Skocz do zawartości

Eta Carinae by bas.sic / NA2021


bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

@TUR Dokładnie. Na niebie południowym jest sporo fajnych kadrów po kota. Zresztą u nas też :)

@Pav1007 Wrzucę później większą wersję.

@Tuvoc Właśnie widzisz, ta magenta w półcieniach i sztuczny kolor na gwiazdach na moim foto to celowy zabieg. Inaczej ten obiekt jest dwukolorowy a gwiazdy wyprane. Mi się po prostu podoba taka kolorystyka SHO. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bas.sic napisał:

@TUR Dokładnie. Na niebie południowym jest sporo fajnych kadrów po kota. Zresztą u nas też :)

@Pav1007 Wrzucę później większą wersję.

@Tuvoc Właśnie widzisz, ta magenta w półcieniach i sztuczny kolor na gwiazdach na moim foto to celowy zabieg. Inaczej ten obiekt jest dwukolorowy a gwiazdy wyprane. Mi się po prostu podoba taka kolorystyka SHO. 

Ściąnąłbym ją tylko z gwiazd, a w samej mgławicy wykorzystał do wyciągnięcia tych delikatnych półcieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie dwa zdjęcia. Dużo bardziej trafia do mnie wersja Pawła @bas.sic, na której są dużo bardziej widoczne półcienie, delikatne przejścia a co najważniejsze nie jest na siłę kontrastowana. Ta magenta właśnie dodaje drugiej głębi. Jedyne czego mi brakuje to odrobinienieńki zielonego :-)

 

Twoje zdjęcie @Tuvoc, wg mnie jest zbyt płaskie, skontrastowane i dwukolorowe. Nie mówię, że jest złe - po prostu, w porównaniu z wersją Pawła leży mi mniej.

 

Nigdy nie obrabiałem tej mgławicy (i na razie się nie zanosi bym to robił :-) ), więc wrażenia są czysto estetyczne :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bas.sic napisał:

Palone 3x2h w subach po 180s -20°.

Na ten obiekt to rozsądne czasy ( ba jeszcze pod tamtym niebem :)).  Obiekt świeci praktycznie w każdym kanale. Można się pobawić w mieszanie kolorów i nie koniecznie uciekać o odcieni zieleni :).

Optymalny kadr wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Duser napisał:

Fajnie wyszło.

A ja jeszcze nie zebrałem się do swoich zdjęć. Zajęty byłem reanimacją mojego laptopa ( niestety nieskuteczną ) , na razie udało mi się wydobyć dane z dysku M2 .

Ważne że dane uratowane. Czekam na Twoje fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, pablo12311 said:

Coś mi się wydaje, że w Anglii pada, jest plucha, zimno i nic nie cieszy. :emotion-5:

Trzy tygodnie Maja minely i ani jednej nocy.

Leje non stop.

Chcialbym jednak nadmienic, ze moja frustracja nie przeklada sie na komentarze . :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.