Skocz do zawartości
  • 0

Kątowa


Base

Pytanie

Witam mam pytanie z wiązane z kątową,po zamontowaniu do teleskopu odwraca obraz góra dół można popatrzeć normalnie tylko mam obraz w 3D tz mam jeden główny obraz i odbicia po każdej stronie obrazu.patrzac bez kątowej widzę normalnie czyli jeden obraz a po zamontowaniu kątowej już nie...

IMG_20211120_121230.jpg

Edytowane przez Base
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Obrazu w 3D na 100% nie masz, bo patrzysz jednym okiem.

Co masz dokładnie na myśli pod hasłem "kątowa"? I gdzie widzisz odbicia

 

Ale przede wszystkim:

Przeedytuj swój wpis, aby miał choćby zarys interpunkcji - wówczas więcej osób może podjąć próbę pomocy.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Base napisał:

Teleskop jupiter i cały zestaw jaki miał brak nazwy na okularze i kątowej 

Kątowa została zamontowana do teleobiektywu dla komfortu patrzenia ale nie zdaje to egzaminu bez kątowej obraz jest bez odbić a z kątową są odbicia obrazuIMG_20211120_132136.thumb.jpg.0d83905b415d62b1060a2665a7d797b3.jpg

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Smorff84 napisał:

Widać że nie jest to nasadka kątowa najwyższych lotów zatem możliwe że jest w niej źle wklejony pryzmat i to powoduje takie załamanie obrazu najlepiej zrób fotkę co widać przez tą nasadkę od tej strony co się mocuje okular.

Masz rację....tam jest samo lusterko i daje takie odbicie jak to z palcem....

IMG_20211120_134845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.