Skocz do zawartości

Obudowa na montaż


pawel24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zbudowałem sobie pier chciał bym na nim obsadzić na stałe montaż CG5 GOTO żeby nie ustawiać cały czas na polarną.

Montaż będzie na działce rekreacyjnej więc chciał bym zrobić jakąś obudowę,pokrywę lub kopułę tak żeby łatwo można było ją zdjąć  i zabezpieczyć przed kradzieżą nie chce budować dużej budki z otwieranym dachem bo nie mam za bardzo na to miejsca czy ktoś konstruował coś podobnego i może podsunąć jakiś pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie trzeba dużo poszukać i na pewno jakaś koncepcja by się znalazła. Ja wyszukałem cos na bazie clamshell i w podobie tego pierwotnie powstało to:

 

20221230_132830_.jpg.550c9dc05487c16bea0f53f2280ecfa8.jpg

 

Potem koncepcja się zmieniła, potrzebowałem bezkolizyjnej budki, i za zgodą mojej II połówki, tak by nie zabierać miejsca na i tak małym ogródku, powstało w tym samym miejscu to:

 

20230720_225104_.jpg.68e28b91c7896f3657d8ebb679975b55.jpg

 

 

 

Edytowane przez mago83
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mago83 napisał(a):

Potem koncepcja się zmieniła, potrzebowałem bezkolizyjnej budki, i za zgodą mojej II połówki, tak by nie zabierać miejsca na i tak małym ogródku, powstało w tym samym miejscu to:

 

@mago83 pokażesz, jak to pomontowałeś i jak to się trzyma i otwiera?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja prawdopodobnie będę budował taką skrzynię:

 

http://www.astrofriend.eu/astronomy/observatory-sites/borjes-observatory/borjes-observatory.html

 

Dzwoniłem do wydziału arch w moim mieście i miła Pani mnie wyśmiała. Na pytanie i pozwolenie/zgłoszenie budowy małego obserwatorium dostałem informację, że wyprzedzam prawo. Bo prawo w PL nie zakłada, że prywatny obywatel stawia cyt. "obserwatorium naukowe" na swoim podwórku i po złożeniu papierów dostane automatyczną odmowę :D HIT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze Ci odpowiedziała. We wniosku wypełniasz jako budynek gospodarczy, podajesz materiał, wymiary i inne elementy z wniosku.

I tyle.

 

ps. Podobnie nie piszcie też że budujecie np. hotel dla owadów bo ilość wymaganych uzgodnień was przytłoczy. :) W końcu hotel to hotel.

 

ps2. skrzynia z linku nie wymaga ani pozwolenia ani zgłoszenia* . Należy ją traktować jako mebel ogrodowy lub obiekt małej architektury.

*Zakładam że nie mieszkasz w terenie ochrony konserwatorskiej.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, innerside said:

Dzwoniłem do wydziału arch w moim mieście i miła Pani mnie wyśmiała. Na pytanie i pozwolenie/zgłoszenie budowy małego obserwatorium dostałem informację, że wyprzedzam prawo. Bo prawo w PL nie zakłada, że prywatny obywatel stawia cyt. "obserwatorium naukowe" na swoim podwórku i po złożeniu papierów dostane automatyczną odmowę :D HIT :)

 

Swego czasu, jeden z kolegów z forum, postanowił sobie pobudować obserwatorium astronomiczne na działce przy domu, kopułę. A ponieważ ma sąsiada, którym ciągle stwarza mu problemy, śle donosy, etc więc zastanawiał się jak zgłosić tą kopułę. No i okazało się, że najlepiej jest zgłosić to jako kaplicę, bo wtedy nikt się nie czepia a sąsiad też nic nie zrobi. Tak więc Panie i Panowie, budujemy kapliczki 😁

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tomekL napisał(a):

Tak więc Panie i Panowie, budujemy kapliczki

Wszystko zależy od "poczucia humoru" urzędów, zawodowo raczej nie zaproponowałbym klientowi takie opcji.

 

@innerside nic nie zgłaszaj jak pisałem wcześniej, wtedy 3m wymagane dla BUDYNKÓW Cię nie obowiązuje.

A to przecież nie budynek tylko skrzynia na sprzęt.

 

Chyba że chcesz mieć na przyszłość opcję budowy większego rolloffa.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najleoszy byłby gołębnik , kosszt budowy znkomy gdyż wykorzystujemy  wszystko co am wpadnie w łapy ( jak go zzbudować to najlepiej podpatrzeć u jakiegoś gołębiarza).Taka budowla jest nie do sworsowania , poza tym gołębnik w którym nie było by gołębi innych gołębiarzy by nie interesował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.