Skocz do zawartości
  • 0

Wyczernienie Celestrona C90.


ManBehindTheSun

Pytanie

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wytnij o milimetr szerszy pasek i powinno dolegac.

Przy okularach o krotkiej ognikowej nie bedzie mialo wplywu, bo stozek swiatla i tak bedzie mniejszy. Przy dlugoogniskowych wplyw bedzie, ale z uwagi na male powiekszenie , to bedzie on niewielki.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, ManBehindTheSun napisał:

(...) czy powinienem coś jeszcze wyczerniać czy na amatorskie potrzeby wystarczy?

 

Pewnie mógłbyś liczyć na więcej rad jakbyś wrzucił jakąś fotkę środka zrobioną "od przodu".
Możesz spróbować użyć lampy błyskowej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, ManBehindTheSun napisał:

Dzięki za odpowiedzi. A tak przy okazji czy powinienem coś jeszcze wyczerniać czy na amatorskie potrzeby wystarczy?

 wszystko co w torze optycznym świeci ...

humbrolka 33 + talk jest najtańsza na ranty gdzie nie da się wkleić płótna :)

 

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ManBehindTheSun, pisząc zdjęcie "od przodu" miałem na myśli od strony "wlotu światła", od strony płyty korekcyjnej.
Od strony wyciągu już raczej ciężko będzie coś więcej zrobić.

 

Możesz też przyglądnąć się kątówce.

W moim EDku mam pryzmat Baadera BBHS 34 mm i w nim wystawał taki plastikowy pierścień.
Przykryłem go krążkiem wyciętym z weluru.
Welur ma zostawiony podkład papierowy i nie jest przyklejony, tak że pryzmat nie jest pobrudzony klejem.

 

Baader_pryzmat_1.jpg.6d2588e3993a522108a39dde2ebb8d4f.jpg

 

Baader_pryzmat_2.jpg.1750194b65dbb6c62e15fc0ba409c902.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak- musi powstać mocny granulat z talkiem tak by  po rozprowadzeniu była tzw. czerń w odblasku bieli :)

ile talku ?

ciężko powiedzieć ale na małe opakowanie beczułka- humbrol33 można dodać nawet małą łyżeczkę talku - dodawana w 3 porcjach po zamieszaniu.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 29.01.2022 o 12:27, Mareg napisał:

pisząc zdjęcie "od przodu" miałem na myśli od strony "wlotu światła", od strony płyty korekcyjnej.
Od strony wyciągu już raczej ciężko będzie coś więcej zrobić.

Od tej strony bym musiał wyjmować płytę korekcyjną a nie wiem czy to już nie jest dla mnie za skomplikowana akcja ;d W sensie czy idealnie równo to skręcę z powrotem. Natomiast ten patent z humbrolem i talkiem myślę, że zastosuje właśnie na powierzchni gwintu mocowania kątówki, którą pokazałem na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, oicam said:

Mam dostęp do sadzy technicznej. Ciekawe jak by to wyglądało. W końcu to podstawowy barwnik wszelkich czarnych gum i plastików. Ale czy to będzie czarniejsze od czerni Humbrola:emotion-5:

 

Testuj, sam jestem ciekawy jaki będzie efekt, bo sadza jest gładsza i mniej ziarnista od talku, ale z drugiej strony może poprawić jeszcze czerń :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sadza techniczna nie jest w postaci pyłu niestety. Jest to taki granulat. Należałoby go zmielić. Ciekawi mnie czy jak się go uciera w moździerzu czy robią się takie łuski jak przy ucieraniu grafitu. No nic trzeba popróbować to się przekonamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że to to samo tylko do celów przemysłowych robi się granulat o różnym rozmiarze ziarna. Ale pył z tego jest czarny i brudzący jak diabli!

 

Edit: chyba będę musiał koledze @Mareg podesłać jakoś próbkę bo robi super porównania to byłoby odniesienie i nie musiałbym na nowo odkrywać Ameryki.

Edytowane przez oicam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gładka powierzchnia będzie zawsze więcej odbijać niż ta o danej chropowatości...czesto do takiej farby dodaje sie np.: wiór drewniany celem zwiększenia nierówności pow.odbijającej.

Nie jestem na 100% pewien czy nalezy iść bardziej w idealna czern czy też w szarość...mysle, ze to również zależy od danej, pow.kąta padania- odbicia światła, długości ścieżki pokrycia , etc.

Ps

Do malowania należy użyć dość twardych pędzi,pokrywać 3-7x  przecierajac każda suchą już pow.drobnym papierem sciernym, celem zwiększenia przyczepnosci nast.warstwy.

 

Edytowane przez YOKER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.