał:

 

Ciekawe na ile taki Fluorostar może być alternatywą dla Esprita 100. Myślę o czymś wygodniejszym zamiast Newtona.

Zakładając, że ten Fluorostar to układ optyczny Petzvala, a Esprit to klasyczny triplet APO z doczepianym flattenerem różnica polega na wyraźnie większym skorygowanym polu widzenia tego pierwszego.

Stosując kamerę z chipem wielkości ASI 1600 lub KAF 8300 różnicy możemy nie zauważyć. Ta będzie widoczna z pewnością dla czujników wielkości APS-H i FF.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzędziel napisał:

Zakładając, że ten Fluorostar to układ optyczny Petzvala, a Esprit to klasyczny triplet APO z doczepianym flattenerem różnica polega na wyraźnie większym skorygowanym polu widzenia tego pierwszego.

Stosując kamerę z chipem wielkości ASI 1600 lub KAF 8300 różnicy możemy nie zauważyć. Ta będzie widoczna z pewnością dla czujników wielkości APS-H i FF.

Fluorostary WO to są/były triplety. Stąd pomysł alternatywy dla Esprita 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.