Skocz do zawartości

M51


benek

Rekomendowane odpowiedzi

Kadr ładny i dający duże możliwości z racji sensownej ilości materiału. Moim zdaniem jest tu jednak kilka mankamentów, które warto byłoby zniwelować - szum tła jest duży i zamiast być homogeniczny to są ciapki. Przez co jeśli są tam IFN-y to giną w nim. Galaktyki (zarówno główna bohaterka, jak i sąsiadki) są na mój gust takie "za bardzo" - za dużo saturacji, zbyt odcinają się od tła, a te maluchy w okolicy aż straciły swój detal. Niektóre gwiazdki są też bardzo plackowate, popracowałbym nad nimi.

 

Zdjęcie niewątpliwie piękne, ale skoro chciałeś to ja pierwszy rzuciłem kamieniem :P

Edytowane przez Tuvoc
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tuvoc napisał(a):

Kadr ładny i dający duże możliwości z racji sensownej ilości materiału. Moim zdaniem jest tu jednak kilka mankamentów, które warto byłoby zniwelować - szim tła jest duży i zamiast być homogeniczny to są ciapki. Przez co jeśli są tam IFN-y to giną w nim. Galaktyki (zarówno główna bohaterka, jak i sąsiadki) są na mój gust takie "za bardzo" - za dużo saturacji, zbyt odcinają się od tła, a te maluchy w okolicy aż straciły swój detal. Niektóre gwiazdki są też bardzo plackowate, popracowałbym nad nimi.

 

Zdjęcie niewątpliwie piękne, ale skoro chciałeś to ja pierwszy rzuciłem kamieniem :P

Dzięki ! 🤝

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość na chwilę napisał(a):

Benek podpisuję się pod opinią Mirka (Tuvoc) . No takie mocno przesadzone w wielu aspektach....

Dzięki !
Z saturacją - tak myślałem... szum też mi nie do końca leżał, a gwiazd placków jeszcze nie widzę... 😆😅

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Popracowałem jeszcze chwilkę - zdecydowanie Lumi było za dużo, ściągając lumi pojawiło się dużo detalu - nie było to wyostrzane i wyciągane na siłę (dla mnie troszkę dużo, ale może tak ma być... ?), tło również troszkę bardziej pogrążyło się w ciemnościach - ale biorąc pod uwagę odległość tej galaktyki chyba to jest akceptowalne, również te małe galaktyki z lewej zyskały detal ! Zdjąłem saturację, zdjąłem magentę i fiolety, pozbyłem się trochę szumu. 

Czekam na kolejne kamienie :) 



 

image.jpeg

Edytowane przez benek
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pki1234 napisał(a):

chciałbym umiec tak obrabiac fotki ale na pewno nie zrobiłbym takich kolorów.

Kiedyś słyszałem o "kolorach majtkowych". Takie miałem pierwsze wrażenie jak spojrzałem na niebieski  😉

Doświadczenie robi wszystko ! Łącznie z tym, że jak siedzisz nad zdjęciem i je już kończysz wydaje ci się super, extra petarda, a za 5 godzin patrzysz jeszcze raz i uznajesz, że to gniot. 
Po to tutaj jestem i po to tutaj będę, aby się uczyć zdobywać doświadczenie i iść do przodu ! 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, benek napisał(a):

Około 14,5h materiału LRGB - Ha, N.I.N.A. + Pixinsight
Askar FRA500, 6200mm, 174mini, ZWO EAF, EFW, Filtry Antlia V-Pro, AM5 (który właśnie wczoraj mi padł :()

Zdjęcie piękne.

Ale bardziej ciekawi mnie co się stało z Twoim montażem AM5. Rozumiem również, że nie jesteś zadowolony z Asi Air.

Od kolegi dowiedziałem się, że nie obsługuje kilku kamer jednocześnie, tylko jedną + guider 🥺😱 a już się zastanawiałem czy inwestować w wyrób komputeropodobny.

Trochę słabo jak na produkt, za który trzeba dać aż 1800 zł za najbardziej wypasioną wersję.

Edytowane przez bajastro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bajastro napisał(a):

Zdjęcie piękne.

Ale bardziej ciekawi mnie co się stało z Twoim montażem AM5. Rozumiem również, że nie jesteś zadowolony z Asi Air.

Od kolegi dowiedziałem się, że nie obsługuje kilku kamer jednocześnie, tylko jedną + guider 🥺😱 a już się zastanawiałem czy inwestować w wyrób komputeropodobny.

Trochę słabo jak na wyrób, za który trzeba dać do 1800 zł (za najbardziej wypasioną wersję).

Am5 odmówił posłuszeństwa... Zapalała się tylko kontrolka zasilania i nic więcej. Po 40 minutach walki, resetach z pilota, modłach i kadzidłach wystartował, ale nie łączy się po wifi z urządzeniami z andkiem. Łączy się poprzez wifi z PC, nie łączy się w ogóle po kablu usb - nie rozpoznano sprzętu USB. Wszystko sprawdzone, działało wcześniej, zmieniony kabel, sterowniki i cuda wianki i nic ! Pilot też zaczął działać ! Czyli na tą chwilę tylko po kablu jest problem ! PS. Nie, nie jest mokry ani zalany ! :) 

Co do asi air - ostatnia aktualizacja mnie zdegustowała i kilka innych małych pierdół... ale potrzebowałem na krótko NINA do troszkę innych celów i stwierdziłem (jako Laik), że jednak NINA ma dużo większy potencjał, dużo lepiej trzyma kontrolę nad wszystkim, jak dobrze wszystko poustawiasz idziesz spać (teoretycznie w AsiAir też )  Pluginy, głupia zmiana koloru na własne :D Kontrola ostrości na każdym zdjęciu z automatu - ustawisz odchyłkę na 10-15% ostrości i masz wszystko w tyle - zmianę temp itd. Plugin wysyłający na telefon informację każdą jaką sobie ustawisz, brak ograniczenia do ZWO. Fakt faktem, mam dużo od ZWO i póki co jest ok, ale na pierwszy odstrzał idzie focuser. Na windzie można wszystko, na AsiAir jesteś skazany na to co masz ! Na razie wybrałem NINA za rok dam znać co sądzę jak potestuję ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, .zombi. napisał(a):

Zaskakujący efekt wizualny - połączenie takiej saturacji z takim stopniem zaszumienia bez widocznej posteryzacji - szum robi robotę ale to chyba nie tędy droga ;) 

Piszesz o pierwszym czy drugim ? Oby dwa są aż tak złe ? 🤔🫣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.