Skocz do zawartości

Trójkąt Pickeringa - Simeis 3-188


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze, że nie zmniejszyłeś. Nie ma takiej potrzeby, bo zdjęcie by straciło trochę tego co sprawia, że jest znakomite. Jeżeli pozwolisz, chciałem Twoją uwagę zwrócić na pewien problem w lewym górnym i dolnym rogu. Część, ale tylko niektóre (sic!) gwiazdki w tych małych obszarach mają ogony. Dlaczego tylko niektóre mają- nie wiem.

 

Bez wpływu na jakość zdjęcia, oczywiście- jest znakomite.

Zrzut ekranu 2023-05-12 111639.png

Zrzut ekranu 2023-05-12 111708.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Herbert West napisał(a):

Bardzo dobrze, że nie zmniejszyłeś. Nie ma takiej potrzeby, bo zdjęcie by straciło trochę tego co sprawia, że jest znakomite. Jeżeli pozwolisz, chciałem Twoją uwagę zwrócić na pewien problem w lewym górnym i dolnym rogu. Część, ale tylko niektóre (sic!) gwiazdki w tych małych obszarach mają ogony. Dlaczego tylko niektóre mają- nie wiem.

Tak, podejrzewam że było tak:

 

Ten korektor Riccardi 0,92x 2,5" działa z FF ale już tak na styk. Na pewno FF jest to jego kres możliwości. Coś się lekko ugieło, na ostrość nie miało większego wpływu, ale dla narożników które i tak już były "wysilone" miało to taki właśnie efekt. Skoro się ugieło, to zmieniła się minimalnie odległość backfocus i lokalnie padła korekcja. Nie walczę z tym, bo niebawem będzie 3" focuser od Tomcio a wraz z nim 3" korektory. Liczę, że temat winiety i części ugięć będzie załatwiony.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcinos napisał(a):

Próbuję ten post zamieścić od dwóch dni i w żaden sposób nie udało się załadować zdjęcia. Dziś hamsko uciąłem parę pixeli z jednego boku, edytując zdjęcie w telefonie i poszło bez problemu. Czy ktoś się już spotkał z takim problemem?

Tak, też mi się parę razy coś takiego zdarzyło, że forum nie chciało przyjąć jakiegoś dużego pliku (w sensie rozmiaru w pikselach, niekoniecznie w megabajtach). Czasem jest tak, że jak będziesz próbował i próbował, to za którymś razem taki plik nagle po prostu normalnie się załaduje. Nie wiem o z tym co chodzi, ale pisałem o tym już jakiś czas temu w wątku do zgłaszania uwag i problemów - najwyraźniej dalej takie cuda się dzieją.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 16:27, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Tak, też mi się parę razy coś takiego zdarzyło, że forum nie chciało przyjąć jakiegoś dużego pliku (w sensie rozmiaru w pikselach, niekoniecznie w megabajtach).

 

Wrzucacie zdjęcia ze zbyt dużą ilością detali. Proszę ograniczyć ten proceder! :D

A tak serio, silnik forum w żaden sposób nie ogranicza wielkości wrzucanego pliku (w pikselach, megabajtach, czy jakichkolwiek innych jednostkach miar i wag). Jestem (prawie) pewny, że to kwestia serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.