Skocz do zawartości

Na granicy Skorpiona i Węzownika


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

 

10 godzin temu, wessel napisał:

A kolorek to dopiero jak znów lampy wyłączą? Luminancja ekstra ale ten obszar jest baaaaaardzo kolorowy i brakuje ....

 

Oj kolorowo, tym bardziej żal dupę ściska :( Kolorek łapałem również przy wyłączonych lampach ale postanowiłem nie niszczyć luminancji tym czymś. Sama luminancja też jest taka na słowo honoru bo gradient od LP i nie tylko wyszedł ogromny a miejsc bez mgławic na fotce prawie nie ma ;)

 

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ponieważ przynajmniej w astro foto nie poddaję się łatwo to po prawie dwóch latach wiozłem się w garść uporządkowałem materiał i wydaliłem kolor:

 

RHOC.thumb.jpg.8c9e058556e655fde0e713657532ff79.jpg

 

Obiekt uważam za zaliczony z mojej szerokości geograficznej - liczę że uda się do niego wrócić w bardziej sprzyjających warunkach.

 

 

Przy okazji wpadł mi do głowy pomysł na cykl Procmagedon który miałby w sobie trochę rywalizacji ale przede wszystkim miałby charakter edukacyjny.

- jedna z osób uczestnicząca w zabawie udostępniała by swój materiał dla wszystkich chętnych do zabawy (tu pewnie będzie potrzebne pewne moderowanie dotyczące materiału)

- materiał powinien być prawidłowo skalibrowany aczkolwiek trudny - gradienty, LP, ciemne obiekty, mało materiału . . .

- osoba udostępniająca materiał musi wcześniej opublikować swoją własną wersję w galerii

- osoby biorące udział w zabawie muszą umieścić opis kluczowych technik i narzędzi użytych przy obróbce

- na koniec była by ankieta w której każdy członek forum mógłby oddać głos (jeżeli to możliwe to like pod pracami były by wyłączone)

 

Nagrodą byłaby satysfakcja w uczestnictwie i uzyskane uznanie a może i coś więcej ;)

 

Myślicie że ma to sens ? czy znajdziecie czas na pracę z obcym materiałem jak nie ma czasu na swoje fotki ?

  • Lubię 5
  • Kocham 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, .zombi. napisał:

Ponieważ przynajmniej w astro foto nie poddaję się łatwo to po prawie dwóch latach wiozłem się w garść uporządkowałem materiał i wydaliłem kolor:

 

RHOC.thumb.jpg.8c9e058556e655fde0e713657532ff79.jpg

 

Obiekt uważam za zaliczony z mojej szerokości geograficznej - liczę że uda się do niego wrócić w bardziej sprzyjających warunkach.

 

 

Przy okazji wpadł mi do głowy pomysł na cykl Procmagedon który miałby w sobie trochę rywalizacji ale przede wszystkim miałby charakter edukacyjny.

- jedna z osób uczestnicząca w zabawie udostępniała by swój materiał dla wszystkich chętnych do zabawy (tu pewnie będzie potrzebne pewne moderowanie dotyczące materiału)

- materiał powinien być prawidłowo skalibrowany aczkolwiek trudny - gradienty, LP, ciemne obiekty, mało materiału . . .

- osoba udostępniająca materiał musi wcześniej opublikować swoją własną wersję w galerii

- osoby biorące udział w zabawie muszą umieścić opis kluczowych technik i narzędzi użytych przy obróbce

- na koniec była by ankieta w której każdy członek forum mógłby oddać głos (jeżeli to możliwe to like pod pracami były by wyłączone)

 

Nagrodą byłaby satysfakcja w uczestnictwie i uzyskane uznanie a może i coś więcej ;)

 

Myślicie że ma to sens ? czy znajdziecie czas na pracę z obcym materiałem jak nie ma czasu na swoje fotki ?

Podpisuję się pod takim pomysłem obiema rencami. Co do zdjęcia to szlachetna wersja uszlachetniona kolorem. Ewenement :)

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.zombi. Pomysł zacny, bardzo mi się podoba. Niestety, jak napisałeś, nie mam czasu na własny materiał, więc cudzym się nie zajmę.

Za to bardzo chętnie oferuję swoje stacki, chociaż ostatnie cztery to duża ilość materiału dobrej jakości. Więc proponowanych kryteriów jakości, czy też jej braku, nie spełnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .zombi. napisał:

Przy okazji wpadł mi do głowy pomysł na cykl Procmagedon który miałby w sobie trochę rywalizacji ale przede wszystkim miałby charakter edukacyjny.

- jedna z osób uczestnicząca w zabawie udostępniała by swój materiał dla wszystkich chętnych do zabawy (tu pewnie będzie potrzebne pewne moderowanie dotyczące materiału)

- materiał powinien być prawidłowo skalibrowany aczkolwiek trudny - gradienty, LP, ciemne obiekty, mało materiału . . .

- osoba udostępniająca materiał musi wcześniej opublikować swoją własną wersję w galerii

- osoby biorące udział w zabawie muszą umieścić opis kluczowych technik i narzędzi użytych przy obróbce

- na koniec była by ankieta w której każdy członek forum mógłby oddać głos (jeżeli to możliwe to like pod pracami były by wyłączone)

 

Założenia brzmią jakby znajomo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Paether napisał:

Założenia brzmią jakby znajomo ;) 

 

W proponowanej zabawie:

- nie będzie strony regulaminu tylko wzmianka o:

-- prawach autorskich udostępnianego materiału 

-- obowiązek opisania workflow i narzędzi

-- obowiązek zamieszczania materiału w natywnej rozdzielczości

- nie trzeba będzie prac nigdzie wysyłać, tradycyjnie będziemy je wrzucać do wątku

- nie będzie jury

- nie będzie nagród

- materiał źródłowy będzie kiepski

 

Zabawa tak naprawdę dla ograniczonej liczby osób zainteresowanej wymianą wiedzy i posiadającej czas  - gdyby pojawiło się 4/5 wersji materiału z uczciwym opisem w miesiącu to już by był sukces.

 

Jest to tak naprawdę uporządkowanie już prowadzonej zabawy de facto wymyślonej przez @_Spirit_ 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.