Skocz do zawartości

Przyczajony Demon - test


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

Ale nasycenia to żeś Pan dowalił... cukierek aż żeby bolą

Wygląda na landrynę czerwoną ale dlatego że jest dość ciemno. Jak się podbije śodek w L i wydobędzie to co siedzi w ciemnych partiach może się okazać że nasycenia jest w sam raz.

 

 

2023-08-31_17h08_25.jpg

2023-08-31_17h08_33.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Afur said:

Dla mnie bomba, nie wiem co Ci się nie podoba. Powiedz z czego jesteś niezadowolony. 

To jest zawsze trudne pytanie, bo jak z niczego- to coś przegapiasz. A jak że wszystkiego to się deprecjonujesz :-)

 

Ale na serio- deczko za ciemno i kontrastowo- jak @_Spirit_ napisał.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Afur napisał(a):

Dla mnie bomba, nie wiem co Ci się nie podoba. Powiedz z czego jesteś niezadowolony. 

Niezadowolony jestem z płaskości pola przede wszystkim. Gwiazdy nie są takie jakie bym chciał żeby były. Na gorszych filtrach i gorszej kamerze wychodziły lepiej. Oczywiście matryca była nieznacznie mniejsza ale po prostu nie jestem z tego zadowolony. To jest hobby, ale próbuję w nim być coraz lepszy dla własnej satysfakcji, dlatego podwójnie boli mnie to że miało być lepiej, a jest gorzej. Do tego zdjęcie jest jak wspomniałem HORGB, nie HOO + RGB na gwiazdach co by mi znacznie ułatwiło sprawę. Obróbka tego nie należała do przyjemnych tym bardziej że kompletnie nie szło wyrównanie tła w tlenie. Kombinowałem na różne sposoby w różnych programach a i tak nie było idealnie. Łączenie wodoru i tlenu poprzez gradienty w PS na warstwie RGB to dla mnie nowość ale tylko tak ten obiekt chciał mi jakość wyjść przy założeniu że RGB to nie tylko gwiazdy. Efekt jest inny niż przy standardowym moim workflow. Do tego zdjęcie nie ma filtra L, a luminacji nie da się użyć za bardzo z wodoru. Nawet łączenie wodoru z tlenem pod luminację to niezłe rzeźbienie i nie jestem zadowolony z efektu. Tam w ogóle nie ma całej kwintesencji ngc6914.
Edit. Z plusów natomiast można powiedzieć że jestem ogólnie zadowolony z efektu jaki uzyskałem z RGB biorąc pod uwagę, że robię zdjęcia pod Warszawą.

 

13 godzin temu, Herbert West napisał(a):

To jest zawsze trudne pytanie, bo jak z niczego- to coś przegapiasz. A jak że wszystkiego to się deprecjonujesz 🙂

 

Ale na serio- deczko za ciemno i kontrastowo- jak @_Spirit_ napisał.

 

Mam wersję nieco jaśniejszą, mniej kontrastową i kolorową. Nie tak rozjaśniona jak _Spirit'a, ale chyba taki mi osobiście najbardziej odpowiada. 
ngc6914j75.thumb.jpg.2ab24507afbbbcaaddcea07c32470c3c.jpg


 

Edytowane przez wismat
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, _Spirit_ napisał(a):

Wygląda na landrynę czerwoną ale dlatego że jest dość ciemno. Jak się podbije śodek w L i wydobędzie to co siedzi w ciemnych partiach może się okazać że nasycenia jest w sam raz.

 

Kolega @_Spirit_ ma oczywistą rację. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z Asi1600 na 2600 bardzo dużo zmieniła w moim przypadku. Wielkość Asi1600 idelanie zgrywała się z możliwościami Riccardiego. Dla większego chipu lekko wykładniczo rośnie kwestia płaskości pola. Można sobie dobierać do głowy te rzeczy ale w pewnym momencie należy sobie uświadomić, że tak jest i już czyt: nie będzie ideału ( z drugiej strony, hmmm, zaczepnie zapytam po co nam to ), Ja czasami potrafię uzyskać piękne gwiazdki po całości innym razem nie nic nie zminiając i hgw o co chodzi, przestałem sobie dobierać to do głowy trochę.  Taka asi533 albo coś pokroju ST8300 spasują się z wieloma optykami z reduktorami i do wykorzystania całe pole chipu. Kto co chce lub świadomie wybiera... i już :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mądrze powiedział, nie należy przesadnie kontrolować gwiazdy bo one zaczną kontrolować Ciebie :)…. I cała przyjemność z hobby przestaje nas cieszyć. Też tak mam, chce jak najlepiej ale przez to ciagle się przejmuje… kurde nie o to w tym chodzi, prawda. Jak miałem tylko okular i teleskop, czerpałem z tego całymi garściami, nic mi nie przeszkadzało, a teraz patrzę na zdjęcie i myślę co by tu poprawić, co jest złe itd. 🤔🤯


 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Afur napisał(a):

Jak ktoś mądrze powiedział, nie należy przesadnie kontrolować gwiazdy bo one zaczną kontrolować Ciebie :)…. I cała przyjemność z hobby przestaje nas cieszyć. Też tak mam, chce jak najlepiej ale przez to ciagle się przejmuje… kurde nie o to w tym chodzi, prawda. Jak miałem tylko okular i teleskop, czerpałem z tego całymi garściami, nic mi nie przeszkadzało, a teraz patrzę na zdjęcie i myślę co by tu poprawić, co jest złe itd. 🤔🤯


 

Oczywiście nie można dać się zwariować, bo się zatraci w tym wszystkim. Są jednak też rzeczy których po prostu osobiście nie akceptuję i jak ich nie poprawię to jakiego bym zdjęcia nie wykonał, nie będę z niego zadowolony bo będzie go okalała skaza taka jak poniżej. Kanał Ha:
image.png.912a2a47b3a329bf62bcb19d81222815.png

Każda gwiazda jest tak rozjechana że program po zestackowaniu pokazuje że to 2 obiekty. Znam terorię i wiem, że powinno się oddalić matrycę, ale to tak nie działa, nie tu :) Długo by pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wismat napisał(a):

Ciekaw jestem jak wielu astrofotografów, którzy robią bardzo dobre zdjęcia, podziela ten pogląd.

Chociaż nie robię bardzo dobrych zdjęć to doskonale rozumiem to podejście.

Mojej żonie się podoba, znajomym się podoba ale ja patrzę na te foty i wiem, że wrócę za rok do tego obiektu i będę go robił od nowa bo wiem, że można lepiej. A jak można lepiej to znaczy, że trzeba lepiej. Tak to wygląda.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.