Skocz do zawartości

WR134 Redux


Rekomendowane odpowiedzi

Nieustannie zachwyca mnie Twoja praca 🤩

...i wnerwia ten brak szumów... czego niemiłosiernie zazdraszczam 😄

 

Śliczne!

i namówiłeś mnie... może spróbuję jeszcze raz, w tym roku 🤔

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Odszumiałem na wielu etapach różnymi narzędziami, ale delikatniej niż zwykle. A to dlatego, że postanowiłem wypróbować coś, z czym ostatnio eksperymentowałem i opisałem tutaj:

 

 

Materiał zintegrowałem drizzle integration x2 z dwóch powodów.

- dekonwolucja deczko lepiej działa na wyższej rozdzielczości,

- mogę użyć później Resample żeby wrócić do oryginalnej rozdzielczości ale z lepszym SNR.

 

Przed stretchem zrobiłem resample w dół 50% algorytmem Cubic B-spline, smoothness 1.5.

Zmniejsza szum, więc poprawia SNR. Wyszło ładnie i naturalnie gładko. Nie pamiętam nawet, czy użyłem NoiseXterminatora na tym w Pixie. Jeżeli tak, to nie mocniej niż 0.3.

Screenshot2024-02-15205837.png.fc260619dd97dd176c5c4c354ace4822.png

  • Lubię 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herbert West napisał(a):

A ponieważ kompletny, to chyba administratorzy wybaczą nowy wątek.

 

Dobry remake zawsze warto pokazać. A ten jest ze wszech miar bardzo dobry. :) 

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to remake to rozumiem że można się poznęcać ;) Nie wiem czy świadomie czy nie ale kanały masz mocno rozjechane.

Mimo że jest sporo takich fotek i ludzie taką prezentacje lubią/tolerują to niestety odbiera ona fotce sporo realizmu.

 

Gwiazdki za to super - bym powiedział niebo a ziemia ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, .zombi. said:

Skoro to remake to rozumiem że można się poznęcać ;) 

Można, a nawet trzeba :-) Oczekuję tego. Zawsze zwracam uwagę na twoje komentarze (choć nie zawsze się zgadzam).

 

W HOO nigdy nie sugeruję się balansem kanałów. Kolorystyka wedle moich upodobań a względna jasność i czas ekspozycji H i O dobrane tak, żeby pewne struktury na których mi zależy było widać.

Jestem jednym z TYCH ludzi, którzy taką prezentację lubią. Z szacunku dla Twoich zębów zwróciłem jednak uwagę, żeby nie było za dużo różu ;-)

A gwiazdki zrobione z tego samego co poprzednio, czyli H i O. Tylko zupełnie inaczej.

Dzięki za pochylenie się nad zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie o kolorach bo to nawet w RGB nie znajdziesz dwóch podobnych fotek tylko o przesunięciu w jasności różnych kanałów względem siebie i nie o tym że w rzeczywistości poziomy tła kanałów w takiej czy innej technice są inne ale o tym że pozostawienie tego faktu bez ingerencji powoduje że fotki wyglądają tak a nie inaczej i moim skromnym zdaniem pozostawienie ich niewyrównanych jest pójściem na łatwiznę. Wiem że fotka się podoba ale wymagajmy od siebie nawet jeżeli inni nie wymagają - i w tym miejscu pewnie już wszyscy się na mnie obrazili za co z góry przepraszam - chodzi mi tylko o to żeby fotka dobra była jeszcze lepsza.

 

Howgh :)

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, nikt się o nic nie obraża. Wyrównać nie problem. Pobawię się Levels w PS wieczorem i na pewno się zastanowię nad tym co napisałeś. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.