Skocz do zawartości

M81/82 the hardcore way


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe podejście z mocnym wyciąganiem słabych świateł. Mam trochę mieszane uczucia bo w sumie nie wiem, co w tym kadrze miałoby być najistotniejsze: IFN-y czy galaktyki. Kolory wyszły chyba trochę nie tak, widzę fiolety. Ciekawe, że ze stosunkowo małej ilości materiału udało się wyciągnąć z powodzeniem IFN-y.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zdjęcie nie do końca poważne. Zamysł był taki żeby złapać wreszcie tego IFNa ale z pogodą było średnio a i materiału za mało. Co do kolorów to oczywiście macie rację - do poprawki. Ale kurczę, sam byłem zaskoczony ile się tego pyłu mimo wszystko złapało   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet powiedział, że koloru tutaj jest po prostu mało.

Całość jak przez mgłę. Wiem, że tam są IFN-y, ale robiłem ten region niedawno w podobnej skali i jednak galaktyki były bardziej z pazurem.

M81-M82.jpg.4e857b826c26277b71f0d0f76a8647c9.jpg

Masz też dziwny szum na niektórych fragmentach pyłowych, wygląda jak postrzępiona tkanina, nie wiem, jak to określić.

Ja bym to jednak jeszcze raz obrobił.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OnlyAfc napisał:

Całość jak przez mgłę.

Dokładnie tak było :)

Generalnie pogody miało w ogóle nie być, potem przez warstwę cirrusów zaczęły prześwitywać jakieś gwiazdy, więc pierwsze pół nocy bawiłem się w wesoły Live Stacking swoim Newtonem 200 F4 . Potem jednak warunki się na tyle poprawiły, zapiąłem Redcata i pociągnąłem sesję, ale cirrus nadal wisiał nad głową , więc kontrast niestety siłą rzeczy jest niski. Widać to zresztą po "puchatości" jasnych  gwiazd .

Co do koloru - oczywiście można tutaj wydobywać pazur z galaktyk jakimiś technikami , ale niestety jakościowo materiał jest średni  i całość wygląda sztucznie .

 

10 godzin temu, OnlyAfc napisał:

Masz też dziwny szum na niektórych fragmentach pyłowych

10 godzin temu, Duser napisał:

I od razu odpowiadam - nie, tu nie ma szumu. Nie i koniec :D

 

Jak już pisałem, zdjęcie nie jest do końca " na serio". Ja nigdy tak agresywnie nie ciągnę materiału wątpliwej jakości.

 

 

10 godzin temu, OnlyAfc napisał:

robiłem ten region niedawno w podobnej skali i jednak galaktyki były bardziej z pazurem.

Bardzo fajne zdjęcie . Pewnie miałeś jednak lepsze warunki . Ile materiału  i czym robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Duser napisał:

Bardzo fajne zdjęcie . Pewnie miałeś jednak lepsze warunki . Ile materiału  i czym robione?

Sporo też walczyłem z obróbką, kolory ciężko było dostosować, do tego czasem zbyt agresywnie podchodziłem do tematu.

Technikalnia:

Nikon D7500 + PS Photoline 70/420 + reduktor 0,79x

264x300s ISO 400

100 flatów

100 darków

200 biasów

Niebo mierzone miernikiem i wyszło SQM 21.31

 

Wiadomo, materiału sporo, też niebo i warunki inne.

Mimo wszystko, jak na taką ilość materiału to wyszło ci bardzo ładnie. Zakładam, ze jakbym ja ze swojego materiału, ale tylko z 3,5h ciągnął,to wyszłoby kilka razy gorzej.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Wrzucisz stack, to watku z zabawą? 

A pewnie , że wrzucę .

 

Ale faktycznie macie rację - trzeba je obrobić jeszcze raz . Nową wersję wrzucę do pierwszego posta . Tym czasem dzięki za konstruktywne komentarze :like:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.