Skocz do zawartości

Wiosny czas - Trąba Słonia - odgrzewany kotlet


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie podchodziłem do tego obiektu jeszcze ale większość fotografii trąby słonia jakie widziałem było dość ciemnych, mrocznych. U ciebie przyjemnie się prezentuje na tlenowym tle. 
Na tyle fajnie to wyszło że ja, gdyby to było moje zdjęcie, mocno zastanowił bym się nad takim cropem. Dla mnie rewelacja. 

image.thumb.png.4b6919cf820e037afab544590f39551c.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, kiedy ja się tak nauczę? ;) Właściwie całą paletę kolorów władowałeś do obrazka, co dało fajny "baśniowy" efekt. Nie budzący jednak grozy, bo jak napisał kolega @wismat - światła dałeś sporo. Szczegół i półtony rozegrałeś po mistrzowsku. Jedna mała "pretensja". Gwiazdki potraktowałeś nieco po macoszemu. Najjaśniejsza gwiazda kadru to piękny układ wielokrotny HD206267, o widocznej separacji składników 11" i 20".

 

gwiazdy_centrum_kadru.jpg.89d1d7dcd5680b5c7c9b1699375d866b.jpg

 

Wiem, że skala nie ta i nie o gwiazdy chodzi w Twojej fotce. Ale Twoje gwiazdki są jakieś nieco "plamiaste", rozmyte. To są chyba gwiazdki z wodoru, więc powinny być nieco wyraźniejsze. No i przydałyby się gwiazdki RGB - wtedy byłby piękny kolorowy komplet.

Wiem, czepiam się... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _Spirit_ napisał:

Każda uwaga mile widziana.

 

Jednak w https://astropolis.pl/topic/83721-sh2-155-ha-oiii-sesja-zapadająca-w-pamięć/ gwiazdki masz o niebo lepsze. Wiem, inna tuba ale skala znacząco się nie różni. Może to ten Hyperion, bo tamten Newton potraktował gwiazdki całkiem przyzwoicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co w tym zdjęciu najbardziej mi się podoba to kadr. Klasyczny trójpodział definiowany zarówno kolorem, światłem jak i  rozkładem ciemnych obłoków, a także głównym tematem umieszczonym w mocnym punkcie. Tu wszystko jest na swoim miejscu.  Wzrok ani nie błądzi bez celu, ani nie jest wypychany poza kadr. Relacje barwne, na mój gust, także są pysznie wyważone. Jedyne co, to może czerwienie na dole są odrobinę za ciężkie, rozjaśnił bym je nieco (tylko cienie) dodając im lekkości, podobnie rozjaśniłbym może nieco ciepłe cienie w prawym górnym rogu. Ale to są niuanse wynikające pewnie z różnic w obrazowaniu oferowanym przez nasze monitory.

Podsumowując, świetne zdjęcie. Gratulacje.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.