Skocz do zawartości

Funkcje Photoshopa w Pixinsight - nowy skrypt


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

A konkretnie wszystkie funkcje do image blend z PS w Pixie. Bez pixelmath, tylko suwaki. Polecam!

 

 

  • Lubię 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykłady. To są, matematycznie, identyczne działania jak w PS. Można je idealnie odtworzyć formułami pixelmath. Zastosowanie zależy od danego przypadku i umiejętności.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, orlen napisał(a):

jak ktos w clickbaitowej miniaturce daje napis secrets revealed to mam mieszane uczucia. 

Powinni jeszcze napisać, że do tej pory zawsze robiłeś to źle, że gość odkrył jeden niesamowity sposób na obróbkę i astrofotografy go nienawidzą, i że to zmieni twoje życie o 180, a nawet o 360 stopni!

  • Lubię 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Powinni jeszcze napisać, że do tej pory zawsze robiłeś to źle, że gość odkrył jeden niesamowity sposób na obróbkę i astrofotografy go nienawidzą, i że to zmieni twoje życie o 180, a nawet o 360 stopni!

 

 

Mam nieodparte wrażenie, że AB mocno się lansuje. Jakkolwiek rozumiem np. zestawienie w PIX np. skryptów do stackowania w jednego batcha (znakomicie ułatwia to pracę), tak jeżeli chodzi o tego typu kombajny do "wszechstronnej" obróbki  - mam wątpliwości. Coś na kształt "wszystko robiący, sznurówki wiąże i usuwa ciążę"? Nie testowałem co prawda, ale pobrałem sobie ten skrypt. Zerknę, może zmienię nastawienie. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wiecie... Istnieją ludzie którzy nie posiadają PS. A nawet nie mogą go kupić, na przykład. Nie ma potrzeby narzekania na AB albo na skrypt, którego i tak nie użyjecie.

 

To tylko wątek informacyjny a nie o Askarach 140...

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z pewnoscia bede tego uzywal np do robienia jeszcze lepszych masek. Co do filmiku, to pokazuje on przeciez tylko ulamek mozliwosci tego skryptu. Znajac AB, pewnie na jego platnym kanale cos wiecej sie niedlugo pojawi. A, ze chlop zacheca do platnej subskrpycji na jego stronie, to imo jego swiete prawo i nie trzeba krecic nosem. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to blendowanie w pixie wyglądało do tej pory tak:

  • Normal: a*image_1 + (1-a)*image_2
  • Multiply: a*image_1*image_2 + (1-a)*image_2
  • Screen: a*(1-(1-image_1)*(1-image_2)) + (1-a)*image_2
  • Overlay: a*iif(image_2<0.5, 2*image_2*image_1, 1-2*(1- image_1)*(1-image_2)) + (1-a)*image_2
  • Darken: a*min(image_1, image_2) + (1-a)*image_2
  • Lighten: a*max(image_1, image_2) + (1-a)*image_2
  • Addition: a*(image_1 + image_2) + (1-a)*image_2
  • Subtraction: a*(image_1 - image_2) + (1-a)*image_2
  • Division: a*(image_1 / image_2) + (1-a)*image_2
  • Linear Burn: a*(image_1+image_2-1) + (1-a)*image_2
  • Color Burn: a*(1-(1-image_1)/image_2) + (1-a)*image_2
  • Color Dodge: a*(image_1/(1-image_2)) + (1-a)*image_2
  • Soft Light: a*iif(image_2>0.5, 1-(1-image_1)*(1-(image_20.5)), image_1*(image_2+0.5)) + (1-a)*image_2
  • Hard Light: a*iif(image_2>0.5, 1-((1-image_1)*(1-2*(image_20.5))), 2*image_1*image_2) + (1-a)*image_2
  • Exclusion: a*(0.5-2*(image_1-0.5)*(image_2-0.5)) + (1-a)*image_2

[Używałem kilku w/w formuł do tworzenia syntetycznej luminancji w Pixie ale to przecież nie jest wygodne]

 

A teraz wygląda tak i to jeszcze z podglądem na żywo [nie trzeba robić pierdyliarda iteracji w pixelmath]:

 

image.png.ea946ce28e12be79fd2bdfe90c48f586.png

 

Spośród wszystkich skryptów duetu Adam Block/Mike Cranfield- a wszystkie są dobre- ten jest najlepsze.

 

EDIT: Macie jeszcze na dodatek zintegrowane w skrypcie coś w rodzaju Levels.

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.