Skocz do zawartości

NGC 6914 i okolice


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba sobie wpisze do „do zrobienia” :)

Edit.. coś tak mi się wydawało... robiłem to rok temu :) Tylko zbliżenie miałem mniej więcej jak Piotr poniżej, a nawet połowę tego :)  Z racji że to były początki to nawet nie wrzucam tego :D
Ale twój szeroki kadr wygląda fajnie :) 

 

 

Edytowane przez wismat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzędziel napisał:

A co się stało z pięknymi niebieskimi mgławicami (środkowa góra Twojej fotki), że nie ma ich na wersji RGB?

Z mojego nieba jej w ogóle nie widać prawie na RGB, nawet nie próbuje tak ciągnąć bo rgb robię tylko na gwiazdki, nic innego sensownego nie złapie ;) zarejestrowały się w tlenie dlatego w bikolorze je widać.

20 minut temu, diver napisał:

Nawet gwiazdki są kolorowe.

specjalnie na gwiazdki pale właśnie po 10 klatek RGB :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maetrik napisał:

Z mojego nieba jej w ogóle nie widać prawie na RGB, nawet nie próbuje tak ciągnąć bo rgb robię tylko na gwiazdki, nic innego sensownego nie złapie ;) zarejestrowały się w tlenie dlatego w bikolorze je widać.

Może się mylę, ale wydaje mi się, że popełniłeś jakiś błąd w obróbce. Te niebieskie mgiełki są prawie tak jasne jak mgławice wodorowe, które wyszły świetnie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzędziel napisał:

Może się mylę, ale wydaje mi się, że popełniłeś jakiś błąd w obróbce

Też uważam, że w Ha RGB powinny być. 

Robiłem ten region starym canonem jako ha RGB i były dobrze widoczne już na pojedynczych latkach. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzędziel napisał:

Może się mylę, ale wydaje mi się, że popełniłeś jakiś błąd w obróbce. Te niebieskie mgiełki są prawie tak jasne jak mgławice wodorowe, które wyszły świetnie

 

2 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Też uważam, że w Ha RGB powinny być. 

No dobra zmotywowaliście mnie, przysiądę jeszcze w weekend do tematu, spróbuje powalczyć o te mgiełki :)

dzięki

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, apolkowski napisał:

Tak mi wyszło w OSC:

Bardzo ładnie te mgiełki u Ciebie widać tylko z tego co kojarzę masz chyba fajne ciemne niebo, moje jest dosłownie żółte (nie wspominając o latarniach pod domem) stąd problem, w rgb najlepiej u mnie łapią się...gradienty :)

8 minut temu, OnlyAfc napisał:

skąd tam tyle tlenu, przecież to mgławica refleksyjna ? :)

Przyznam się, że nie wiem, ja tylko łapie fotony :)

Wiedziałem, że słabo w tej okolicy z tlenem ale chciałem go nawet w niewielkiej ilości dodać by złamać ten wodor, który tam niemiłosiernie świeci, a że się złapały mgiełki - super :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzędziel napisał:

Może się mylę, ale wydaje mi się, że popełniłeś jakiś błąd w obróbce. Te niebieskie mgiełki są prawie tak jasne jak mgławice wodorowe, które wyszły świetnie.

 

2 godziny temu, Maetrik napisał:

 

No dobra zmotywowaliście mnie, przysiądę jeszcze w weekend do tematu, spróbuje powalczyć o te mgiełki :)

dzięki

Moim zdaniem błąd polegał na tym, ze tworząc obraz HaRGB jako luminancje potraktowałeś wodór i to pokolorowałeś. A przecież w paśmie wodoru tych trzech mgławic nie ma.

Spreparuj luminancję tak, że do wodoru dodasz kanał B (najlepiej bez gwiazd) i wtedy to pokoloruj RGB. Będzie miodzio.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzędziel napisał:

Moim zdaniem błąd polegał na tym, ze tworząc obraz HaRGB jako luminancje potraktowałeś wodór i to pokolorowałeś. A przecież w paśmie wodoru tych trzech mgławic nie ma.

Spreparuj luminancję tak, że do wodoru dodasz kanał B (najlepiej bez gwiazd) i wtedy to pokoloruj RGB. Będzie miodzio.

Pięknie to rozpracowałeś, to bardzo dobry pomysł, tak zrobię :)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze apropo kadru mały eksperyment - na grzbiecie edka leciał askar 200 F4 z asi183 - testowałem ustawienia ekstremalne:

470x120s ha

400x120s oiii

z gain 220

tu mgiełek nie będzie, miałem bardzo duży problem z walking noise, nie dogadałem się z ditheringiem i tlen właściwie był do kosza, cały w pasach, wykorzystałem tylko gwiazdki by pokolorować zdjęcie.

1841516434_OKIDOKI.thumb.jpg.a38d44a96a3f2888e50c3ad9cbaecf30.jpg

 

 

Edytowane przez Maetrik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.