Skocz do zawartości

Kolorowa kamera QHY168C + rotator + filtr Baader UV/IR-Cut 2"


holeris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania zestaw składający się z następujących elementów:

  • Kolorowa, chłodzona kamera QHY168C wraz z pudełkiem i wszystkim co było w środku (z lekkimi modyfikacjami w kablach) + dodatkowe złączki.
  • Rotator projektu Pawła Radomskiego i wykonania Janusza Płeszki.
  • Filtr Baader UV/IR-Cut 2" z drobną rysą. Filtr sprzedany.

Sprzedaję ze względu na upgrade systemu, a nowa kamera ma wbudowany filtr IR-Cut.

 

Kamera jest w bardzo dobrym stanie, jedynie lekkie obtarcia na obudowie, mam do niej oryginalne pudełka. Kamera jest bardzo czuła. Znajduje się w niej matryca Sony IMX071 w formacie APS-C.

 

Wszystkie elementy kupiłem w 2018 roku od Pawła Radomskiego (z tego ogłoszenia). Cały zestaw na zdjęciach poniżej:

 

obraz.png.f014e0ba37e7b2aaa365d8e5bdcc133f.png

 

obraz.png.1ed50da3b9c4ca16e02b85e4923e6b2e.png

 

obraz.png.241219223caa3ac3a5aa4e3a42443154.png

 

obraz.png.4da3c9be9d7754825da6bddd41502d74.png

 

Przykładowe zdjęcia, które wykonałem tą kamerą oraz filtrem (więcej przykładów, zdecydowanie lepszej jakości, jest w wątku sprzedażowym Pawła):

Cena za całość: 4100 zł Filtr sprzedany.

Cena bez filtra: 4000 zł

Cena za sam filtr: 100 zł Filtr sprzedany.

W przypadku zakupu całego zestawu lub kamery wysyłka po mojej stronie. Jeśli ktoś jest zainteresowany samym filtrem, należy doliczyć koszty wysyłki. Możliwy odbiór osobisty we Wrocławiu.

 

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W QHY zawsze to jest skomplikowane - czy w zestawie jest komplet złączek do m48 i BF 55mm? Czyli takie combo d1 ze strony? https://www.qhyccd.com/osc-cooled-cmos-camera-qhy168c-247c-128c-367cpro/ / Czy ta kamera posiada wbudowany tilter tak jak zwo071? (widzę podobne śrubki). Z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, innerside napisał:

W QHY zawsze to jest skomplikowane - czy w zestawie jest komplet złączek do m48 i BF 55mm? Czyli takie combo d1 ze strony? https://www.qhyccd.com/osc-cooled-cmos-camera-qhy168c-247c-128c-367cpro/ / Czy ta kamera posiada wbudowany tilter tak jak zwo071? (widzę podobne śrubki). Z góry dzięki. Pozdrawiam

Przy zastosowaniu rotatora dostaje się backfocus 55mm. Sam kiedyś tak z niej korzystałem, ale później kupiłem koło filtrowe i przerzuciłem się na dedykowane złączki. Nie wiem czy złączkami, które były w zestawie (poza rotatorem) można zbudować backfocus 55mm, nigdy nie próbowałem.

Tutaj fragment z opisu Pawła z oryginalnego ogłoszenia:

Cytat

Wraz z kamerą sprzedaję manualny rotator własnego projektu (wykonany przez Janusza z astrokraka - nadzwyczaj dokładnie). Rotator jest tak zaprojektowany by można było w niego wkręcić filtr 2" jak najbliżej matrycy oraz by (za pomocą złączki) można było podpiąć dowolny setup. Aktualnie dysponuję dwoma złączkami na gwint M48 (jak we flattenerze ED80) oraz M42 (T2). Nakręcenie któregokolwiek na rotator daje dokładnie 55mm odległości do matrycy. Jeśli ktoś chce podłączyć do innego gwintu - wystarczy zlecić zrobienie złączki o odpowiedniej grubości i gwincie by cały czas zachować 55mm. Dodatkowo - rotator ma gwint wewnętrzny pozwalający na wkręcenie mocowania bagnetu Canona (mocowanie QHY) - otrzymuje się wtedy backfocus 44mm (dokładnie taki backofcus mają obiektywy Canona). Oczywiście osobie kupującej udostępnię dokładny projekt rotatora i wspomogę w dobraniu złączek.

Nic mi nie wiadomo, żeby kamera miała wbudowany tilter.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up.

 

Filtr sprzedany. @dobrychemik: jeśli będziesz go mierzył, to podziel się proszę wynikami.

 

Pozostałe elementy zestawu, tzn. kamera, rotator oraz złączki (które wraz z rotatorem dają 55mm backfocus) są cały czas dostępne w cenie 4000 zł.

 

Polecam! To zacny sprzęt.

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, holeris napisał:

Up.

 

Filtr sprzedany. @dobrychemik: jeśli będziesz go mierzył, to podziel się proszę wynikami.

 

Każdy filtr, który wpadnie mi w ręce, wcześniej czy później trafia do spektrofotometru :)

O Baaderze nie mam nadmiernie dobrego zdania, ale akurat wszystkie UV/IR Cut Baadera do tej pory mierzone były bardzo dobre. Jestem optymistą.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up.

Jest również możliwość zakupu kamery bez rotatora. Cena 3800 zł.

Z rotatorem cena 4000 zł. Rotator jest w komplecie z dwiema złączkami M48 i M42 (T2), dzięki którym można go używać z canonami lub korektorami wymagającymi 55 mm. Niżej zdjęcie zrobione kamerą i rotatorem. Nie wymagało żadnych dodatkowych złączek niż są w zestawie. Zdjęcie robione z korektorem od TS, który wymaga właśnie 55 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up.

To bardzo dobra kamera. W środku jest sensor IMX071 rozmiaru APS-C, 4952 x 3288 (16.3 MP), czyli ten sam, co w kamerze ASI071 oraz w Nikon D7000. Kamera nie wykazuje żadnego amp glow, ma niskie szumy i robi bardzo dobre zdjęcia. Szum odczytu osobiście zmierzyłem w zeszłym roku i jest taki, jak podaje producent (link). Sprzedaję tylko dlatego, że przesiadłem się na nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.