Skocz do zawartości

Veil Complex - czyli moja pierwsza mozaika :)


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przestrzennie, "mięsiście" i dynamicznie wyszło. Mgławica jest  baaardzo kolorowa, ale i jednocześnie jakoś lekka w odbiorze. Kolory mimo dość dużego nasycenia nie męczą wzroku.

No i te Twoje stonowane bardzo kolorowe gwiazdki...

Podsumowując to najlepszy Veil jaki tu od jakiegoś (dłuższego) czasu widziałem tu na forum. Patrząc z perspektywy fotograficznej to cudeńko... może ciut ciasno skadrowane, ale cudeńko. ?

Edytowane przez Pyzik
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pyzik napisał:
 
 

Bardzo przestrzennie, "mięsiście" i dynamicznie wyszło. Mgławica jest  baaardzo kolorowa, ale i jednocześnie jakoś lekka w odbiorze. Kolory mimo dość dużego nasycenia nie męczą wzroku.

No i te Twoje stonowane bardzo kolorowe gwiazdki...

Podsumowując to najlepszy Veil jaki tu od jakiegoś (dłuższego) czasu widziałem tu na forum. Patrząc z perspektywy fotograficznej to cudeńko... może ciut ciasno skadrowane, ale cudeńko. ?

Dzięki, od takich komentarzy aż od razu chce się człowiekowi męczyć z tym hobby dalej, wypalać klatki i obrabiać kolejne fotki :D 
Z efektu też jestem bardzo zadowolony, choć nasycenie/kolory - suwakami machałem niezliczoną ilość razy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, diver napisał:
 
 

Gratuluję pierwszej mozaiki! Udało się bardzo dobrze. :)

Przy okazji dowiedziałem się, że w PIX można składać mozaiki. Mógłbyś powiedzieć, którego dokładnie narzędzia w PIX używałeś do składania kadrów?


Zasadniczo to kilka narzędzi :) Tutaj tutorial wg jakiego jechałem 1:1: https://www.youtube.com/watch?v=HnVAg2-SB1M

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzędziel napisał:
 
 

Mgławica świetna, śliczne kolorki, ale gwiazdki zgaszone, jakby za mgłą, zupełnie bez blasku.


Taką wersję wybrałem. Tam gwiazd jest całe mrowie, aby nie przytłaczały mgławicy - wyciąłem... Kwestia gustu znowu pewnie. Tutaj wersja z podkręconymi gwiazdkami. Jest lepiej? 

Mozaik_HORGB_more_stars.thumb.jpg.60e81e7b387326743befe515a60d62f1.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Grzędziel napisał:
 
 

Mgławica świetna, śliczne kolorki, ale gwiazdki zgaszone, jakby za mgłą, zupełnie bez blasku.

Po chwili refleksji - faktycznie, lepiej, naturalniej wersja z podkręconymi gwiazdkami. Jeszcze dokładniej na spokojnie do tego siądę i podmienię zdjęcie. Dzięki @Grzędzielza komentarz! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej, wszystko kwestia gustu, absolutnie nie sugeruję, że coś robisz źle. Natomiast mój gust mi podpowiada, żeby jeszcze ciut gwiazdki podkręcić. Może mam tak z obserwacji wizualnych przez duże APO, że gwiazdki są jak ostre, świecące szpileczki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór zdjęcia, "lajki" cieszą ?

Korzystając z weekendu siadłem jeszcze do tych gwiazdek, do wątku/tematu głównego wrzuciłem wersję ostateczną z poprawionymi gwiazdkami. Zmęczenie zdjęciem już jest, więc zostawiam i już nie siadam do tego - czas na kolejne ? 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pogoda dzisiaj miała być a nie ma... brak zalegającego materiału do obróbki na dysku, więc raz jeszcze od podstaw obrobiony Veil. 
To co udało mi się poprawić/zmienić:

  • zupełnie inne kolory
  • większy detal mgławicy, ale chyba jeszcze na granicy akceptacji
  • nie przepalona lewa część Veila 
  • dużo więcej widocznych pyłów w tle (lepsze wyrównanie tła)

Mam nadzieję, że jest lepiej ? 

 

Mozaik_HORGBv2.thumb.jpg.44f60c774bd93b9a5ac0ed844fe58092.jpg

 

Dużo zdjęć tego obiektu w szczegółach/większej skali - nietoperz, miotła wiedźmy itd. 
Natomiast przeglądając zdjęcie ten fragment (poniżej) mnie rozwala, chciałbym to zobaczyć z jakiejś ogniskowej 700-1500mm! Poniżej to resize +400%, więc masakrę ze zdjęcia zrobiłem, ale wiecie o co mi chodzi :) Te "jaskinie" wyglądają niesamowicie!

fragment.thumb.jpg.14ce9d8340f02a6df39228e307869040.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.