Skocz do zawartości

Przejściówka kątowa do szukacza


albertinho

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram w całości kolegę Agent Smith

A jak już kupisz kątowy to okaże się, że szukanie nim wcale nie jest takie proste bo patrzysz prostopadle do kierunku tuby. 
U mnie rozwiązaniem było zainwestowanie w dodatkowego red dota.

 

 image.jpeg.682952c9aaebb09132eebaf1ff169101.jpeg

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Przejściówka kątowa do szukacza
W dniu 29.11.2022 o 10:06, Agent Smith napisał:

Kombinować można ale pewnie nie obejdzie się bez obcięcia tubusa szukacza proste mają zbyt mały backfocus dla pryzmatu.

Sprzedać prosty, kupić kątowy - moja rada.

A moja jest taka zostawić prosty, kupić kątowy i potrójną stopkę szukacza do której możemy dokupić jeszcze red dota. Kątowy bez któregoś z tych dwóch jest nic nie warty

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki i jest spoko. 

"83,43 zł  32%OFF | Czerwona kropka zakres 11mm / 20mm jaskółczy ogon luneta optyka celownik na karabin myśliwski Airsoft Tactical Sniper
https://a.aliexpress.com/_EHQ0Ptp"

Trzeba sobie tylko przejściówkę wydrukować albo kupić.

Edytowane przez PQS
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kompas napisał:

Kątowy bez któregoś z tych dwóch jest nic nie warty

Nie prawda. Wszystko jest w głowie obserwatora.

Jeśli całe życie korzystasz z prostego szukacza i przesiądziesz się na kątowy to faktycznie na początku możesz mieć kłopot ze zorientowaniem się na niebie. Warto poświęcić chwilę i nabrać nawyków i wprawy. Wtedy bardzo szybko się okaże, że szukacz kątowy zlokalizowany tuż obok okularu teleskopu to bardzo dobre rozwiązanie.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzędziel napisał:

Nie prawda. Wszystko jest w głowie obserwatora.

Jeśli całe życie korzystasz z prostego szukacza i przesiądziesz się na kątowy to faktycznie na początku możesz mieć kłopot ze zorientowaniem się na niebie. Warto poświęcić chwilę i nabrać nawyków i wprawy. Wtedy bardzo szybko się okaże, że szukacz kątowy zlokalizowany tuż obok okularu teleskopu to bardzo dobre rozwiązanie.

Potwierdzam, trzeba się przyzwyczaić po przesiadce z prostego na kątowy ale koniec końców nie trzeba się gimnastykować jak przy prostym (szczególnie w okolicach zenitu).

Wystarczy przełożyć oko z okularu na szukacz, wygoda nieporównywalna.

Edytowane przez PQS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzędziel napisał:

Nie prawda. Wszystko jest w głowie obserwatora.

Jeśli całe życie korzystasz z prostego szukacza i przesiądziesz się na kątowy to faktycznie na początku możesz mieć kłopot ze zorientowaniem się na niebie. Warto poświęcić chwilę i nabrać nawyków i wprawy. Wtedy bardzo szybko się okaże, że szukacz kątowy zlokalizowany tuż obok okularu teleskopu to bardzo dobre rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie patrzenie przez szukacz prosty lub red dota to była udręka dopóki nie nauczyłem się patrzeć z dwoma oczami otwartymi i teraz nie stanowi to żadnego problemu, owszem szukacz kątowy jest przydatny w wysokich kątach, tak około 80*  przy niskich nie jest on konieczny , kątowym patrzymy jednym okiem i to jest jego wada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kompas napisał:

Dla mnie patrzenie przez szukacz prosty lub red dota to była udręka dopóki nie nauczyłem się patrzeć z dwoma oczami otwartymi i teraz nie stanowi to żadnego problemu, owszem szukacz kątowy jest przydatny w wysokich kątach, tak około 80*  przy niskich nie jest on konieczny , kątowym patrzymy jednym okiem i to jest jego wada

 

Dla mnie największą zaletą szukacza kątowego jest to, że jego okular i okular teleskopu mogą być blisko siebie i bez wstawania z krzesła obserwacyjnego mogę przenosić oczy z jednego do drugiego.
Aby nie zwariować przy odbiciach symetrycznych obrazów i map, używam szukaczy kątowych z widokiem ziemskim.
A żeby przyspieszyć celowanie wstępne, obok takiego szukacza optycznego mam red-dota.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.