Skocz do zawartości

Jeszcze trochę Łabędzia i NGC 6914


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Robson_g napisał(a):

Dzięki za cenne komentarze.

Właśnie tak sobie pomyślałem że ha dodałby trochę tych detalicznych struktur do całości.

Czyli dalej gwiazdy. Dlaczego one są dla mnie niedoprzejscia? 

 

Jedno co bym zrobił to zmienił to przesunąć Hue z fioletu na lekko niebieski.  Zauważ że nawet refleksyjne w środku kadru są tutaj fioletowe.  Duże gwiazdy psuje trochę mikrosoczewkowanie ale już taka uroda tej kamery i na to nic nie poradzisz.

 

Ogólnie robiłem to latem i z filtra R dostawałem praktycznie to samo co z filtra Ha.  Ten sygnał wodorowy w czerwonym kanale jest tak silny że można się obyć ale jak już jest to dodałbym go jeżeli coś poprawia w detalu lub kolorystyce - prawdopodobnie nie tracisz.

 

Ogólnie bardzo udane zdjęcie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KrisJot napisał(a):

Bardzo ładne zdjęcie. Ja dopiero zaczynam. Mógłbyś krótko opisać swój workflow wraz z użytym oprogramowaniem?

Nie narobiłem się za bardzo przy tej fotce, może dlatego, że gwiazdy zostawiłem na pastwę losu. Będę poprawiał, tylko muszę znaleźć czas i wenę :)

 

PixInsight

 

Przy focie zastosowałem minimalny i jak najkrótszy przepływ pracy z możliwych.

1. Po raz pierwszy ( z braku czasu),  testowo nie sprawdzałem materiału Blinkiem, czy jakimkolwiek innym procesem. Podałem do WBPP  wszystkie klatki, które wyszły z kamery. wiem, że będę już tak robił zawsze, bo efekt mnie zadowolił.

Automat wykonuje wszystkie czynności za mnie. Nie po to płacę ciężkie pieniądze, żeby przygotowywać zebrany materiał.

2. ABE

2. SPCC

3. BXT - delikatnie z wyczuciem

4. NXT - delikatnie z wyczuciem

5. ChannelCombin....

6. Na luminacji  - MultiscaleLinearTransform, delikatnie z wyczuciem

7. HistogramTransformation

8. LRGBCombination

9. CurvesTransformation

Mogłem zrobić jeszcze może LocalHistogramEqualization, ale nie zrobiłem. Może jeszcze zrobię.

Potem zawsze zapisuję fotkę do TIFF i dopieszczam w PS i od czasu do czasu bawię się jeszcze w LR :)

Kolory selektywne, mieszanie, światła cienie i tp.

Kilka razy złapałem się na tym, że nie czułem potrzeby posiłkowania się PS, po pracy na CurvesTransformation :)

To tyle ode mnie. Może i ja coś pomogę. Nie spodziewałem się, że będę kiedykolwiek pytany o workflow. Cieszę się, bo to oznacza że moje zdjęcia zaczynają się podobać :)

Dziękuję.

 

 

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podoba się🙂. Ja jestem na początku drogi. Niedawno w miarę opanowałem sam zestaw. Trochę zabawy było z samym montażem, aby przyzwoicie zaczął prowadzić stosunkowo ciezką tubę.

Mógłbyś rozwinąć użyte skróty? Nie wszystkie saxdka mnie zruzmiale:

WBPP, ABE, SPCC,Channel Combin.

One wszystkie odnoszą się do pluginów PixInsight?

Czyli praktycznie całe procesowanie realizujesz w obrębie PixInsight (z wyjątkiem końcowego, ewentualnego dopieszczenia)?


Kris

Edytowane przez KrisJot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.