Skocz do zawartości

Pierwsze podejście


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pierwszy raz próbowałem zrobić zdjęcie, pierwszą godzinę poznawałem sprzęt, potem zrobiłem 14 klatek Plejad a na koniec biasy, darki i flaty, ale nie poszło to jak planowałem co będzie widoczne na zdjęciach.

Pierwsze 2 zdjęcia to klatki z Plejad, każda po 8 sekund, więcej się nie dało bez pojechania gwiazd, więc po tym a także tym że gwiazdy przesuwały się na kolejnych klatkach wnioskuję że prowadzenie było wyłączone czy coś.

Dodatkowo był problem z ostrością, ale z tym mogę sobie poradzić jeszcze.

Natomiast nie wiem jaki problem jest z flatami, darkami i biasami, wstawiam po jednej klatce z każdego w takiej kolejności zdjęć : 1.darki, 2.biasy , 3. flaty

Przy próbie złożenia klatek w całość w Deep Sky Stacker powstało wielkie szare pole, więc coś jest z nimi ewidetnie nie tak, proszę o sprawdzenie czy wyglądają jak należy

Sprzęt : tubka evostar 72 ed + flattener dedykowany do tej tubki + montaż skywatcher eqm-35 + kamera touptek atr-3 1600 kpa Cooled deep sky color

z1.PNG

z2.PNG

z3.PNG

z4.PNG

z5.PNG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mariusz Psut napisał:

No to pierwsze koty za płoty:D.

Wytrwałości życzę.

Dzięki, mój poziom entuzjazmu przy poszczególnych etapach

montowanie sprzętu-7/10

rozkładanie sprzętu na balkonie 2/10 ( zaplątałem się w kable)

ustawianie montażu i ostrości w kamerze 5/10

próba nakierowania na plejady przez 2 godziny 3/10 

pierwsze światło w kamerze (10/10)

robienie darków, biasów, flatów ( 4/10) 

składanie klatek w stackerze ( 1/10) (wyszło wielkie szare pole)

 

Ale serio prosiłbym żeby ktoś przejrzał te flaty darki i biasy żeby określić czy tak powinny wyglądać , reszte tematu chyba ogarnąłem

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Grzędziel napisał:

Do Deep Sky Stackera ładujesz na raz wszystkie klatki (lighty), wszystkie darki, wszystkie biasy i wszystkie flaty. Wszystko razem, kolejność dodawania nie ma znaczenia. Jak to już załadujesz wtedy stackujesz.

Właśnie tak robię, i za każdym razem wychodzi mi szare pole w odcieniu takim jak ten kolor tła forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie skąd wziąć plik output do sequatora? Trafiłem na jakiś upośledzony poradnik w którym autor używając skrótów myślowych ( których nie jest łaskaw objaśnić) wyciąga go z d... przepraszam za wyrażenie ale mnie już krew zalewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jan Astralbreeze napisał:

Kto wie skąd wziąć plik output do sequatora

Tak jak myślałem tutaj trzeba poprostu nazwać nowy plik który powstanie, dlatego to się nazywa output, ale autor tutorialu mówił że trzeba go skądś wziąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 8 sekundach naświetlania nie powinieneś uzyskać niczego oprócz kilku jasnych punktów, nawet na Plejadach i 14 klatkach. Poza tym jesli na 8 sekundach masz tak pojechane klatki przy Twojej skali to oznacza że masz TOTALNIE źle ustawiony montaż na Polaris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.