Skocz do zawartości
  • 0

Gdzie kupić kamerę?


Behlur_Olderys

Pytanie

Zamierzam kupić kamerę z sensorem IMX432, bez chłodzenia. Mam do wyboru ZWO albo Player One.

Na razie skłaniam się ku ZWO ze względu na króciutki backfocus (6.5mm). W identycznej cenie jest produkt Player ze zintegrowanym tilterem. Ale tam BF to już 12.5mm, wciąż niewiele, ale dla winietowania filtrów 1.25" może to mieć znaczenie. Pytanie czy lepiej kupić bezpośrednio na stronie, i jak wtedy będzie wyglądała kwestia VAT/cło? Czy może lepiej na AliExpress gdzie cena jest już z Vatem? A może są jeszcze inne opcje?

 

 

Aha: Jest jeszcze takie pytanie:

Jeśli kamera w sklepie kosztuje 600 USD to ile realnie mnie to będzie kosztowało? Teraz 2600 a potem jeszcze cło i VAT to mniej więcej ile? 4k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, jak pisze Maciej, postaw na opcję krajową. Możesz próbować wywalczyć jakiś upust pisząc bezpośrednio do sprzedawcy. Waluty teraz fluktuują, wsparcie za granicą problematyczne i długotrwałe. Spokój i czas jest wart dołożenia tych kilkuset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Astroshop, który ma swój oddział w PL nawet, Teleskopy.pl, Teleskop Express. Na Aliexpress też można, choć pozostaje wtedy otwarta kwestia gwarancji. Teraz zakupy na Ali już mają naliczone opłaty przy zakupie więc oddzielnie nie powinni ścigać.

 

Ja ma chłodzoną kamerę Toupteka (branding Omegon/Astroshop) i działa sobie raczej całkiem ok. Tak do DS z dużego teleskopu.

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będę robił pewnie DS z małego teleskopu :)

 

Chyba jeszcze tych nowych, niechłodzonych 432-ek nie widziałem w żadnym normalnym sklepie, mam nadzieję że do zlotu się pojawi...

@dobrychemik poczekam na kamery za kilkadziesiąt tysięcy dolarów;) Wtedy może naprawdę będę się tym zajmował, no i zysk będzie bardziej warty zastanowienia. Na razie to byłoby dla mnie trochę nieuczciwe. (koniec offtopa!:) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na stronie Player One masz europejską listę dealerów. Jest m.in. Artesky, Skypoint, Tecnosky (tu kupiłem montaż). Kupowałem w każdym z tych sklepów. Obsługa wzorowa, kontakt bardzo dobry, zarowno mailowy jak i telefoniczny. 

Edytowane przez count.neverest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po swoich doświadczeniach z wymianą gwarancyjną odradzam zakup w Chinach czy Hong Kongu, w razie awarii, problemy na każdym kroku począwsxy od polskich celników, którzy mają każdego z góry za oszusta i trzeba im udowadniać, że białe jest białe, wymiana gwarancyjna kamery na nową u mnie trwała pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.