Skocz do zawartości

M31 Galaktyka Andromedy


Afur

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nieźle to rozpracowałeś. Jest progres! :thmbup:

Zgodziłbym się jednak z kolegami co do kalibracji kolorów. Trochę tej magenty bym ujął. I gdyby się dało odrobinę więcej niebieskości - wiem, nie jest to łatwe. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się z gwiazd. Opanowałem halo, i ogólnie metodę obróbki. Magenta to nie problem, zdejmę, ale z niebieskim to będzie problem, przynajmniej dla mnie. Nie wiem jak to zrobić :)🤷

podpowie ktoś ? 🙏

Edytowane przez Afur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Afur napisał(a):

Dzięki, cieszę się z gwiazd. Opanowałem halo, i ogólnie metodę obróbki. Magenta to nie problem, zdejmę, ale z niebieskim to będzie problem, przynajmniej dla mnie. Nie wiem jak to zrobić :)🤷

podpowie ktoś ? 🙏

Magentę ładnie się usuwa odwrotnym SCNR (najpierw robimy negatyw, potem SCNR, a potem znów negatyw). Co do niebieskiego, to można pobawić się krzywą w ColorSaturation. Np. tak.

 

image.png.a917cf44e0d100e66c71cdfc1367b108.png

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Afur napisał(a):

Magenta to nie problem, zdejmę, ale z niebieskim to będzie problem, przynajmniej dla mnie. Nie wiem jak to zrobić :)🤷

podpowie ktoś ? 🙏

Jeżeli chodzi o niebieskość w niebieskości to możesz użyć skryptu colormask mod 4 (nie pamiętam dokładnie nazwy tak dawno nie wchodziłem do pixa), możesz zaznaczyć jaki odcień niebieskiego chcesz (zakres), zrobi ci maskę, narzucasz to na zdjęcie i albo podciągasz saturację, albo wręcz dodajesz krzywymi niebieskiego na niebieskim. Tylko z umiarem.
Jeżeli nie do końca sprawuje się automatyczne wyrównanie tła i całość chcesz potraktować lekko niebieskim to po prostu ręcznie histogramem ustawiasz tylko na B tylko na zbliżeniu żeby nie przesadzić.
Ewentualnie możesz jeszcze tym colormask zaznaczyć rejony nieco filetowe (tu już mały zakres) i krzywymi ściągnąć bardzo delikatnie czerwień.

Ewentualnie możesz odwrócić obraz i dać scnr. ale to ci chamsko usunie całą magente.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, apolkowski napisał(a):

Można delikatnie dozować ilość zdejmowanego koloru.

Można tylko trzeba mieć na uwadze że to ściąga z całości zdjęcia. Mi bardzo dziwnie maski się zachowywały zawsze na invercie.
Ten skrypt jest całkiem ok bo zaznaczam dokładnie zakres koloru jaki mnie interesuje i część magenty może na zdjęciu pozostać nieruszona jeżeli jest poza zakresem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.