Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Długo bo długo czekaliśmy ale wreszcie mamy czwartą eliminację . Dave fotkę obrabiał i nie był zadowolony więc daję na szybko moją obróbkę . To nie konkurs piękności tylko zagadki B) Na zdjęciu po pierwsze należy nazwać główną galaktykę i za to jest już 15 pkt . Każdy kolejny obiekt nazwany w/g zasad to kolejny punkt . Na fotce jest Joker i za niego 20 pkt . Jak zwykle aby otrzymać punkty dodatkowe kopiujeny zdjęcie i zaznaczamy obiekty . Należy wysłać na e-mail do mnie . Obecnie zdjęcia robię już wyłącznie kamerą SBIG ST-2000XM . Pole kadru w poziomie ok 1 stopień . Czas do niedzieli wieczorem jak wrócę ze zlotu . Powodzenia .

 

 

zagad2.jpg

 

 

zagad3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , gonię robotę bo jedziemy na zlocik a noc była pyszna . Piąta eliminacja konkursu . Na zdjęciu jest tylko Joker . Jak zwykle zdjęcie trzeba skopiować i zaznaczyć Jokera i oczywiście go nazwać . Wysyłamy do mnie na e-mail . Joker za 25 pkt . Termin do niedzieli godz 21-a.

 

 

zagad4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjazd pakuję kanapki więc i Was nie mogłem zostawić bez "zajęć" . Runda nr sześć . Każdy zaznaczony obiekt to punkt zachowując zasady . Techa mnie zabije za to zdjęcie bo tam jest tego dobra multum :)))

 

zagad5.jpg

 

 

 

 

zagad5%20.jpg

 

 

Po skopiowaniu zdjęcie najlepiej powiększyć bo to 1x1 miało wielkość obrusa B)

 

 

Miłego szukania , idę spać i potem jadę na zlot . Do niedzieli pewnie wszystkie zagadki będą rozwiązane :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś ładnie przywalił. Mam na weekend robotę.

 

Co najmniej kilka osób będzie miało pracowity weekend :D

 

Za chwilę jadę do pracy, a po powrocie przeglądanie, przeglądanie, przeglądanie .... :D

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Jakie sa optymalne ustawienia CdC? Które katalogi włączyć, a które wyłączyć?

 

Jak wlaczysz SAC NGC i PGC to Ci sie beda nakladac galaktyczki :-(

Najlepiej wlaczyc wszystko, ale sensownie dobrac zakres pola widzenia w jakim maja sie pokazywac poszczegolne katalogi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa optymalne ustawienia CdC? Które katalogi włączyć, a które wyłączyć?

Ja mam taka konfiguracje:

gwiazdy: HST GSC compact, USNO SA

galaktyki: tylko PGC, Teha napisal ze NGC sie zawiera w PGC wiec nie ma sensu 2 na raz stosowac. Masz wtedy galaktyki do 18-19 mag i wszystko jest przejrzyste :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pracy i też zaczynam poszukiwania. Mam nadzieję, że z jakimś efektem. Rzeczywiście za oknem piękna pogoda i pewnie wieczorem pójdę pod prawdziwe niebo, a nie to wirtualne. Obym coś do tej pory znalazł, bo jak nie to nie będę mógł na spokojnie prowadzić obserwacji, tylko będzie mnie ciągnąć to tego "głupiego" komputera, tych kropek, plamek i innych "paprochów".

 

O właśnie pojawił się dopisek Piotra o ewentualnym przesunięciu terminu. Mam trochę czasu w weekend, tylko nie wiem ile zajmie mi odszukanie odpowiednich rejonów nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka konfiguracje:

gwiazdy: HST GSC compact, USNO SA

galaktyki: tylko PGC, Teha napisal ze NGC sie zawiera w PGC wiec nie ma sensu 2 na raz stosowac. Masz wtedy galaktyki do 18-19 mag i wszystko jest przejrzyste :Salut:

A skąd te katalogi ściągnąć?

Szukałem i nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , gonię robotę bo jedziemy na zlocik a noc była pyszna . Piąta eliminacja konkursu . Na zdjęciu jest tylko Joker . Jak zwykle zdjęcie trzeba skopiować i zaznaczyć Jokera i oczywiście go nazwać . Wysyłamy do mnie na e-mail . Joker za 25 pkt . Termin do niedzieli godz 21-a.

zagad4.jpg

 

He he he ktoś ostatnio pokazywał mi podobne zdjęcie :lol: Pozanję ten łańcuszek gwiazd. Ale się naszukałem tego co trzeba !

No ale nie bedę zdradzał tajemnic, powodzenia.

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.