Skocz do zawartości

Czekając na opozycję Marsa...


DominikM

Rekomendowane odpowiedzi

to niejest pewne przy cassagrenie

 

 

1 Przy Rubinarze i MTO tez nie jest to pewne?

2 Byl tam jakis resampling,ale to dla powyzszych obliczen chyba nie ma znaczenia,Mc nie liczy pikseli na monitorze.Zreszta,sam juz nie wiem.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Wykonałem to zdjęcie 2005.10.04 w projekcji okularowej, czyli techniką koń by się uśmiał canonem G3. Jest to jedno z pierwszych moich zdjęć, nie licząc paru sesji księżycowych. Na około 40 zdjęć tylko to jedno coś przedstawia, ale ponieważ własnoręcznie wykonane to cieszy:-). Gratuluje innym pięknych zdjęć.

post-2381-1140447969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Przy Rubinarze i MTO tez nie jest to pewne?

2 Byl tam jakis resampling,ale to dla powyzszych obliczen chyba nie ma znaczenia,Mc nie liczy pikseli na monitorze.Zreszta,sam juz nie wiem.

 

Przy Rubim i MTO jest to bardziej pewne bo są projektowane jako M42.

 

Jak był tam jakiś resampling to zrobłeś mnie w jajo i może tam być naprawde 3600x1,5 jak pisał Adamsz. :)

 

ps. z monitora pojechałem jak nic :)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przedsiewziąłem ekspedycję, zakupiłem ... reszta według Kabaretu Starszych Panów. Z trzeciego piętra hotelu Zagroń w Szczyrku - Mars z 19 lutego. Kondycja nie pozwoliła zrobić tego szybciej, narty basen, dzieci, itp. itd. Ale oto jeszcze nie ostatni Mars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie mogę wysłać załącznika przez iPlusa, spróbuję po powrocie z wojaży załadować z "normalnej" sieci. Mars miał 7,5", pewno pojawią się następne, robione przez dziury w chmurach

 

Pozdrowienia

No, z pracy wchodzi w sekundę. Ale praca to praca, już wołają z powrotem

Mars20060219_1817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o marsa toooo ... zły hotel :)

Hotel dobry, tylko po co ludzie otwierają w nim okna! Nawet centymetrowa szczelina uchylonego okna zaburzała seeing. Ale wybrałem chyba najwyżej położony w Szczyrku, po poniżej smog widoczny gołym okiem i przez taką warstwę bałaganu nie chciałem focić.

Tak statystycznie - dwie noce częściowo pogodne na jadenaście możliwych. Prawie klapa. Jesienią upatrzyłem łączkę 300m wyżej, ale bez napędu na 4 koła była poza zasięgiem.

Mam już telefon do ciągnika z liną w Szczyrku - czekałem na wyrwanie z zaspy tylko 15 minut!! :D

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią upatrzyłem łączkę 300m wyżej, ale bez napędu na 4 koła była poza zasięgiem.

Mam już telefon do ciągnika z liną w Szczyrku - czekałem na wyrwanie z zaspy tylko 15 minut!! :D

Ja kiedyś polując lornetą na kometę utknąłem w polu i o 23-ciej biegałem paręset metrów do najbliższych chałup po pomoc. Chłopaki zamiast pchać mojego 126p po prostu go podnieśli i przestawili kawałek

:ha:

Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepły Marsik z przed godziny. Warunki znośne jak na balkonowe. Fotka z ok. 200kl.

Średnica tarczy już poniżej 7". Widać że na południowej półkuli idzie zima, bo czapa polarna rośnie.

M20306ABC2.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepły Marsik z przed godziny. Warunki znośne jak na balkonowe. Fotka z ok. 200kl.

Średnica tarczy już poniżej 7". Widać że na południowej półkuli idzie zima, bo czapa polarna rośnie.

 

 

niezly :)

 

a ta zima to po czym poznac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly :)

 

a ta zima to po czym poznac ?

A w Świdnicy to śnieg juz nie pada, że nie wiesz po czym się zimę poznaje ? :D Ale swoją drogą, różnica pomiedzy zdjęciem z 24 lutego a tym dość duża. To raptem dwa tygodnie. Albo widzimy biegun teraz (w tym położeniu Mars-Ziemia) lepiej niż 2 tygodnie temu, albo to jakiś artefakt lub chmura.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzucam możliwości że to mgła nad biegunem, tym bardziej że na lepszych zdjęciach D.Peacha z okolicy tej daty takowa jest widoczna, szczególnie w kanale B. Artefakt to na pewno nie jest bo występuje na wszystkich avikach z tego wieczora, a mocniejsza obróbka dała taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jaśniejsza plama to Hellas. Jak podciągnałem obróbkę i kontrast, to też robi się b. jasna. A wspomniany Damian Peach leci znów na Barbados, bo tam lepszy seeing :o

Poniżej fotka z niedzielnego wieczora, wstawiam dopiero dziś, bo powalił mnie Jowisz. Nie widokiem, ale niewyspaniem. Fotki Jowisza i Saturna wrzucę w odpowiednie wątki.

 

Pozdrowienia

Mars20060312_1837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Świdnicy to śnieg juz nie pada, że nie wiesz po czym się zimę poznaje ? :D Ale swoją drogą, różnica pomiedzy zdjęciem z 24 lutego a tym dość duża. To raptem dwa tygodnie. Albo widzimy biegun teraz (w tym położeniu Mars-Ziemia) lepiej niż 2 tygodnie temu, albo to jakiś artefakt lub chmura.

 

Pozdrowienia

 

 

to Wy tam snieg widzicie ?:)

 

niezle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jaśniejsza plama to Hellas. Jak podciągnałem obróbkę i kontrast, to też robi się b. jasna. A wspomniany Damian Peach leci znów na Barbados, bo tam lepszy seeing :o

Poniżej fotka z niedzielnego wieczora, wstawiam dopiero dziś, bo powalił mnie Jowisz. Nie widokiem, ale niewyspaniem. Fotki Jowisza i Saturna wrzucę w odpowiednie wątki.

 

Pozdrowienia

Kiedy patrzę w okular teleskopu na obecnego Marsa nawet ze znacznym powiększeniem, to z niedowierzaniem zakładam kamerkę wątpiąc co z tego wyjdzie. Pomyśleć że dopiero od tej opozycji uwierzyliśmy w możliwość rejestracji marsjańskich detali przy tak nie wielkich rozmiarach tarczy. Żeby się jeszcze ociepliło, to może seeing by się polepszył, a że zawiewa z północy, to dla mnie katastrofa. Gratuluję dobrej fotki w polskich warunkach. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.