Skocz do zawartości

Leo Triplet w Luminancji


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

Być może lekko się powtarzam tej wiosny ale proponuję lekko dopracować jasne obszary galaktyk w celu wyciągnięcia szczegółów i zachować umiar w rozdzielczości zdjęcia. Oba elementy będą tylko służyć polepszeniu wyników końcowych :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaPa napisał:

Być może lekko się powtarzam tej wiosny ale proponuję lekko dopracować jasne obszary galaktyk w celu wyciągnięcia szczegółów i zachować umiar w rozdzielczości zdjęcia. Oba elementy będą tylko służyć polepszeniu wyników końcowych :)

wiosna dzisiaj od 10:37h ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lexx napisał:

czy teraz ostrość i gwiazdki są Si ?

Wyrocznią nie jestem. Powiedzmy że mi się podobają ale Marcin ma rację - wypalone jądra galaktyk. 

Edit

Gwiazdki jednak za bardzo rozlane.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, _Spirit_ napisał:

Wyrocznią nie jestem. Powiedzmy że mi się podobają ale Marcin ma rację - wypalone jądra galaktyk. 

Edit

Gwiazdki jednak za bardzo rozlane.

Gwiazdki rozlane, to wina stacku (czy pojedynczych ekspozycji) , czy obróbki, jak myślisz ? 

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lexx napisał:

może przez nie najlepsze warunki pogodowe, kamerka prowadząca miała trochę problemów z guidowaniem, wykres nie był idealny, jak zawsze hhmmmmm

Przejrzyj wszystkie klatki bo wygląda jakby przyszedł cirrus albo zaparowała optyka. Może usunięcie kilku felernych klatek pomoże :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tex88 napisał:

Przejrzyj wszystkie klatki bo wygląda jakby przyszedł cirrus albo zaparowała optyka. Może usunięcie kilku felernych klatek pomoże :)

super, dzienx, o optykę bym się nie martwił, ale cirrus to nawet pewne, fakt zaraz prześledzę je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzędziel napisał:

Jeśli nie tajemnica, jaki flattener zastosowałeś? Wygląda, że dobrze wypłaszczył całe pole.

nic nie mów, 2 wory ciężko zapracowanej kasy, ale z tego co mi proponowali to było "to brać", albo coś co tylko udaje flattenera:

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5120_TS-Optics-REFRACTOR-0-74x-Reducer-Corrector-for-Apo---ED-for-full-sized-sensors.html

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to małe nieporozumienie, pisałeś że APO 140/910 więc myślałem, że robisz na pełnej ogniskowej bez redukcji.

Ja do swojego APO 140/915 też używam reduktora x0.75 Riccardiego i działa bez zarzutu, natomiast kupiłem TS Flat 3" bez redukcji i porażka więc stąd moje pytanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzędziel napisał:

A, to małe nieporozumienie, pisałeś że APO 140/910 więc myślałem, że robisz na pełnej ogniskowej bez redukcji.

Ja do swojego APO 140/915 też używam reduktora x0.75 Riccardiego i działa bez zarzutu, natomiast kupiłem TS Flat 3" bez redukcji i porażka więc stąd moje pytanie.

Tak po prawdzie to Tobie mogę dziękować za ten setup, i dziękuję, inaczej do dzisiaj bym się kopał z moim Newtonem, a może przyjdzie i na niego czas, jak ogarnę kilka tematów i lekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.