Skocz do zawartości

Ktoś Z Krakowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jest ktoś z Krakowa co pomógł by ogarnąć całe podłączenie montażu heq5 oraz guidingu pod kompa nie mogę sobie z tym poradzić wyskakuje mi problem portu nie mogę już ogarnąć tego oglądałem chyba wszytko na yt i Nic będę bardzo wdzięczny za pomoc by móc cieszyć się a nie wkur...... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kiedyś bawiłem się w Astrofotografie. 

Lecz było to dość dawni, jeśli chodzi o mój post to pisałem to na szybko, bo szlak mnie trafiał jak jedno zaskoczyło a zaraz inne nie. 

Generalnie kiedyś miałem do tego starego laptopa, i działało. Dziś czasy są inne mam nowy heq5 nawet lunetka biegunowa jest inna ale nie o tym, generalnie szukałem sposobu by to działało phd2 działa ale np Maxim DL 5 ktorgo mam cały czas nie cholerę, nie chce odpalić i zastanawiam się dlaczego to wszytko chciałem Powiedziec.

Jeszcze jedno, do mojej wcześniejszej wiadomości chodziło mi o to, że wyszedłem z założenia że aż tak nie zostanie To odebrane 

Jeśli ktoś odebrał to jak, odebrał to PRZEPRASZAM 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mateusz8799 napisał(a):

Widzę że sami Profesorowie Poligloci Ku.... 🤣

Przecinki,Kropki bez tego ani rusz 😂😂😂

Bawcie Sie Ciao... 

Nic takim sposobem nie osiągniesz. 

Też taki bylem. Przychodzi moment że emocje opadną a wtedy zostajesz sam. Ale nadal dajesz radę.... A ile energii tracisz..... Przemysl... 

 

Co do tematu.... Z Krakowa jest dużo Osób stąd. To kolebka tego  forum.. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Wszystkich, ktoś mieszkający w Krakowie. Wiem jest was dużo tutaj. By sprecyzować moja lokalizacja okolice Bora Komorowskiego. 

Miałby ktoś z Was ochotę i chęć, pomóc ogarnąć mi to wszystko. Nie jestem pewny czy,robię wszytko dobrze i błądzę jak dziecko we mgle. 

Bardzo zależy mi na tym, by Ktoś z Was mógłby pomóc wytłumaczyć i ogarnąć, na tyle bym sam mógł spokojnie działać. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Kriss, nie pomyliłeś przypadkiem z Astromaniakiem? :) :) :)

A wiesz sledzac konta, giełdy to widzę, że wszędzie są te same Osoby, te same kontakty. Czy to forumastronomiczne.pl  czy tutaj czy fb. Ciągle te same nazwiska. 

 

Tak samo wpisy - jak jest na astropolis to wiadomo że kopiuj wklej gdzie się da, obsmarowane w każdym miejscu to samo. 

 

Dlatego ja widzę, że te same osoby są wszędzie. 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss, no nie ma za dużo takich miejsc gdzie można poważnie pogadać o astrofotografii. I gdzie liczba lajków nie jest wyróżnikiem jakości fotki. Raptem dwa ( AP i FA) i czasem AM jak działa. No to gdzie się Ci biedni astrofotografowie maja publikować? W Trybunie Ludu? No bo przecież FB trudno nazwać FORUM ASTRONOMICZNYM czyż nie tak?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

. No to gdzie się Ci biedni astrofotografowie maja

Nie wiem czy tacy biedni. 

 

39 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

przecież FB trudno nazwać FORUM ASTRONOMICZNYM czyż nie tak

Zgadza się. Fb to aby like nabijanie a nie ma w tym jakości

 

Macie super forki, wiedzę przeogromną.... 

 

Ja tu byłem  od dawna No ale nie zbyt się udzielam bo... Wstyd poprstu. Mam jako sprzęt to mam i wolę siedzieć cicho. Czasem się podepnę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kriss2022 napisał(a):

Nie wiem czy tacy biedni.

Biedni, biedni. Całą kasę wydają na teleskopy, filtry i kamery, a wiesz ile ten sprzęt potrafi kosztować? Na życie ledwo zostaje. Wiem po sobie - na szczęście w niedziele sklepy astro są zamknięte, więc wtedy nie wydaję kasy i z tego jakoś żyję :P

  • Lubię 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Biedni, biedni. Całą kasę wydają na teleskopy, filtry i kamery, a wiesz ile ten sprzęt potrafi kosztować? Na życie ledwo zostaje. Wiem po sobie - na szczęście w niedziele sklepy astro są zamknięte, więc wtedy nie wydaję kasy i z tego jakoś żyję :P

Wlasnie. Ja wydałem chyba coś koło 20tys a nic nie mam. To dopiero patolka. A Wy macie to co trzeba, wszystko zapalnowane tak jak byc powinno. 😱😱😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mówię pas. Nie jest to kwestia jakiegoś uprzedzenia do autora tego zapytania. Naprawdę. Bardzo przepraszam, zazwyczaj każdemu kto pyta staram się udzielić odpowiedzi, ale w innym miejscu kilka mocno roszczeniowych osób skutecznie obrzydziło mi jakąkolwiek chęć działania dla naszego środowiska. Może to jakaś zmiana pokoleniowa. Nie wiem.  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tuvoc napisał(a):

Z mojej strony mówię pas. Nie jest to kwestia jakiegoś uprzedzenia do autora tego zapytania. Naprawdę. Bardzo przepraszam, zazwyczaj każdemu kto pyta staram się udzielić odpowiedzi, ale w innym miejscu kilka mocno roszczeniowych osób skutecznie obrzydziło mi jakąkolwiek chęć działania dla naszego środowiska. Może to jakaś zmiana pokoleniowa. Nie wiem.  

Rozumiem, szkoda.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tuvoc napisał(a):

Z mojej strony mówię pas. Nie jest to kwestia jakiegoś uprzedzenia do autora tego zapytania. Naprawdę. Bardzo przepraszam, zazwyczaj każdemu kto pyta staram się udzielić odpowiedzi, ale w innym miejscu kilka mocno roszczeniowych osób skutecznie obrzydziło mi jakąkolwiek chęć działania dla naszego środowiska. Może to jakaś zmiana pokoleniowa. Nie wiem.  

No ale w okolice Wrocławia zapraszam na kawkę ciastko..... I nockę. No nie ma problemu. 😉

Edytowane przez Kriss2022
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kriss2022 napisał(a):

No ale w okolice Wrocławia zapraszam na kawkę ciastko..... I nockę. No nie ma problemu. 😉

 

 

Mordo bardzo chętnie,ale jednak kawałek jest  i z czasem teraz ciężko,przez obowiązki. 

Ale nigdy nie mówię że nie 😉

I dziękuję bardzo za chęć pomocy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.