Skocz do zawartości

IC1396 czyli słonia nos do oceny


benek

Rekomendowane odpowiedzi

Udało Ci się zrobić niezłą dynamikę. Może nawet odrobinę zanadto.

Co do złożenia kolorów nie dyskutuję, rzecz gustu. Jednak jeżeli to SHO, to brakuje mi szerszej palety kolorów.

Najbardziej nie zgadzam się z gwiazdami. Pomijając już spajki, gwiazdy zostały niestety zmasakrowane.

Materiał wygląda na niezły, więc z pewnością można z niego wydobyć coś bardziej miłego dla oka. ;)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, diver napisał(a):

Udało Ci się zrobić niezłą dynamikę. Może nawet odrobinę zanadto.

Co do złożenia kolorów nie dyskutuję, rzecz gustu. Jednak jeżeli to SHO, to brakuje mi szerszej palety kolorów.

Najbardziej nie zgadzam się z gwiazdami. Pomijając już spajki, gwiazdy zostały niestety zmasakrowane.

Materiał wygląda na niezły, więc z pewnością można z niego wydobyć coś bardziej miłego dla oka. ;)

 

Ok, dzięki. Słowo komentarza do gwiazd, co konkretnie ? 

Dzięki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, diver napisał(a):

Udało Ci się zrobić niezłą dynamikę. Może nawet odrobinę zanadto.

Co do złożenia kolorów nie dyskutuję, rzecz gustu. Jednak jeżeli to SHO, to brakuje mi szerszej palety kolorów.

Najbardziej nie zgadzam się z gwiazdami. Pomijając już spajki, gwiazdy zostały niestety zmasakrowane.

Materiał wygląda na niezły, więc z pewnością można z niego wydobyć coś bardziej miłego dla oka. ;)

 

Siedzę i cały czas obrabiam, próbuję i testuję. Chciałeś kolorki to masz :P


Jak coś jest źle, to napiszcie proszę co i dlaczego - postaram się te błędy dostrzec i je poprawiać, komentarze typu "gwiazdy RIP" mówią mi bardzo dużo 🙄

 

Oto kolejna wersja. Zapraszam do komentowania

Image44.thumb.jpg.7922ef52c9fc707d1847b043247bd30f.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, benek napisał(a):

Słowo komentarza do gwiazd, co konkretnie ? 

 

Udostępniłeś dość szczegółowy obrazek, więc jest co oglądać. Myślę, że obrazy jaśniejszych gwiazd zmasakrowałeś totalnie przez te spajki. Zupełnie bez sensu, bo Askar500 całkiem nieźle rysuje gwiazdy. Poza tym jasne gwiazdy są przepalone i nie niosą koloru. Słabsze też są nieco pozbawione koloru. Zważywszy że zbierałeś RGB, gwiazdkom należą się sensowne kolory i sensowna luminancja.

 

gwiazdy.jpg.10ad8a11d48365a937015d6057e46724.jpg

 

7 godzin temu, benek napisał(a):

Chciałeś kolorki to masz :P

 

Jest ciekawiej, ale gwiazdy pozostały te same i zniknęło gdzieś światło.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, benek napisał(a):

Siedzę i cały czas obrabiam, próbuję i testuję. Chciałeś kolorki to masz :P


Jak coś jest źle, to napiszcie proszę co i dlaczego - postaram się te błędy dostrzec i je poprawiać, komentarze typu "gwiazdy RIP" mówią mi bardzo dużo 🙄

 

Oto kolejna wersja. Zapraszam do komentowania

Image44.thumb.jpg.7922ef52c9fc707d1847b043247bd30f.jpg

Podoba mi sie roznorodkosc kolorowa mglawicy. Dobry kierunek. Interesujący material; jest w czym rzeźbić. 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 02:42, diver napisał(a):

 

Udostępniłeś dość szczegółowy obrazek, więc jest co oglądać. Myślę, że obrazy jaśniejszych gwiazd zmasakrowałeś totalnie przez te spajki. Zupełnie bez sensu, bo Askar500 całkiem nieźle rysuje gwiazdy. Poza tym jasne gwiazdy są przepalone i nie niosą koloru. Słabsze też są nieco pozbawione koloru. Zważywszy że zbierałeś RGB, gwiazdkom należą się sensowne kolory i sensowna luminancja.

 

Jest ciekawiej, ale gwiazdy pozostały te same i zniknęło gdzieś światło.

 

Siedzę i rzeźbię w ... PI. Przeleciałem ze 3-4 pełne obróbki tego zdjęcia. Na pewno wcześniej robiłem błąd przy rozciąganiu, teraz użyłem GHS wraz z kilkoma tutorialami. Co do gwiazd, na prawdę się starałem, aby ich nie zabić - rozciągnąłem, połączyłem i nic więcej z nimi nie robiłem, kolor został, środki przejarane też - hmmm.... chyba będę musiał skrócić czas naświetlania na gwiazdach, a zrobić kilka zdjęć więcej - ale tak czy siak wydaje mi się, że jest lepiej🫣 Co do samej mgławicy, ostateczna paleta kolorów zależy od łączenia i mieszania kanałów, albo bardziej zielono, albo czerwono - tym razem znowu wybrałem zielono. Taka wersja kolorystyczna chyba podoba mi się najbardziej (no może jeszcze ciut czerwonego, nie wiem zobaczę jutro:) No i sama mgławica jakaś taka hmm... za jasna, za bardzo kontrastuje z tłem... co myślicie ? Proszę o komentarze.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Image81.thumb.jpg.201b3c1116a0fbb4bd82f2ef7e4af065.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tayson napisał(a):

wyłażą ślady od matrycy. kalibracja była? szachownica w ciemnych rejonach.

image.png.1df1819819735145e742af2d78048d82.png

Yyyyy... czasami podczas obróbki pojawiają się jakieś dziwne paski (pionowe) o tym mowa ? 🙄 Jaka kalibracja? Proszę o więcej info, może o czymś nie wiem 😬 dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, benek napisał(a):

Kolejna odsłona zdjęcia. Tym razem pobawiłem się troszkę "curvami"🤷‍♂️, żeby trochę uwypuklić to zdjęcie - myślę, że to mi się udało, ale kolorowo :)

 

Image12.thumb.jpg.07b5e1eb886e5e6bd3f0bf197a76a68c.jpg

W tej wersji najbardziej podoba mi się, że wreszcie zrobiłeś resize. Trzeba było od tego zacząć, to by się tak nie czepiali :D 

Co do kolorystyki to pierwsze lepsze, klimatyczne. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.