Skocz do zawartości

Brak mikroruchów w wyciągu.


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mikrofokuser w ogóle pasuje do tego wyciągu? To jest zwykły wyciąg zębatkowy, a ten mikrofokuser to pasuje ale chyba tylko do crayforda. 

Po pierwsze to mikrofokuser musi być zablokowany tzn. przykręcony do wyciągu, tutaj nie jest i trzyma się tylko na ośce więc nie będzie działał poprawnie. 

Edytowane przez Pawlik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zmienił(a) tytuł na Brak mikroruchów w wyciągu.
9 minut temu, Pablito napisał:

Zaznaczony element powinien być połączony na stałe z korpusem wyciągu. 

 

1543699380_wycig.jpg.2e65fa15fc890656c7378c9e4eee7e40.jpg

 

51 minut temu, Pawlik napisał:

Ten mikrofokuser w ogóle pasuje do tego wyciągu? To jest zwykły wyciąg zębatkowy, a ten mikrofokuser to pasuje ale chyba tylko do crayforda. 

Po pierwsze to mikrofokuser musi być zablokowany tzn. przykręcony do wyciągu, tutaj nie jest i trzyma się tylko na ośce więc nie będzie działał poprawnie. 

 

18 minut temu, count.neverest napisał:

Pokrętło z mikroruchami połączyłeś w ogóle z oryginalną osią? Bo na zdjęciu, gdzie są osobno, nie ma jak ich ze sobą zespolić. 

Panowie.

Nie za bardzo rozumiem, co za znaczenie ma typ oryginalnego wyciągu?. Zasada działania jest wszędzie taka sama, jest ośka z zebatką i listwa zębata ten element realizuje przesunięcie tuleji wyciągu. Jedyną zmienną jest sposób mocowania takiego pokrętła ,bo na wyjściu ośki po ściągnieciu oryginalnego pokrętła mogą być różne konfiguracje.

Przecież, przełożenie mikro realizuje się w głowicy,którą połączyłem a połączyłem ją na sztywno,tzn. przekalibrowałem otwór (wiekszy gwint) w osi pokrętła i nakręciłem na orygnialną ośkę od SW, nie wiem czy nadal muszę blokować obrót tą blaszką do korpusu?. 

Jak wyciągnąłem to małe czarne pokręłtło mikroruchów to ono jest osadzone na długim cieńskim wałeczku, bez żadnych zabieraków, srubek itp. Zastanawiam się jak to działa?, coś czuję że ten wałeczek był sklejony z innym, lub w jakimś gnieździe wewnątrz całego pokrętła mikro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania mikrofokusera jest prosta, na zasadzie przekładni planetarnej tylko zamiast zębatek są metalowe kulki oblepione smarem.

https://www.cloudynights.com/topic/741324-which-lubricate-oil-does-feather-touch-focuser-manufactory-use/ 

Chodzi o to, że te mikroruchy nie są kompatybilne z takim wyciągiem. Może i da się to zamontować i będzie działać, ale musisz zablokować element który Pablito oznaczył na zdjęciu. Inaczej to nie zadziała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzyj sobie, jak jest rozwiązany mikrofocuser Lacerty. Jest integralny z obudową focusera.
https://en.lacerta-optics.com/micfoc-s_Lacerta-110-microfocus-unit-for-SkyWatcher-Crayford 
(wejdź w zakładkę Photos & Support)
Spróbuj zastosować się do rady Pablita i połącz trzon mikrofocusera do wyciągu. Spróbuj może jakiejś blaszki z dziurkami, czy coś. Tak, jak się łączy robofocusery/autofocusery.

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablito pokazał gdzie tkwi problem, a wimmer, jak rozwiązała to Lacerta. 

Jak nie przymocujesz zaznaczonej części do korpusu, to będzie się ona obracała zamiast ośki wyciągu. 
 

Edytowane przez elay
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, elay napisał:

Pablito pokazał gdzie tkwi problem, a wimmer, jak rozwiązała to Lacerta. 

Jak nie przymocujesz zaznaczonej części do korpusu, to będzie się ona obracała zamiast ośki wyciągu. 
 

Ok. Chyba ogarniam gdzie jest problem,  jedyne czego nie ogarniam to jak te mikroruchy działają że zwyklego wałeczkia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.