Skocz do zawartości
  • 0

Korektor komy


Krzysztof Stępień

Pytanie

Witam, mam pytanie odnośnie Korektor komy Baader MPCC Mark III Photo 2" 

Jestem posiadaczem tuby Skywatcher 200/1000 i montażu Heq5 pro. Który z dostępnych kolektorów komy powinienem kupić, oraz jeśli jest to niezbędne, jaka tuleję dystansową abym był zadowolony z zdjęć które wykonam tym zestawem. Aha, zdjęcia robię nikonem 7100, dziękuję. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
13 minut temu, kjacek napisał:

A jaki masz montaż do tego astrofoto z tym teleskopem?.. 

 

52 minuty temu, Krzysztof Stępień napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie Korektor komy Baader MPCC Mark III Photo 2" 

Jestem posiadaczem tuby Skywatcher 200/1000 i montażu Heq5 pro. Który z dostępnych kolektorów komy powinienem kupić, oraz jeśli jest to niezbędne, jaka tuleję dystansową abym był zadowolony z zdjęć które wykonam tym zestawem. Aha, zdjęcia robię nikonem 7100, dziękuję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten który napisałeś będzie dobry  (czasami trafia się na giełdzie) zakończony jest gwintem T2 wiec wkladasz w wyciąg jak okular 2"  nakręcasz adapter T2-Nikon i focisz.

M.

Edytowane przez mirek01
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Krzysztof Stępień napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie Korektor komy Baader MPCC Mark III Photo 2" 

Jestem posiadaczem tuby Skywatcher 200/1000 i montażu Heq5 pro. Który z dostępnych kolektorów komy powinienem kupić, oraz jeśli jest to niezbędne, jaka tuleję dystansową abym był zadowolony z zdjęć które wykonam tym zestawem. Aha, zdjęcia robię nikonem 7100, dziękuję. 

 

Jestem posiadaczem takiego korektora i myślę, że jest znośny. Jak pisał kolega wyżej dystans to 55mm. Używając tego z Canonem odpowiedni dystans zapewnia T-Ring do EOS wkręcany bezpośrednio do korektora. Z nikonem pewnie jest podobnie.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.