Skocz do zawartości

Pixinsight - zakup licencji


PiotrN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Czy ktoś ostatnio kupował licencję Pixinsight ? - chciałem się upewnić czy VAT ma wynosić 23% ?  Bo wiadomo, że wg instrukcji VAT trzeba samemu doliczyć i uwzględnić w płatności. Chociaż kurs Euro teraz zniechęca do zakupu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem. Pamiętam, że miałem podobny dylemat i na końcu (o ile mnie pamięć nie myli) paypal doliczył automatycznie. Tak to wyglądało. Nie kojarzę żebym musiał to liczyć sam. 

 

Payment amount    : 282.90
Payment currency  : EUR
Tax               : 52.90

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info. Widzę, że chyba większość astrofotografów w końcu przechodzi na Pix. Fajne jest to, że licencja nie jest ograniczona czasowo, ani przypisana do jednego komputera, co po zmianie komputera nie generuje dodatkowych problemów.

Edytowane przez PiotrN
przecinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrN napisał:

Fajne jest to, że licencja nie jest ograniczona czasowo, ani przypisana do jednego komputera, co po zmianie komputera nie generuje dodatkowych problemów.

 

 

szkoda że nie chce im się myśleć o modelu jaki stosuje Adobe - nigdy bym nie kupił tylko dalej jechał na "oryginałach" ;) ale za 54 (teraz już 64) zł miesięcznie mam i fotochłopa i Lajtróma w najnowszych wersjach

w Pixe też pewnie bym nie zastanawiał się dwa razy nad taką opcją :)  taki mały OffTopik

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, PiotrN napisał:

Bardzo dziękuję za info. Widzę, że chyba większość astrofotografów w końcu przechodzi na Pix. Fajne jest to, że licencja nie jest ograniczona czasowo, ani przypisana do jednego komputera, co po zmianie komputera nie generuje dodatkowych problemów.

Posiadam pełną wersję PixInsight od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Zdecydowanie dużą zaleta Pixa jest normalna jak na obecne czasy licencja i przystępna cena jak na takie oprogramowania. Dla porównania Photoshopa w najtańszym planem miesięcznym masz w cenie 25EURO co na rok daje 300EURO...

Co do nauki Pixa są dostępne dwie książki:

- Warren A. Keller "Inside PixInsight" (pdf można sobie wygooglać)

- Rogelio Bernal Andreo "Mastering PixInsight and the art of Astroimage Processing" (http://www.deepskycolors.com/mastering-pixinsight.html) - niestety nie ma już póki co wersji drukowanych

Po za tym jest sporo tutoriali na YouTube (tylko na początku problemem może być selekcja dobry kursów od plew)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, innerside napisał:

Podepnę się, czy ktoś brał na fvat? Od razu przychodzi Invoice, czy trzeba pisać? Czy jest pole do wpisania EUVAT, czy tez tylko mailowe zamówienie? Nie znalazłem takich informacji na stronie. 

Pozdrawiam

Z tego co kojarzę, to w ogóle nie sprzedają firmom, tylko osobom fizycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Z tego co kojarzę, to w ogóle nie sprzedają firmom, tylko osobom fizycznym.

dokładnie tak. Poniżej info z ich strony:

Cytat

Entities (clubs, associations, schools, universities, etc.) — Please do not try to buy a commercial license of PixInsight. This payment interface can only be used by individuals, not by entities.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może cena nie wydaje się dla niektórych niska, ale porównując do innych programów to moim zdaniem jest raczej przystępna patrząc na to co dostajemy w zamian: funkcjonalności, dożywotnia licencja, możliwość instalacji na dowolnej liczbie komputerów, wsparcie dla Windowsa, Maca, Linuxa i mnóstwo tutoriali w necie.

Edytowane przez tomekL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomekL napisał:

dożywotnia licencja

 

Sam jestem wielkim entuzjastą Pix-a (byłem jeszcze w czasach, gdy niektórzy psy na nim wieszali :emotion-5:), ale dożywotniej licencji chyba nie ma. O ile dobrze pamiętam, to Juan obiecuje bezpłatne aktualizacje wersji 1.xx i kiedyś wspominał o opłacie gdy pojawi się wersja 2.0. Z drugiej strony patrząc na to jak powoli rosną cyferki za jedynką, to może faktycznie będę miał dożywotnio :haha: 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Tadeopulous said:

 

 

szkoda że nie chce im się myśleć o modelu jaki stosuje Adobe - nigdy bym nie kupił tylko dalej jechał na "oryginałach" ;) ale za 54 (teraz już 64) zł miesięcznie mam i fotochłopa i Lajtróma w najnowszych wersjach

w Pixe też pewnie bym nie zastanawiał się dwa razy nad taką opcją :)  taki mały OffTopik

@TadeopulousAle przecież oni mają taki model, tyle że w koszcie jednorazowej opłaty. Kupując pixa dostajesz możliwość uaktualnień do kolejnych wersji. Zostawili sobie furtkę, że obowiązuje to tylko wersję 1.x czyli skończy się wraz z wydaniem wersji 2.0. Jak na razie ciągle mamy wersję 1.x i nie zanosi się na jakąś zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.