Skocz do zawartości

Olbrzym :)


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chyba wypadałoby wspomnieć o jutrzejszym olbrzymie :) Księżycu.

Jutro bowiem wypada pełnia (13:00 CEST) oraz ... perygeum (21:47 CEST),

a więc będzie najbliżej Ziemi.

 

 

Bedzie to "bliskie" perygeum wynoszące 357160,6 km. Do czerwca 2008 r.

(bo do tej daty sprawdzałem) będą tylko 3 bliższe perygea Księżyca:

- 2006-02-27 20:24 UT (356884,4 km) **

- 2007-04-17 05:57 UT (357142,0 km) *

- 2007-10-26 11:53 UT (356755,1 km) ***

 

 

Więc jutro czeka nas "czerwony olbrzym" o ile pogoda dopisze ;)

Komuś napewno ... powodzenia w łowach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc w takich okolicznościach może wyglądać naprawde niezwykle. Bardzo niskie położenie nad horyzontem sprawiają, że wydaje się być nieprzeciętnie duży i czerwony. Miałem kilka okazji by widzieć taki księżyc - wygląda trochę jak przy zaćmieniu !

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu miałem fantastyczny wschód Księżyca w pełni. Było już ciemno, a on wschodził między takimi dwoma wieżowcami. Miałem widok na całe oświetlone miasto, w oddali oświetlony Kościół, ale czerwony Księżyc dodawał dopiero uroku. :D Szkoda, że nie miałem aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty to Darku tak robisz?

wygląda zupełnie jak z bajki  :helo:

tylko chatki z piernika brakuje  :szczerbaty:

pozdrowienia

 

E tam chatki z piernika! Tu mi brakuje chłopaczków na rowerach gdy jeden z nich wiezie w koszyku na przodzie takiego gościa ze świecącym paluchem :D

 

no ew. Babyjagi na miotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż -wychylam się leniwie na taras ,wystawiam powoli eteixika i naciskam spust.

Nic wielkiego  :Boink:

...

 

no przy takiej towarzyszce, nawet na taras, nic by mnie nie wyciągnęło, nawet ET, a jak już, to szybciutko, błyskawicznie, cyk-cyk i spowrotem do wy.. znaczy na kanapę ii.. :banan::ha:

pozdrowienia :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu, a ja właśnie wróciłem z jego obserwacji :P Dziś bo właśnie mam pogodny wieczór,

widok świetny choć pełnia ustawowo jutro. Poruszałem się rowerem więc szybko zmieniałem pozycję

tak by lepiej widzieć tę czerwoniastą kulę :D A to między kominami elektorciepłowni, a to nad

jakimś mini laskiem, aż w końcu zatrzymałem się w miejscu z widokiem na Kościół i osiedle.

Tam dopiero był widok :o Taki, że jakieś dwie młode niewiasty gdy zobaczyły, że stoję z rowerem

i gapę się na lewo. Szybko się zorientowaly o co biega i zaczęły wydawać oooohhy i aaaaaahyyy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a dziś, (czyli jutro :ha: ) jest szansa na obserwację ciekawego, jak myślę zjawiska,

ok. 2:00, a będą już jakieś 20° nad horyzontem, bliskie spotkania Księżyca z Plejadami, coś ok. 1° :banan:

może uda się jakieś ciekawe fotki zrobić? :rolleyes:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.