Skocz do zawartości

[K] Kupię siodło vixen+losmandy do HEQ5


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

  • dobrychemik zmienił(a) tytuł na [K] Kupię siodło vixen+losmandy do HEQ5

Do HEQ5 nie ma produkowanego siodła w tym standardzie. Musisz kupić siodło od EQ6 zfrezować oryginalną tuleję a u @Piotrek K. wytoczyć odpowiednią do HEQ5, którą śrubami łączysz z siodłem. U mnie tak na zlocie wisiał LEGO. Jeśli chcesz - mogę podesłać zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcin_G napisał:

Do HEQ5 nie ma produkowanego siodła w tym standardzie. 

https://teleskopy.pl/Siodełko-do-HEQ5-standard-Vixen-/-Losmandy-(Geoptik-30A077A)-teleskopy-3947.html

Tak wyglada na HEQ5 

 

Edytowane przez Lukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lukacz napisał:

 

10 minut temu, Lukacz napisał:

Źle się wyraziłem: Sky-Watcher nie oferuje takiej opcji seryjnie.

Zaś kupowanie zacisku szyn Losmandy do dużych / ciężkich / drogich teleskopów na jedną śrubę zaciskową to nieporozumienie.

Ale coś z dużo wyższej półki trzeba brać (jak PrimaLuce), albo opisane przeze mnie rozwiązanie oparte na tanim i solidnym zacisku od EQ6

https://www.astroshop.de/montierungen-zubehoer/montageplatten-schienen/15_55_50/a,Zubehoer.Allgemein.Bauart=Losmandy+%26+Vixen/a,Zubehoer.Allgemein.Typ=Prismenklemme?q=losmandy

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dobrychemik napisał:

560 zł za siodełko, aż tak zdesperowany jeszcze nie jestem. To już wolę wymienić szynę.

To tak nie działa. Skoro ktoś daje Losmandy, to ma tam być Losmandy, a nie Vixen. Moim zdaniem Vixen przy 9.25" to również nieporozumienie pomimo takiej możliwości. Lepiej dać szersze i grubsze. I nagle okaże się, że HEQ5 nie wyrabia. Wszystko przed tobą. Przekonasz się z czasem i wydanymi pieniędzmi.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dobrychemik napisał:

560 zł za siodełko, aż tak zdesperowany jeszcze nie jestem. To już wolę wymienić szynę.

To w takim razie po co taki tytuł :)Od siebie mogę dodać że siodełko biję na głowę to fabryczne i podejrzewam że to od eq6 r też mimo jednej śruby, ale czy warto to już indywidualna kwestia, napewno jest dużo sztywniej czy to mały czy duży teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dobrychemik napisał:

560 zł za siodełko

 

4 godziny temu, Marcin_G napisał:

na jedną śrubę zaciskową to nieporozumienie

Oskar,  nie żul! I jak masz kupować to 2 podwójnym standardzie i na 2 śruby jak sugeruje Marcin. 

 

To jest chyba najtańsze:

https://www.astroshop.de/montageplatten-schienen/artesky-prismenklemme-losmandy-vixen/p,65314

 

Edytowane przez bacHor
Add Link
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, to z linka jest fajne, tylko czy wymaga jakiegoś dodatkowego elementu, żeby go przymocować do HEQ5?

Nie rozkręcałem oryginalnego siodła, więc nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to tam siedzi.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dobrychemik napisał:

dodatkowego elementu

https://www.astroshop.eu/mounting-plates-and-rails/primalucelab-adapter-plate-skywatcher-heq5-plus/p,69465

Taki dynks powinien pomóc.

Siodelko siedzi na 3 czy 4 imbusach. To z linku idzie w miejsce siodelka a to mocowanie wcześniej na to na śruby. 

 

Siodelko mocowanie 6:50 z filmiku poniżej

 

 

Edytowane przez bacHor
Add Link
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.