Skocz do zawartości

Kopułka do allsky


Mxer

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam akrylową z ali za jakieś 25 zł :) Wszystko jest z nią ok. Niestety oferta z której kupowałem już nie istnieje, ale coś z tego wybierzesz: https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20211223070756&SearchText=Acrylic+Clear+Cover+dome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem jakąś tam kamerę kopułkową, taką do monitoringu, na Allegro za 40zł - bebechy wyjąłem i została fajna obudowa :)

Plus tego rozwiązania jest taki, że nie trzeba właściwie nic kombinować, tylko do środka włożyć taką kamerę jaka jest do szczęścia potrzebna i włala!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Ja sobie kupiłem jakąś tam kamerę kopułkową, taką do monitoringu, na Allegro za 40zł - bebechy wyjąłem i została fajna obudowa :)

Plus tego rozwiązania jest taki, że nie trzeba właściwie nic kombinować, tylko do środka włożyć taką kamerę jaka jest do szczęścia potrzebna i włala!

Polecam ten sposob!

Sam w ten sposob zrobilem 3 generacje allsky.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2021 o 17:00, Krzysztof z Bagien napisał:

Ja sobie kupiłem jakąś tam kamerę kopułkową, taką do monitoringu, na Allegro za 40zł - bebechy wyjąłem i została fajna obudowa :)

Plus tego rozwiązania jest taki, że nie trzeba właściwie nic kombinować, tylko do środka włożyć taką kamerę jaka jest do szczęścia potrzebna i włala!

 

W dniu 23.12.2021 o 17:47, ax napisał:

Polecam ten sposob!

Sam w ten sposob zrobilem 3 generacje allsky.

 

Jak rozwiązaliście problem parowania od wewnątrz? Mam taką atrapę kamery z zamontowana kamerą i Rpi Zero i jest problem z parowaniem podczas zimnych wilgotnych nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, apolkowski napisał:

 

 

Jak rozwiązaliście problem parowania od wewnątrz? Mam taką atrapę kamery z zamontowana kamerą i Rpi Zero i jest problem z parowaniem podczas zimnych wilgotnych nocy.

Jak to się zimą sprawuje, to nie wiem, bo chciałem trochę poprawić kable i popsułem całkiem :D A nie mam ochoty łazić po ośnieżonym dachu, żeby coś z tym zrobić, więc pewnie musi to poczekać do wiosny.

W każdym razie tam jest w środku woreczek z osuszaczem i póki działało, to nie zauważyłem żadnych problemów z parowaniem.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mxer napisał:

cudownie z tym ogrzewaniem.... a  co powiecie o tym lineczku z kopułeczką?

Sorry.

 

https://allegro.pl/oferta/atrapa-kamery-obrotowej-kopulkowa-z-dioda-ir-10200658535

 

Jak kupowałem, kosztowała 20 zł.

Tak wygląda gotowa z włozoną kamerą i Raspberry:

 

image.png.b639f2b660236579a5d6f20e3483ba1a.png

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, apolkowski napisał:

Sorry.

 

https://allegro.pl/oferta/atrapa-kamery-obrotowej-kopulkowa-z-dioda-ir-10200658535

 

Jak kupowałem, kosztowała 20 zł.

Tak wygląda gotowa z włozoną kamerą i Raspberry:

 

image.png.b639f2b660236579a5d6f20e3483ba1a.png

A jak jakość obrazu, chciał bym aby coś tam było widać zamiast rozmazanej plamy. Po zdjeciu widać  że jakością przeźroczystości nie grzeszy chyba że nie ma wpływu na obraz.... widziałem ostatnio taką allsky gdzie obraz bym mocno zniekształcony przez  badziewne szkiełko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, apolkowski napisał:

 

 

Jak rozwiązaliście problem parowania od wewnątrz? Mam taką atrapę kamery z zamontowana kamerą i Rpi Zero i jest problem z parowaniem podczas zimnych wilgotnych nocy.

https://teleskopy.pl/Opaska-grzewcza-przeciw-roszeniu-do-chłodzonych-kamer-ZWO-ASI-teleskopy-4534.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, apolkowski napisał:

Jak rozwiązaliście problem parowania od wewnątrz? Mam taką atrapę kamery z zamontowana kamerą i Rpi Zero i jest problem z parowaniem podczas zimnych wilgotnych nocy.

Od wewnątrz kamera powinna być hermetyczna i nie ma tam kondensacji, za to z zewnątrz parowanie i szronienie to jest sprawa normalna i bardzo częsta. Plus krople po deszczu plus śnieg po opadach. Musi być grzałka, nie ma siły. Ja mam grzałkę kilkanaście watów przyklejoną do metalowej płytki pod kopułką - tak że rozprowadza ciepło po całej przestrzeni. Do tego czujnik temperatury i sterowanie progiem temperatury (+ na stałe jakieś minimum nawet jak jest ciepło). Całość sterowana programikiem na raspberry. Można oczywiście dać grzałkę włączona na stałe, ale trzeba dobrać sensownie moc i w lecie będzie mocno niepotrzebnie podgrzewać kamerę.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, apolkowski napisał:

 

 

Jak rozwiązaliście problem parowania od wewnątrz? Mam taką atrapę kamery z zamontowana kamerą i Rpi Zero i jest problem z parowaniem podczas zimnych wilgotnych nocy.

 

U mnie jest szczelnie i nie ma wilgoci, uszczelnilem wszystkie przejscia kablowe uszczelkami i silikonem, kopulka jest od obudowy oddzielona uszczelka wycieta z kawalka gumy, to wszystko skladalem w miare suchym pomieszczeniu dalem dwie saszetki na spod desiccant'u.

Raz w roku wymieniam te saszetki.

No i w srodku jest prosta mala grzalka plus maly wentylator ktore.uruchamiam tylko w bardzo wilgotne lub mrozne dni by pozbyc sie wilgoci czy szronu na zewnatrz kopulki.

Uwaga... Zbyt mocna grzalka powodowala bardzo szybka zmiane koloru kopulki na rudy...

Edytowane przez ax
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tayson napisał:

Tyson za mocne te grzalki.

One sprawdzaja sie na otwartej przestrzeni prz teleskopie.

Nie nadaje sie to do srodka do obudowy all sky.

Ja poczatkowo mialem dwa rezystory mocy 5W z radiatorem ktore dawaly 2x1.2W przy 12V ale obnizylem zasilanie do 6V i kopulka sie nie degraduje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.