Skocz do zawartości

Lornetka DeltaOptical Starlight 15x70 v Celestron Skymaster 15x70


dja.obserwator

Rekomendowane odpowiedzi

Tak szczerze, to trochę jak wybór między kiłą i rzęrzączką... 

 

I mówię to jako posiadacz Starlighta 15x70...

Wolę używać Foresta 8x42, czy nawet DO Discovery 10x50.

 

Jeśli znowu wejdę w lornetkę 15x70 to będzie to już DO Extreme, bo np. DO 10x50 jest świetna do astronomii. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Astrobonq napisał:

Pamiętam, że Starlight dawał wyjątkowo paskudną aberrację chromatyczną. Z tych dwóch brałbym Skymastera.

Tez się tak zastanawiam. żeby brać Celestrona 15x70 Skymaster. bo teraz posiadam DO 7x50 Silver jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare SkyMastery 15x70 były lepsze optycznie od współcześnie produkowanych to jedno...(sprawdzałem), druga sprawa, że te budżetowe lornetki DO SL - C SM są do siebie bardzo podobne. Wożę sobie DO SL 15x70 w samochodzie - jest całkiem przyzwoita - AC w środku pomijalna, na skraju pola widzenia daje się zauważyć, tylko co z tego? Aa. jeszcze jedno - podobno SL lepiej trzymają kolimację od SM, rzadko rzucam i nie potwierdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lornetka DeltaOptical Starlight 15x70 ma lepszą ocenę niż Skymaster w optyczne.pl 

 

https://www.optyczne.pl/index.html?lornetka=all&producent=18&lornetka=44&powiekszenie=0&srednica=0&pryzmat=0&sort=

 

https://www.optyczne.pl/index.html?lornetka=all&producent=5&lornetka=1480&powiekszenie=0&srednica=0&pryzmat=0&sort=

 

Teraz jest nowa cena lornetki Celestron skymaster 15x70 około 550 złoty no chyba przesadzili. A lornetka DeltaOptical Starlight 15x70 po promocji w cenie 399 złoty do końca świąt wielkanocnych tak więc będę brał tego DeltaOptical Starlight :D

Edytowane przez dja.obserwator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że rozsądnym posunięciem jest unikanie OBU modeli.

 

Jaki jest sens płacić za to, by świadomie mieć problemy, gdy można kupić coś droższego, ale:

- dobrego

- solidnego

- i w zasadzie dożywotniego?

W tym wypadku kupując droższą Deltę Optical eXtreme, (która da zadowolenie przez wiele lat!) kupujemy paradoksalnie najtaniej, bo delta eXtreme posłuży 20 lat dając radość, a celestron i tanie Delta "posłużą" 3 lata będąc źródłem problemów i frustracji......

 

Ale co ja tam wiem o lornetkach.....

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dja.obserwator napisał:

A jednak będę brał tą lornetkę DeltaOptical Starlight 15x70 :D

 

Faktycznie,gdy posiadałem lornetkę Skymastera 20x80 obraz był zażółcenie taki żółtawy ciemniejszy obraz :blink:

 

W ten sposób nadal będziesz miał zażólocny i ciemniejszy obraz, ponieważ obydwie wymienione przez Ciebie lornetki to ta sama półka  co SM 20x80,. Zarówno pod względem jakości wykonania, jak i optyki.  Obrazy będa może ciut jaśniejsze niż w 20x80 ze względu na trochę większą źrenicę, ale to słabe lornetki. Miałem SM 15x70 i nawet budżetowa DO 10x50 Silver deklasowała go zarówno w dzień, jak i pod nocnym niebem. Osobiście nie kupiłbym żadnej z nich. 

Edytowane przez lumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dja.obserwator napisał:

A co powiecie o Celestron Skymaster 25x70 ??

Najgorszy możliwy wybór.

Idziesz dokładnie w przeciwną stronę niż powinieneś - w gwiazdach zmiennych liczą się subtelne różnice w jasności, które potrafisz ocenić TYLKO po uzyskaniu perfekcyjnej ostrości obrazu.  A tego seria "SyfMaster" oraz tania Delta nie umożliwią.

Kup Deltę eXtreme i ciesz się prawdziwą średnicą 70 mm, świetnymi powłokami, dobrze skorygowanymi okularami, solidną mechaniką, wodoszczelnpością i tak dalej i tak dalej......

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na Deltę Extreme to Delta SkyGuide 15x70 też będzie dobrym wyborem. To już fajna lornetka na start i lata świetlne przed wspomnianymi SkyMasterami, czy też Starlightami :) Pogodnego nieba :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dja.obserwator napisał:

Sprzedawca delty poinformował mnie,że chyba już nie będą produkować tej lornetki lornetki DeltaOptical Skyguide 15x70

Przy obecnej inflacji, logistyce i dostępności surowców wcale mnie to nie dziwi. Podobne decyzje w APM i kto wie co dalej. Oby znów nie nadeszły czasy, że na rynku będą głównie plastikowe zabawki i sprzęt dla wybranych za kilka tys. Wtedy hobby dla zwykłego użytkownika stanie się gorzej dostępne. Szczęśliwi ci, którzy mają już sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.