Skocz do zawartości

SH2-132 - Lew na Niebie - Lion Nebula


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wismat napisał(a):

Już chciałem Cię zganić za wycięcie planetarki ale wystarczyło dać monitor laptopa pod odpowiednim kątem i się pojawiła :) 

Na przyszłość, bardzo wskazane jeśli taka sytuacja ma miejsce :D .

Chyba nie byłem jej świadomy do końca więc zobaczę ponownie czy aby nie da się inaczej, czyli lepiej, scropowac na wejście.

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak obrabiałem swoje zdjęcie Lwa - największy problem miałem z gwiazdkami, których tam jest całe mrowie. Nijak nie mogłem znaleźć "złotego środka". Jeśli miałbym się do czegokolwiek doczepić w tym zdjęciu to właśnie chyba zbyt restrykcyjne ich potraktowanie - tj. wycięcie :) Co trochę widać - bo mocno (moim zdaniem) odcinają się od tła. Ale to takie "czepianie się" w dążeniu do perfekcji 😉


Kolory natomiast rewelacja - wszystko spójne, super przejścia. 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za komentarze.

W pierwszym podmieniłem wersje.

Gwiazdek jest nieco więcej ale to gwiazdki z HSO więc i tak ich jest mniej niż z LRGB.

 

Oznaczenia obiektów poniżej

@wismat Planetarka teraz prawie świeci bo nie utonęła przy składaniu :) Oczywiście jest też szerszy crop. "Odkrycie" planetarki to dla mnie novum. Chyba mijałem się z tym Lwem, że do tej pory nie byłem jej świadomy.

 

sh2-132_sho_35k_V2desc.thumb.jpg.4022d3adddb3221f284e4c82f35cfc47.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory i głębia tej foty hipnotyzyją. Wieszałbym na ścianie. :)

 

Jeśli już miałbym się o coś czepiać to o ile na którymś etapie obróbki gwiazdki były oddzielane to pokusiłbym się o invert-->scnr->invert, aby ściągnąć magentę z gwiazdek w prawym dolnym rogu.

Edytowane przez JKbooo
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pyzik napisał(a):

Kolory są śliczne. Szczególną uwagę, zwraca, że w kadrze jest miejscami taki czysty, klasyczny żółty, a nie po całości taki z zieloną lub pomarańczową dominantą.

 

16 godzin temu, JKbooo napisał(a):

Kolory i głębia tej foty hipnotyzyją. Wieszałbym na ścianie. :)

......

Dzięki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.

Podobają mi się również kolory.

Ja jeszcze nigdy nie robiłem SHO.

Sam sobie się dziwię, bo mam już materiał, ale jestem tak pogrążony kolejnymi projektami astrofoto, że nie mam kiedy podejść🙂

Będę się chyba wzorował na Twoich paletach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.