Skocz do zawartości

M53


Little Ghost

Rekomendowane odpowiedzi

W mniejszej skali ładnie kolory się prezentują. Zobacz czy nie mógłbyś tak zrobić środek aby było widać gwiazdy ( a co za tym idzie przygasić go lekko).

Oba podejścia są dobre w odbiorze ale każdy stosownie do rozdzielczości w jakiej się prezentuje :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaPa napisał(a):

Zobacz czy nie mógłbyś tak zrobić środek aby było widać gwiazdy ( a co za tym idzie przygasić go lekko).

Wiem o czym mówisz, mi też troszkę to przeszkadza dlatego podejdę do tego tematu jeszcze raz w inny sposób ale środka nie będę wygaszać bo tak mi się zwyczajnie podoba,

uważam, że centrum gromad kulistych ma świecić.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartosz napisał(a):

Czy do tego teleskopu korektor jest w zestawie? Czy jest to tylko korektor (1:1) czy korektor/reduktor?

 

Korektor jest jednocześnie reduktorem 0,85x i jest w zestawie.  Jest to specjalna wersja korektora GPU.  Skraca on ogniskową do 518mm i światłosiła w rezultacie wynosi f/3.45, co w tej cenie uważam że jest bomba.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuratne kolory, tło ładnie wyrównane. Bardzo udana fotka.

 

13 godzin temu, Little Ghost napisał(a):

ale środka nie będę wygaszać bo tak mi się zwyczajnie podoba,

uważam, że centrum gromad kulistych ma świecić

 

W sensie dokumentalnym takie podejście jest w sumie ok. Twoja wartość poznawcza polega na pokazaniu faktu, że jądra większości gromad kulistych świecą tak jasno, że generalnie ciężko dostrzec tam gwiazdy. Szczególnie w takiej skali. Niemniej przy obróbce gromad kulistych każdemu raczej zależy, żeby choć trochę to mrowie gwiazd jądra kulki pokazać. I ja też, tak jak kolega @MaPa wolałbym te gwiazdki jądra na fotce zobaczyć. Ale jeżeli tak stanowczo protestujesz, nie będę się upierał. ;)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Little Ghost napisał(a):

 

Korektor jest jednocześnie reduktorem 0,85x i jest w zestawie.  Jest to specjalna wersja korektora GPU.  Skraca on ogniskową do 518mm i światłosiła w rezultacie wynosi f/3.45, co w tej cenie uważam że jest bomba.

 

Podlinkowałbyś ten korektor?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy tylko ja zauważyłem że autor głównego posta pisze w formie żeńskiej? To chyba narzuca formę żeńską w pytaniach? Trochę to irytujące kolejny raz czytając posty jakby ich autorzy nie wiedzieli do kogo piszą.

Samo zdjęcie bardzo fajne autorko.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.