Skocz do zawartości

Majówkowa Droga Mleczna


cmku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
3 minuty temu, Darek_B napisał(a):

Napisz coś więcej o tym.


Fajny mały leciutki montażyk do szerokich kadrów. Ja używam go do 50mm max. Na 50mm ustawiony laserem spokojnie ciagnie klatki po 2 min :) większych ogniskowych i czasów nie próbowałem, tzn na szeroko okolice 20mm da rade pewnie i z 5 minut :)

https://www.moveshootmove.com/products/nomad-star-tracker-for-novice-and-experienced-astrophotographers

Edytowane przez cmku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też stare MSM, jak i obie wersje swsa i ten prowadzi chyba najlepiej po wyjęciu z pudełka :) Wzgledem starego msm spora poprawa prowadzenia i duzo mniejsze luzy,a SWSA kazdy wymagał rozkrecania i regulacji.
Do wyjścia w góry itp idealny montazyk :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darek_B napisał(a):

To wiem. Ale chodzi mi o Twoje wrażenia. Ile to realnie uciągnie jak max dla ogniskowej? itp.

Też mam, ale wersję pierwszą, kupiłem jakiś czas temu używkę za kilka stówek, mieści się do kieszeni, na testach pociągnęło mi 60s sony a7 + samyang 135mm, ale nie wszystkie klatki były idealne. Między 14 a 35mm to w zasadzie wystarczy "na oko" ustawić na polarną  ;) 

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, garnuchklubR napisał(a):

Piękne i spójne zdjęcie, ma nastrój :) Zdradzisz gdzie dokładnie robione było zdjęcie? 

Lutowiska na górce obok 2 punktu widokowego

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kiedykolwiek zrobię takie zdjęcie (szczególnie jak dokleić ziemię do nieba?), ale szkoda, że w czasie wschodzenia a nie górowania.

Ale mam w związku z tym takie bardziej ogólne pytanie do zgromadzonych. Teoretycznie z najbardziej na południe wysuniętego punktu w Polsce dojrzy się niebo do 41° S. Ale w praktyce horyzont zwykle jest albo rozjaśniony albo zabrudzony. Pytanie brzmi: co wy widzieliście z Polski najdalej wysuniętego na południe nieba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co widzialem to wlasnie kocia łape, ktora tu jest na foto, ale musi byc dobra pogoda i malo syfu w dole :)

Ziemie do nieba np blendujesz maskami w photoshopie.

Swoja droga nie wiem co sie zmienilo ale kilka lat temu wiecej lamp tam swiecilo(Lutowiska), teraz po 22 gasna :) Dosc mocno swiecila tez wieza po stronie Ukrainskiej i teraz tez juz nie swieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.