Skocz do zawartości

SA(s)b-Galaktyka M31


dimis

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za komentarze. Sprawa wyglada chyba tak, ze chyba za mocno blackclipowalem ten obraz w trakcie strechowania. Z drugiej strony, material nie zostal dobrze wyciagniety i dlatego tak troche mrocznie sie to prezentuje. Postaram sie poprawic tez gwiazdy, bo na surowce z STF-em prezentuja sie lepiej. Troszke ciezko jest przesiasc sie na obrobke galaktyki, po ponad polrocznej nauce obrobki SHO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego postu dodaje 2 wersje. Jest to to kompletnie nowe podejscie do calego materialu. Dzieki za pomoc w temacie i polecam pozostawic komentarz. Tylko tak sie ucze! Dzieki. Na polce czeka kolejna galaktyka z naszej Gromady, czyli M33. Pozdrowki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie gorzej. Mam wrażenie że nie panujesz nad narzędziami - może zacznij od czegoś prostego czyli złagodzony ręcznie STF, nałóż kolor i podciągnij saturację - to już powinna być petarda, potem zacznij kombinować ale dopiero jak już ta podstawowa wersja będzie dobra. Jeżeli chcesz to udostępnij mi surowe klatki to nagram Ci speed run obróbki tego obiektu.

Edytowane przez .zombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia. Dużo dobrego chyba materiału, więc trzeba go należycie wykorzystać. Światło samej galaktyki moim zdaniem rozpracowałeś bardzo dobrze, miękko. Wersja 2. lepsza, ale czerwień wodoru poleciała po całej galaktyce. Saturacja gwiazdek nienaturalna - przesaturowane czerwienie, brak niebieskości. W moim odczuciu gwiazdki wygasiłeś zbyt mocno, tak jakbyś obrabiał jakieś mgławice NB. Takie uwagi.

Generalnie odbiór niezły. :)

A tak na zakończenie to myślę sobie, że chyba nie było sensu zbierać aż tak wielkiej ilości materiału. Galaktyka jest bardzo jasna a niebo masz dobre, więc pewnie wystarczyłoby jakieś L 120 x 240 s i RGB po 60 klatek 120 s na kanał. Efekt pewnie byłby ten sam. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik :D Wolę oglądać z takim spokojnym, wyważonym wręcz flegmatycznym :) komentarzem niż rozdartych, rozemocjonowanych juduperów. Ten cichy głos powoduje, że człowiek nachyla się nad każdym słowem do monitora w związku z czym bardziej jest skupiony i więcej chłonie :) . Proszę o więcej tutoriali Pana @.zombi. !

PS: M31 autorowi po korekcie wyszła bardzo ładna.

Edytowane przez alinoe
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy to wynik pracy Przemka @.zombi. ! Ja pracuje nad nowa wersja wlasnie, ALE dodanie Ha bez continuum do RGB na tym obiekcie to jest masakra w Pixie. Jak @diver wczesniej zauwazyl, wywala czerwien na jadrze. Ta sama technika robilem np. M101 i M51 i tam zupelna "latwizna" w porownaniu z tym obiektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pyzik napisał(a):

Zastanawiam się tylko czy jasne jądro galaktyki wciąż ciut za mocno nie dominuje w kadrze...

 

I teraz ważny moment - co podpowiada serce/podświadomość a co podpowiada analityczny umysł ? Serce pewnie Ci mówi że jest harmonicznie a umysł podpowiada że przydałby się hdr bo gubi się detal - co odpowiesz ? którą pigułkę łykniesz ? Co powie serce jak zaburzysz harmonię ?

 

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że robi się tutorial do Continuum Subtraction i namawiam @dimis aby spróbował nie tylko pogodzić dylematy czy jądro jasne czy ciemne ale również pokazał detal w samym jądrze - mi w 15 minut by się to nie udało ale w materiale jest potencjał i było by to chyba pierwsze takie zdjęcie w PL !

 

Edytowane przez .zombi.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, .zombi. napisał(a):

 

I teraz ważny moment - co podpowiada serce/podświadomość a co podpowiada analityczny umysł ? Serce penie Ci mówi że jest harmoniczne a umysł podpowiada że przydałby się hdr bo gubi się detal - co odpowiesz ? którą pigułkę łykniesz ? Co powie serce jak zaburzysz harmonię ?

 

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że robi się tutorial do Continuum Subtraction i namawiam @dimis aby spróbował nie tylko pogodzić dylematy czy jądro jasne czy ciemne ale również pokazał detal w samym jądrze - mi w 15 minut by się to nie udało ale w materiale jest potencjał i było by to chyba pierwsze takie zdjęcie w PL !

 

Świetny tekst. 🙂

Drogi Morfeuszu, żeby to tylko chodziło o mnie i tabletek łykanie, to pół biedy. 😉

Na zdjęcie zerknął jednak ukradkiem kawałek zacnej bawełny, którego rola akurat zagościła w mojej drukarce i powiedział że on to pi... i nie jest w stanie utrzymać analityki ramion galaktyki na akceptowalnym poziomie przy tym lśnieniu jakie widać tak ca. 2-3 cm od samego jądra. I stąd mój mail, w sumie będący pewną manifestacją, że jednak bliżej mi do tabletki czerwonej, niż do samozadowolenia z własnego światka. 😉

A tak poważniej, to zastanawiam się czy można ograć na poziomie Pixa, by jakoś pogodzić samo jasne jądro i ramiona galaktyki inaczej niż poprzez tę dość mocno dominującą poświatę, by to nie zaczęło wyglądać sztucznie i brzydko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, dimis said:

daleka droga do celu...

image.thumb.png.de2887ff3bd6d4fe49e57c9f518249f6.png

Eee team 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, alinoe napisał(a):

Proszę o więcej tutoriali Pana @.zombi. !

 

Stażem na forum jestem przy tobie jak pętak więc dla mojego dobrego zdrowia psychicznego po imieniu lub nickname w zupełności wystarczy.

Tutki teraz wylewają się szerokim strumieniem z każdego zakątka Internetu - ja wolałbym pomagać osobom które mimo to nie osiągają oczekiwanych rezultatów lub po prostu są jeszcze zagubione w ich gąszczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

nie uwierzycie, ale ja nadal z tym materialem... w wersji powyzej nie podobaly mi sie te rejony Ha, za ostre jakos. Na dodatek, tlo wpadalo w czerwien, po zabiegach na R + continuum. Troszke sie pobawilem. Temat M31 na ten sezon tym samym zamykam. 

image.thumb.jpeg.52fed7647dcff3312eedbe4126feb5a0.jpeg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.