Skocz do zawartości

Sztuczna Inteligencja w służbie astronomii ;-) Czyli czat GPT w praktyce


Rekomendowane odpowiedzi

a tu czołówka do Złotopolskich by Golcowie... taka żeby nie było za dużo skarg do KRRIT. Prompt brzmiał: "harmonic minor key, soprano, death metal, dramatic" :D wokalizy były blaszanym sopranem, ale melodia ciekawa. Pewnie skądś zajumana

 

 

 

 

a przy prompcie "harmonic minor key, soprano, norwegian death metal, dramatic " walnął całkiem niezłą irlandzką melodię, ale kompletnie nie skorzystał z charakterystyki harmonicznej molowej :D

 

 

 

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mc ślimack napisał(a):

Trochę kombinowałem z wersją akustyczną.

 

Szukałem brzmienia w stylu "ognisko na zlocie w Bieszczadach" i stwierdziłem, że połączenie polish folk + acoustic guitar generuje tego typu efekt (czasem bardziej szantowy).

Przykłady:

https://cdn1.suno.ai/4b231a48-fe09-48ab-bfc4-8ebeb22718bd.mp4

https://cdn1.suno.ai/79630335-965d-4cf3-ad1f-bd277e85bc8d.mp4

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paether napisał(a):

 

Szukałem brzmienia w stylu "ognisko na zlocie w Bieszczadach" i stwierdziłem, że połączenie polish folk + acoustic guitar generuje tego typu efekt (czasem bardziej szantowy).

Przykłady:

https://cdn1.suno.ai/4b231a48-fe09-48ab-bfc4-8ebeb22718bd.mp4

https://cdn1.suno.ai/79630335-965d-4cf3-ad1f-bd277e85bc8d.mp4

 

Podaj adres gdzie mam wysłać rachunek za pralnię.

Oplułem się herbatą, a siedzę w pracy i wyglądam jakbym się obsikał od głowy do stóp. :D

Jeżeli chcą mi pomóc odejść na emeryturę to właśnie będą mieli pretekst. :D

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, JurekN napisał(a):

Jeżeli chcą mi pomóc odejść na emeryturę to właśnie będą mieli pretekst. :D

 

Zapytaj szefostwo o ulubionych poetów, ulubiony gatunek muzyczny i może powalczymy o podwyżkę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No to zaśpiewajmy z zespołem pieśni i tańca Moskwa:

 

 

I druga wersja, imperialna, zgniłozachodnia

 

 

Były jeszcze ze trzy interesujące propozycje, ale coś trzeba było wybrać. Bedą zainteresowani, to mogę gdzieś wstawić. Po dzisiejszej walce jaką stoczyłem z tym suno.ai, chyba nauczę się śpiewać i sam będę to nagrywać. Tekst jest mocno wprost i za cholerę nie dało się zmusić tego narzędzia do usunięcia tępej tendencji do prostej interpretacji słów oraz tego cholernego patosu i dramatu, a w drugim przypadku tego nieznośnego swądu disnejowskiego. Miałem konkretny pomysł na to, który już udało mi się uzyskać z tym narzędziem, ale na innym tekście, i po godzinie szarpaniny się poddałem. Jeśli ktoś się martwi, że komputery zastępują muzyków, to uspokajam - nie zastępują.

Edytowane przez lkosz
  • Lubię 4
  • Kocham 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lkosz napisał(a):

... oraz tego cholernego patosu i dramatu..

Jest idealny !
W końcówce v.1  śpiewałem razem z kompem w pozycji  na baczność, ale jak zawyło "eeeeekooooooloooooooog"
to przeszedłem do padnij  :ha:

Edytowane przez Lukacz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lukacz napisał(a):

Jest idealny !

no z tym też się naszarpałem, żeby chociaż melodia była zacna i zróżnicowana. Miała być wersja boleśnie dosłowna, to i jest. Jak ktoś chce w suno.ai usunąć smród disneja w pentatonice, to robi się to związkiem sowieckim. TĘ aluzję komputer rozumie :D natomiast patos się ostał nawet w skali lidyjskiej i jońskiej.

 

15 minut temu, Lukacz napisał(a):

ale jak zawyło "eeeeekooooooloooooooog"

no to też się na szczęście udało wymusić właśnie wstawieniem powtórzenia i ekoooolog :D

 

Edytowane przez lkosz
  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lkosz napisał(a):

wyszedł trochę taki disney a nie melancholijna opera :D

Negocjuję w sprawie odtworzenia, rzeczonego kawałka, na pokładzie statku Załogowej misji ARM w 2026 roku.🫡

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lkosz napisał(a):

Były jeszcze ze trzy interesujące propozycje, ale coś trzeba było wybrać. Bedą zainteresowani, to mogę gdzieś wstawić. 

Wrzucaj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

to ostatnie chyba najbardziej interesujące, ale niestety wszystkie monotonne i ledwo trzymające się promptów. Ten ostatni to miał być kontratenor arabski. W połączeniu z harmoniczną molową bardziej nie dało się nakierować, a i tak wyszło z tego electro+autotune

Edytowane przez lkosz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki a la zenek kasuję od razu, razem z całym komputerem ;) taki wokal można wygenerować urządzeniami AGD


każda z tych 5 wersji ma jakiś pomysł, do czegoś nawiązuje, ale wszystkie są płaskie, niemrawe i nudzą się po dwóch zwrotkach. A to przefiltrowane kilkadziesiąt wyzwoleń, ponad 50. Największe różnice między nimi wynikają w zasadzie z wymuszonej skali, do której faktycznie suno się stosuje, ale kompletnie nie potrafi ze specyfik tych skal skorzystać, ani wyjść poza wytarte ścieżki, ani poza tępą interpretację słów. Czasem się zdarzy, że mocniej zerżnie jakiś utwór i wychodzą intrygujące efekty, no tylko wtedy jest wrażenie że gdzieś to już słyszałem. Tak mi się zdarzyło z innym tekstem, gdzie perfekcyjnie zrobił nastrój stosując klasyczny chwyt z pentatoniki i właściwe metrum - coś, co każdy muzyk machnie w sekundę na pianinie, ale za to z kompletnie kontrastującym tekstem, którego najwidoczniej nie umiał zinterpretować w całości. Na całe szczęście, bo o to chodziło. I to też było po wielu wielu wyzwoleniach.


Po miesiącu zabawy stwierdzam, że to jednak dość proste narzędzie, dające efekty wyznaczone średnią geometryczną z dopuszczalnymi odchyłkami, generujące radiowo chwytliwe, acz prostackie i monotonne melodie. Wokale są beznadziejne. Irytujące jest niestosowanie się do promptów, brak możliwości kontynuowania pracy z wygenerowanym efektem, wpływu na metrum, artykulację, dynamikę, głos, w zasadzie na nic. Takie siri zaśpiewaj mi piosenkę, więc siri włącza jakieś wtórne gówno w stylu piosenki dla dzieci z youtuba. Jak ktoś się chce pobawić, to wszystko co to narzędzie ma do zaoferowania, uzyskacie w niewielkim darmowym limicie. Szkoda kasy póki co.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.