Skocz do zawartości

Spagetti - Sh2-240/Simeis 147


Little Ghost

Rekomendowane odpowiedzi

No Ela, teraz narobiłaś wstydu naszym szybkofociarzom forumowym. Daaaaaaawno nie widziałem na forum tak dobrego zdjęcia tego obiektu. Ostatnio chyba Tayson, ale to całe lata temu...

Gratuluję, wspaniała praca i niełatwy obiekt !

PS. Dodałbym jakąś mapkę ( ot chociażby z Astrobina) bo tu ostatnio marudzą koledzy że jak jakiś NIEZNANY obiekt pokazujemy to nie mogą znaleźć co to i gdzie to... :)

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

No Ela, teraz narobiłaś wstydu naszym szybkofociarzom forumowym. Daaaaaaawno nie widziałem na forum tak dobrego zdjęcia tego obiektu. Ostatnio chyba Tayson, ale to całe lata temu...

 

Dziękuję bardzo Maćku, to miłe co piszesz. Łapałam to trochę za nisko bo później nie miałabym okazji więcej dopalić ponieważ przenoszę już kamerę do Newtona.

Pracę Taysona znam oczywiście 😉 i zgadzam się z Tobą, że prezentuje najwyższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest dobre, ponownie gratuluję ambitnego celu. Widać bardzo dużo, jak na 17 godzin OSC. Materiał jest wykorzystany do granicy. Może nawet odrobinę poza granicę, miejscami ;-)

 

Przypominam wam także, że @Krzysiek Gaudy niedawno opublikował znakomite zdjęcie tego obiektu!

 

 

Edytowane przez Herbert West
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same pochwały się sypią to ja może trochę pokrytykuję. ;) Oglądając zdjęcie jako całość na monitorze 4k strasznie mnie kłuje w oczy to jak ostre są gwiazdki względem mgławicy. Wiem, że obiekt ciemny, więc żeby go ukazać w pełnej krasie gwiazdki należy trzymać w ryzach, ale myślę że można było sobie pozwolić na więcej swobody pod tym względem. Jeśli były oddzielane na oddzielną warstwę (a z tego co widzę to chyba były, bo mgławica ma tę charakterystyczną plamistą strukturę od starneta/SXT) to rozciągnąłbym je mocniej lub pozwoliłbym im nieco bardziej napuchnąć. Jeśli natomiast nie były to pokusiłbym się wręcz o konwolucję z maską na gwiazdy.

Poza tym warto by usunąć zieleń z gwiazd, ale to już nie kwestia techniczna, a estetyczna, a więc również subiektywna. :) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JKbooo napisał(a):

oczy to jak ostre są gwiazdki względem mgławicy

Ja nigdy na nie nie patrzę bo gwiazdy z soczewkowatych sprzętów są ohydne. Kupa plamy, jakby ktoś krope pędzlem walną. Mi od zawsze podobają się gwiazki z Newton/RC. 

 

Pozdrwiam 

Edytowane przez Kriss2022
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, .zombi. napisał(a):

Zdjęcie w miniaturce super, po powiększeniu rozczarowanie - musisz zdecydować albo inaczej obrobić albo zrobić znacznie większy resize.

Więcej jak 90zdj w powiększeniu /crop jest ohydna. Przy małej skali wszystko jest piękne..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kriss2022 napisał(a):

Ja nigdy na nie nie patrzę bo gwiazdy z soczewkowatych sprzętów są ohydne. Kupa plamy, jakby ktoś krope pędzlem walną. Mi od zawsze podobają się gwiazki z Newton/RC. 

Wszystko jest kwestią gustu. Ja zdecydowanie wolę gwiazdy bez spajków, bo te jak najbardziej można pięknie podać. Przykładów nie brakuje, szczególnie na tym forum.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .zombi. napisał(a):

Zdjęcie w miniaturce super, po powiększeniu rozczarowanie - musisz zdecydować albo inaczej obrobić albo zrobić znacznie większy resize.

Przemek, bez przesady- struktury są lekko poszarpane ale chyba nie rozczarowująco poszarpane. Ja jednak daje nadal duży plusik!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod silnym, bardzo pozytywnym wrażeniem. Szacun. :thmbup:

 

13 godzin temu, Little Ghost napisał(a):

Obiekt jeden z tych który można palić i palić ale po 17h uznałam że bez kamery mono tlenu więcej nie będzie a wodoru jest i tak dużo.

 

I słusznie. Jedna tylko drobna uwaga - jak zwykle "czepnę" się gwiazd. Poproszę o zdjęcie z nich zieleni. ;)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.