Skocz do zawartości

Orion z Włoskiego nieba 14/02/2023


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Piękne okoliczności przyrody :) zaowocowały. Powiedz mi jak się nazywa ta technika z 2 i 3 zdjęcia ?

Dziękuje.

Druga to Fulldome, lubię tą projekcje bo fajnie ukazuje całe niebo. Zazwyczaj fotografuje całe nieba, a potem PTGui daje mi różnorodność panoram, i to jest fajne!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, holeris napisał(a):

Super, że dodałeś do googla. Ludzie teraz przypadkiem będą na to trafiać i będzie efekt WOW :)

Chyba się tam w przyszłym roku wybiorę, to może skorzystam z miejscówki. Dzięki!

Dziękuje. Na google mam już sporo swoich panoram, polecam zerknąć. To najbliższa miejscówka od mojego hotelu. Miałem tam po prostu chyba max 3 km.

 

11 godzin temu, MaPa napisał(a):

Pierwotne miejsce te paręnaście metrów dalej nie było dostatecznie dobre ? :)

 

Było blisko, katowałem je przez 3 wieczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Piękne okoliczności przyrody :) zaowocowały. Powiedz mi jak się nazywa ta technika z 2 i 3 zdjęcia ?

W PSie Filter > Distort > Polar coordinates. Panorama musi być ściśnięta do formy kwadratu. Opcja Allsky czy Planetka zależy czy od tego, czy przekształcasz ściśniętą panoramę normalną, czy do góry nogami.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, apolkowski napisał(a):

W PSie Filter > Distort > Polar coordinates. Panorama musi być ściśnięta do formy kwadratu. Opcja Allsky czy Planetka zależy czy od tego, czy przekształcasz ściśniętą panoramę normalną, czy do góry nogami.

 

Nie używam do tego PS! Tylko i wyłącznie PTGui. w PTGui mając panoramę 360 mogę z nią robić co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lukasz77 napisał(a):

PTGui mając panoramę 360 mogę z nią robić co chce.

 

A żeby zrobić taka panoramę to jak się za to zabrać - żeby nie było zupełnie teoretycznie zakładając kąt widzenia 118 stopni ?

Ile tam było paneli na to zdjęcie Twoje potrzebnych ?

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2023 o 10:14, .zombi. napisał(a):

 

A żeby zrobić taka panoramę to jak się za to zabrać - żeby nie było zupełnie teoretycznie zakładając kąt widzenia 118 stopni ?

Ile tam było paneli na to zdjęcie Twoje potrzebnych ?

Ja zazwyczaj robię 60 paneli po pięć rzędów, na każdy rząd przypada 12 paneli. Używam Canona EOS R mod plus Sigma 28mm f1.4 ART stosuję zakładkę co 30 stopni.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 16:46, Lukasz77 napisał(a):

Ja zazwyczaj robię 60 paneli po pięć rzędów, na każdy rząd przypada 12 paneli.

 

Rozumiem że dzięki temu że masz zakładkę to nie ma problemów z przesunięciem nieba a jak z ziemią rozumiem że ona jest obrabiana osobno i wszystko per panel ?

Robisz panele horyzontalnie czy wertykalnie ? - pytam pod kątem błędu paralaksy bo zakładam że nie wozisz ze sobą głowicy 3D - jak daleko należało by być od obiektów na ziemi żeby ten błąd olać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.