Skocz do zawartości

M106 LRGB+Ha w otoczce galaktyk


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Marvaz napisał(a):
 
 

Super fotka Krzysiek.

Tylko ten rozowy chyba zbyt dominuje tutaj :)

 

Dzięki, przyznaję rację. Dopiero jak to napisałeś to małego "olśnienia" doznałem i faktycznie. Poprawiłem zdjęcie w wątku głównym wyżej. 

 

1 godzinę temu, MaPa napisał(a):
 
 

To klateczek że hoho do stacka :)
Z ciekawości te otoczki na gwiazdach to z tych pluginów terminatorów czy z tak wyszło z obróbki ?

Tak, wyszło gładko, lekko ponad 300 klatek robi swoje:)

Jeśli mówisz o lekkich kolorowych otoczkach wokół gwiazd to tak wyszło - efekt małej ilości RGB w stosunku do L i do tego słabej jakości. Tak wyszło akurat, bo przy M45 (dużo RGB) nie miałem tego efektu. BlurXTerminator był użyty, ale na gwiazdach w minimalnym stopniu (0,05 o ile pamiętam) - w zasadzie nieruszane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś ten obszar swoim newtonem. Porównałem swoją robotę sprzed dwóch lat i Twoją. Twoja zdecydowanie lepsza. :)

Zebrałeś dużo materiału i potrafiłeś zrobić z niego użytek. Może coś bym tam w obróbce zmienił - jeszcze trochę purpury zostało. Ale generalnie podoba mi się Twoja wyważona obróbka.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś sporo materiału L i możliwe że nie trzeba było odszumiać galaktyki aż tak lub wcale - co do kolorystyki to jest specyficzna zapewne jest to związane z dodawaniem Ha.

Nie wiem czy używałeś HDR i jak mocno bo fajnie by trochę bardziej uwydatnić struktury które teraz giną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze - odpocznę od zdjęcia, postanowiłem jednak dozbierać jeszcze trochę RGB i usiądę do tematu ponownie. 

Specyficzny kolor - tak, to przez dodanie Ha, myślę że przy kolejnej próbie składania daruję sobie Ha - bo niewiele wnosi poza właśnie dziwnym kolorem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Odkopuję swój wątek - zebrałem kolor, w sumie 8h. Obrobiłem od podstaw, darowałem sobie dołączenie Ha i wg mnie jest dużo lepiej. Jak uważacie? 

M106_LRGBv2.thumb.jpg.ed5c616b5fd6a61de89f7d28d41a840e.jpg

 

No i popatrz, wygląda na to, że mimo większej porcji koloru zdjęcie jest mniej kompletne niż wcześniej. Ten wodór był bardzo istotny bo w centrum M 106 zaczęły majaczyć takie dwa pióropusze - szczególnie ten biegnący do góry od płaszczyzny galaktyki. Dodałbym h-alpha koniecznie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.