Skocz do zawartości

GNS – Good Night System


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, komprez napisał:

Jak dla mnie już skreślone - kłopot w tym że może i apka fajna ... ale działa tylko w lokalnej sieci i w momecie jak stracisz z nią połączenie (czyt. wyjdziesz poza zasięg WIFI domu/accesspointa) to porobione ....  

To do bani... jeszcze nie zdążyłem poczytać na stronie podanej przez @Tayson, więc rozumiem, że przez chmurę albo jakoś inaczej z budką oddaloną o kilkadziesiąt kilometrów nie mam szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.583e83f38b34b171f6209e1e242e315b.png

Oczywiście :) albo sieć wewn.  albo poprzez internet ale tak jak pisałem - NIE JEDNOCZEŚNIE - poradzą sobie z tym nieliczni dlatego że aplikacja nie wspiera tzw failover tj. hosta local i wan connection.  Jak dla mnie to apka trochę taka jak z PRL-u ... jakby od niechcenia napisana .. i jeszcze chca za to hajs :D 

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - stracisz połaczenie z wifi od setupu i koniec powiadomień ..

 

EDIT: Jeśli dawali by swoja chmure to by nie było problemu :) .. tak to pozostaje Anydesk - do tej pory jak dla mnie najlepsze rozwiązanie.

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, apolkowski napisał:

Nie zawsze działa. W T-Mobile musisz wykupić stały adres IP.

Nie tylko.

 

Dla ułatwienia mniej więcej powiem od razu kto jest udupiony :

- wszystkie sieci komórkowe

- wszyscy z internetem radiowym

- prawie wszystkie sieci kablowe 

- internet od Muska

 

A kto ma zewnętrzny ? :

- wszyscy ze światłowodem (zmienne IP)

- wszyscy z neostradą (ADSL) (zmienne IP)

 

Reszte musicie sprawdzić organoleptycznie. Wystarczy wejść na stronę : https://twojeip.wp.pl/   i z telefonu (z wyłączonym WIFI)  puścić sobie pinga na adres ze stronki twojeip - https://www.ipaddressguide.com/ping

Odpowiedź jest ? Jest zewnętrzny  adres :) 

 

Edytowane przez komprez
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym ułatwieniem jest następujący układ:

- w domu jest jeden komputer z zabezpieczeniami - anty wirusy, anty malware i wszystkie inne anty.

Z tym komputerem łączysz się po Team Viewerze - z tym że jest on ZA routerem ADSL Neostrady, czyli w domowej sieci wewnętrznej.

No a stąd masz już podgląd wszystkiego.

Działa, tak mam podgląd stacji pogodowej, monitoringu CCTV, fotovoltaiki itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też na domowym komputerze odpalić ngrok i stworzyć tunel miedzy zewnętrznym serwerem ngrok a swoją siecią. Obserwatorium łączy się z serwerem ngrok, a na lokalnym komputerze ustawiasz ngrok żeby przekierował ruch na ip telefonu... ale dla mnie to juz przekabinowane i by mi się nie chciało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Pewnym ułatwieniem jest następujący układ:

- w domu jest jeden komputer z zabezpieczeniami - anty wirusy, anty malware i wszystkie inne anty.

Z tym komputerem łączysz się po Team Viewerze - z tym że jest on ZA routerem ADSL Neostrady, czyli w domowej sieci wewnętrznej.

No a stąd masz już podgląd wszystkiego.

Działa, tak mam podgląd stacji pogodowej, monitoringu CCTV, fotovoltaiki itp.

Dokładnie tak właśnie jak piszesz - z tym że dla mnie lepszy jest Anydesk (free) bo bez reklam i nie rozłącza się nigdy (co w przypadku Team-a zdarzało mi się często)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@isset wiesz ... kiedyś to się 3h rozkładało ze sprzętem żeby odpalic sesje  a później walczyło z guidingiem przez pól nocy żeby "jako tako było " :D a dziś ? ... odpalasz i idziesz sobie do żonki ;P 2 pieczenie przy jednym bezchmurnym niebie hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz mieć powiadomienia dźwiękowe jak coś złego się dzieje ze setupem? 
W SGP jest opcja 'configure external notifications', można podać adres dane konta e-mail i z tego co widzę, będzie może wysłać Ci wiadomość e-mail. Później tylko na telefonie ustawić jakiś dźwięk na przychodzącą wiadomoś. Jeszcze nie testowałem, ale wygląda obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.